Rozwój osobisty 10 najważniejszych modnych słów marketingowych

10 najważniejszych modnych słów marketingowych

-

- Advertisment -

Dzwonienie do wszystkich handlowców! Przygotuj się na przełamanie (tak, to jeden z nich) przewodu pokarmowego kliszami marketingowymi, które spowodują wymioty. Te buzz marketingowe wszędzie zanieczyszczają kreatywny umysł - a nawet mogą istnieć naukowe dowody łączące te wyraziste hasła z intensywnymi odczuciami Millennium: „Nie chcę pracować przy stole”. To zdecydowanie możliwe. Ale czy możemy zawrzeć umowę dla wszystkich innych?

Jako współpracownicy marketingowi i kreatywni profesjonaliści, prosimy o usunięcie (lub zgaszenie) tych irytujących zwrotów, abyśmy mogli ewoluować wokół tego „hałasu”, który negatywnie wpływa na naszą branżę. Jesteś ze mną ?!

1. Zakłócenie

Wyjaśnijmy najpierw. „Zakłócenie” jest raczej terminem biznesowym. Opisuje sytuację rynkową, która występuje, gdy istniejący rynek załamuje się i pojawia się nowy. W rzeczywistości jest bardzo podobny do „przełomowej innowacji”, która ma miejsce, gdy nowy rynek zostanie w pełni zrealizowany. Uber może być świetnym przykładem obu - w zależności od tego, jak na to spojrzysz.

Jednak gdy zdanie z Wall Street w końcu przepłynęło przez Madison Avenue, „zakłócenia” i „niepokojenie” zaczęły być nadmiernie używane, co osłabiło koncepcje, które w zasadzie nic nie znaczyły.

Oczywiście „zakłócenie kreatywności” może mieć swoje miejsce, ponieważ polega na identyfikowaniu słabości modelu biznesowego i zachęcaniu do poważnych zmian w zachowaniach konsumenckich (w sensie kreatywnym). Nie mogę się jednak zastanawiać, czy menedżer konta agencji po prostu wyrzuca „niepokojące” warunki, aby wygrać duże konto. To znaczy, daj spokój. Co denerwujesz Czy naszym zadaniem jako handlowców nie jest zmiana nawyków konsumenckich i być tego świadomym?

2. Hakowanie wzrostu

Cóż, zdaję sobie sprawę, że „hackowanie” w tym sensie oznacza „kodowanie” (nie wycinanie), ale to zdanie z pewnością dla mnie brzmi jak oksymoron!

Termin ten został spopularyzowany przez Seana Ellisa i inne technologie na początku 2000 roku i miał na celu opisanie nietradycyjnych sposobów rozwoju dzięki eksperymentalnym strategiom marketingowym i nowym technologiom. PRZECZYTAJ: jest to także chwalebny sposób opisywania niedopłaconych bootstrapperów (och, ale oczywiście z równością!) Próbowanie odblokowania klucza do „kultury tłumu” (ziewanie).

Być może hakowanie wzrostu było istotnym, znaczącym pojęciem 15 lat temu, ale nie dzisiaj. Oczekuje się, że większość handlowców (magicznie) wzrośnie dzięki błyskotliwości technologicznej i kreatywności, ponieważ jest to nasza praca. Brzmi jak duża presja? Witamy w marketingu.

3. SoLoMo

O nie nie. Jeśli twoje uszy nie zostały jeszcze pokryte bliznami przez ten oczywisty wyraz (w czymś, co wygląda jak „wolny czas”), oznacza to „Społeczno-Lokalny-Mobilny” tak, jakby to była genialna koncepcja lub tajemnica, że ​​to jest istotne. Nie używaj tego wyrażenia. Wcale nie

4. Statystyka aktywności

Akcja? W przeciwieństwie do „Cóż, dzisiaj się czegoś nauczyliśmy i nic z tym nie zrobimy”.

To znaczy, coś mi umknęło? Gdzie szukamy „informacji poufnych”? Czy to coś, czego ludzie potrzebują oprócz zwykłych informacji? Na przykład, jeśli porównam skuteczność strony docelowej w Menedżerze marketingu i stwierdzę, że jedna kampania przewyższa drugą, myślę, że wiem, co robić. Tak

5. Bezproblemowa integracja

Jeśli pracujesz w tych sektorach, założę się, że kiwniesz głową „tak”. Ten boski termin jest mniej więcej tak powszechny i ​​pozbawiony znaczenia, jak twój sprzedawca mówi: „Czy mamy interfejs API”, gdy pytasz „czy twój produkt xyz)?”

W rzeczywistości wrzucamy niektóre elementy układanki wizualnie (ponieważ jesteśmy idiotami), że nasze oprogramowanie płynnie integruje się (wymiociny) z nudą i kliszem. W końcu musimy „krzyczeć”, że każda część naszej aplikacji szumu faktycznie działa, gdy łączy się z jakąś inną losową technologią.

I chociaż ten styl marketingu technologii wydaje się strasznie powszechny (bardziej wszechobecny), czuję się bardziej ironiczny. W końcu jestem prawie pewien, że elementy układanki mają postrzępione, uderzające krawędzie. Nie?

Co więcej, nie ma czegoś takiego jak „płynna” integracja. „Mówienie” wymaga pracy i konserwacji dwóch narzędzi - a Ty (konsument) zapłacisz za to. Proszę bardzo

6. Klucz „pod klucz” (i ogólnie wszystko „klucz”)

Spójrzmy prawdzie w oczy. Jeśli ktoś oferuje Ci gotowe rozwiązanie na półkę, czy Twój portfel się otwiera? Osobiście sprawia, że ​​zmieniam się w oszklonego zombie. Dlaczego Ponieważ nawet jeśli coś jest trudne, marka albo nigdy się do tego nie przyzna, albo będziesz miał gotowe rozwiązanie „pod klucz” (ścisłe ustanowienie).

Teraz oczywiście rozumiem, że termin ten był kiedyś synonimem słowa „bez wysiłku”. Jednak od tego czasu rozwinęło się ono w niepotrzebny przymiotnik, którego leniwi handlowcy używają do opisania bla bla bla bla bla bla bla. Jak już powiedziałem, sugeruję, abyśmy zablokowali ten niepotrzebny przymiotnik (zamierzona gra słów).

W rzeczywistości, jeśli utkniemy w analogii do klisz przy drzwiach, możemy również przestać mówić [anything]brama do teorii spiskowej? Może jestem nierozsądny, ale chciałbym, żeby ludzie wymyślili coś nowego. W końcu sensowne wyjaśnienie pojęć jest kluczem (kryminalnym) do kreatywnego marketingu. Dlatego „klucz” nie jest już opisowy; powiedz mi, dlaczego coś jest tak łatwe - angażujące i zwięzłe. Brzmi ciężko? Cóż, to wszystko. Dlatego kreatywni ludzie mają pracę.

7. Treść jest królem

Ziewaj „Treść jest królem” i „(cokolwiek) jest królową” brzmi jak duża impreza gejowska - ale wszyscy są naprawdę znudzeni.

To nie jest tajemnica. Sport na żywo i popularni fani, tacy jak „The Walking Dead”, utrzymują telewizję kablową w biznesie. W końcu kable są drogie! Być może dlatego to irytujące zdanie warte więzienia po prostu nie umiera; osoby podejmujące decyzje we wszechświecie medialnym ignorują fakt, że współcześni konsumenci cierpią z upływem czasu. Jak inaczej możemy wyjaśnić to niekończące się morze nudnych treści?

Może się mylę, ale tutaj rozumiem współczesnych konsumentów (którzy wszyscy mają wbudowane A.D.D)

NIESAMOWITE treści = Będę tolerować reklamy, jeśli nie będzie można ich zablokować. A jeśli naprawdę nienawidzę reklam, płacę za ich blokowanie - więc przestańcie naciskać te bolesne gry wstępne i to, co wydaje mi się 10-minutowymi blokami reklamowymi.

NUDNA treść = Nienawidzę marnowania czasu - znanego również jako syndrom „wyjdź z mojej skrzynki odbiorczej” i zdecydowanie kliknij „spam”.

Zakładam, że bogowie mediów nie zgadzają się ze mną, wierzę, że to bolesne zdanie będzie nadal istnieć.

8. Reklamy

Mówiąc o „treści to bzdury”, kupcy wymyślają głupie terminy, takie jak „reklama”, aby wyglądać, jakby mieli do czynienia z naprawdę dużym problemem kulturowym - ale tak nie jest.

„Reklama” jest po prostu irytującym sposobem na wyjaśnienie „markowych treści”, lokowania produktu lub fantastycznego ukrytego marketingu. Rozumiem tę koncepcję, ale oto problem: jeśli nazywasz swoją pracę „reklamą”, brzmisz jak pompatyczny fop.

Nie zrozumcie mnie źle - niektórzy marketerzy sprawili, że reklamy są bardzo zabawne, w tym Red Bull z ich filmami z adrenaliną i AMC z Walking Dead i Mad Men (znany również jako „gamification”), co teoretycznie może zrobić z tą listą).

Ale czy „reklama” naprawdę rozwiązuje problem? Myślę, że tak, ale czy nie moglibyśmy tego nazwać?

Z całą powagą jednak, jeśli jesteś przedsiębiorcą, który w jakiś sposób wymyślił, jak przenieść produkt bez irytujących ludzi, gratulacje. To jest sukces. Mówię poważnie

9. Ekosystem (opisz wszystko)

Czy jesteśmy gromadą mrówek utkniętych w dioramie klasy naukowej, pokazującym płynną integrację (patrz termin nr 5 powyżej)? Wydaje się, że Dolina Krzemowa tak uważa.

Często słyszymy to słowo, zwłaszcza gdy „myśliciel” (ziewanie może również stworzyć tę listę) jest źle przygotowany do odpowiedzi na trudne pytanie na spotkaniu.

„Cóż, rozumiesz [insert CEO name here]„Naszym kolejnym krokiem w zmianie wzorców zachowań konsumenckich jest przeniesienie rozmowy społecznej do ekosystemu Internetu rzeczy” - powiedział umiarkowanie głodny menedżer ds. Marketingu, który wraca do zdrowia ze sklepów zeszłej nocy.

Patrz Wszyscy tam byliśmy, ale używanie słowa „ekosystem” zaczyna wymykać się spod kontroli. W jakiś sposób ekosystemem może być wszystko, w tym sprzedaż Chia Pet w Walmart. Widzisz co mam na myśli? Kiełkowanie Fotosynteza. To nie ma znaczenia Wszystko to sprowadza mnie z powrotem do miejsca, w którym zacząłem: moją siódmą klasę naukową.

10. Wspaniała treść

Czy to zdanie nie powoduje wymiotów? Osobiście uważam to za niewłaściwe, ale oto „jedzenie do przemyślenia”: termin „konsumpcja treści” jest właściwie pojęciem statku-matki, który stworzył to brzydkie kaczątko. Oznacza to tylko, że konsumenci z głodem czasu wolą krótkie nagłówki, wypunktowania, łatwe do odczytania listy (w przeciwieństwie do moich) i prawie przeciwnie do ciężkiego, jednorodnego wyglądu tekstu. To ma sens.

Ale czy to nie zadziwiające, jak brzmiało to obrzydliwe zdanie? Niemal zwymiotowałem (w dobry sposób), gdy Grant Higginson z Welby Consulting napisał na Twitterze tweeta podczas naszego konkursu „Tweetnij irytujące słowo marketingowe, aby wygrać drona”. Nie trzeba dodawać, że wygrał.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii