Zdrowie Anti Aging Research odkrywa najnowszy przełom w kolagenie

Anti Aging Research odkrywa najnowszy przełom w kolagenie

-

- Advertisment -

Od graczy twarzy po zabiegi na ustach po kontrolę zmarszczek, zastrzyki i zabiegi mikroprądowe, kolagen jest obecnie najważniejszym składnikiem preparatów przeciwstarzeniowych. I nic dziwnego, dlaczego. Rola kolagenu w procesie starzenia się jest dobrze potwierdzona. Kolagen tworzy 80% związków w skórze i tworzy sieć połączeń, która wspiera strukturę komórkową. Z czasem jednak, na najgłębszym poziomie molekularnym, białka łączące komórki skóry powoli zmniejszają się i stają się cienkie (pozbawione), podobnie jak młodzieńcze cechy skóry. Po 25 roku życia struktury molekularne tych dużych białek zmieniają się i są mniej zdolne do pełnienia swojej funkcji. Procesy biologiczne wytwarzające te duże białka kolagenowe nie wytwarzają ich już tak łatwo, jak kiedyś.

Kolagen cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem naukowców ze względu na jego wszechobecny charakter w strukturze skóry i jego rolę w procesie starzenia. Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem, tworząc mocne arkusze i kable, które wspierają strukturę skóry, narządów wewnętrznych, chrząstki i kości, a także wszystkie tkanki łączne pomiędzy nimi. To białko główne składa się w 80% ze składników skóry i jest przedmiotem milionów dolarów wydawanych co roku na badania nad kolagenem. Włókna kolagenowe skóry również stale się zmieniają, ostatecznie ustępując oznakom starzenia. Z upływem czasu komórki skóry nie tylko produkują mniej, ale także produkują mniej dokładne kopie. Ten podwójny proces jest podstawową przyczyną starzenia się i jego skutkami.

Jednak nie wszystkie wyciągi z kolagenu wykazują tę samą skuteczność. Komplikacje związane z zakupem tego białka głównego w stanie aktywnym utrudniają produkcję firmom kosmetycznym i farmaceutycznym. Dlatego stężenia kolagenu i jego jakość są wstępne - większość produktów zawiera mniej niż 3% tego składnika, który pozostaje nieaktywny dla procesów biologicznych, które go wykorzystują.

Ale ostatnio zespół naukowców intensywnie pracujących nad niezależnymi badaniami może być pierwszym, który zrozumie znaczenie aktywności biochemicznej w białkach kolagenowych. Dzięki tym badaniom naukowcy i chemicy z Gdańskiego Instytutu Chemii wygrali „żywy” preparat kolagenu, który wykazuje niespotykaną zdolność do walki z przyczyną starzenia się. Dzisiejsze badania prawdopodobnie nadadzą nowy impuls przeciw starzeniu się skóry.

Podczas gdy wielu przeciwników terapii kolagenem twierdzi, że kolagenu nie można wchłonąć przez skórę, to niezależne badanie w badaniach nad kolagenem ujawnia nowy rozwój z możliwością takiego działania. Oczywiste jest, że wysokie stężenie, transdermalna absorpcja i aktywność biochemiczna w jakiś sposób przyczyniają się do skuteczności kolagenu, pomimo faktu, że wcześniejsze ekstrakcje kolagenu nie są w stanie wchłonąć i są rozpoznawane przez procesy biologiczne, które użyj tego.

Być może najbardziej oczywistą cechą biologicznie aktywnych związków kolagenowych jest ich zdolność do łączenia się z ciasno zamkniętą, komórkową matrycą skóry, która normalnie blokowałaby wchłanianie. Podobieństwo strukturalne aktywnego białka do białka skóry działa jak bilet wstępu do procesów biologicznych, które go wykorzystują, umożliwiając produktowi wchłanianie i skuteczne uzupełnianie zmniejszonej zawartości kolagenu.

Mimo to skuteczność nowo opracowanego preparatu kolagenowego zyskuje w świadomości konsumentów jako skuteczny sposób zapobiegania oznakom starzenia. Harry Klenda, prezes i dyrektor generalny Baltic Collagen, kolagen w najczystszym i aktywnym stanie okazuje się wieloczynnikowym rozwiązaniem ewoluującej przyczyny starzenia się.

Jedynym sposobem na naprawdę różnicowanie skuteczności aktywowanego kolagenu jest uzasadnienie twierdzeń marketingowych dowodami eksperymentalnymi i rygorystycznymi badaniami klinicznymi. Metodologia ta potwierdza skuteczność biochemicznie aktywnego kolagenu. Dowody eksperymentalne potwierdzają, że aktywność biochemiczna zastosowanego kolagenu powoduje znaczące zmiany właściwości starzenia się skóry.

W kontrolowanym badaniu 20 uczestników, którzy przetestowali skuteczność bioaktywnego kolagenu, każdy respondent zauważył bezpośrednie różnice od czasu aplikacji: zwiększoną jędrność, wypukłe zmarszczki, gładszą powierzchnię skóry, naprawiony luz i zauważalne różnice w elastyczności. Grupa kontrolna, która zastosowała nieaktywny związek kolagenowy, nie zgłosiła takich różnic. Respondenci, którzy kontynuowali czterotygodniowy schemat leczenia biologicznie aktywnym kolagenem, zauważyli skumulowane zmiany w ich wyglądzie. Wyniki długoterminowe mierzono za pomocą kombinacji czynników wejściowych, takich jak zdjęcia przed / po, uzgodnione opinie różnych ekspertów, pomiary grubości skóry i subiektywne oceny uzyskanych wyników.

Dzięki próbom klinicznym i eksperymentom przeprowadzonym w Instytucie Chemii w Gdańsku eksperymentalnie zidentyfikowano biochemicznie aktywny kolagen działający na sześć różnych sposobów. Od momentu aplikacji skóra użytkownika przechodzi niezrównany efekt liftingu. Zmniejsza to zmarszczki i sprawia, że ​​skóra jest w szczególności grubsza, jędrniejsza, gładsza i bardziej elastyczna. A ponieważ zmarszczki powstają z braku elastyczności skóry, rosnąca elastyczność chroni przed rozwijającą się przyczyną starzenia.

Oprócz oczywistych korzyści przywrócenia elastyczności i obniżonego poziomu kolagenu, eksperymentalne dowody, że ten aktywowany kolagen „stwarza środowisko, które sprawia, że ​​komórki wytwarzające kolagen (fibroblasty) są bardziej aktywne, zwiększając produkcję własnego kolagenu”, potwierdza artykuł w archiwum dermatologii.

Dalsze badania przeprowadzone na University of Michigan wykorzystują spektroskopię magnetycznego rezonansu jądrowego do badania białek czynnika wzrostu fibroblastów w roztworze. Badania te potwierdzają, że nowo ustabilizowana, ale aktywna cząsteczka kolagenu może oznaczać pierwszą generację przeciwstarzeniowych produktów do pielęgnacji skóry, które zajmują się bezpośrednią przyczyną starzenia.

Jednak przed majem 2009 r. Wcześniejsze wersje biochemicznie aktywnego kolagenu nie były jeszcze sensacyjnym odkryciem. W 2002 r. Wstępne badanie dotyczyło preparatu aktywnego kolagenu, pod warunkiem, że wykazał on aktywność biochemiczną jedynie w granicach temperatur 41 i 59 stopni Fahrenheita. Poza tym cząsteczka kolagenu rozpadłaby się na fragmenty. Był to poważny problem dla badaczy; kontynuowano badania uzupełniające, dopóki nie zaczęły się istotne postępy technologiczne, prowadząc projekt w nowym kierunku.

W 2009 r. Pierwsi producenci aktywowanego związku odkryli bardziej zaawansowany preparat kolagenu o dramatycznych właściwościach leczniczych. Dzięki opatentowanej technologii cząsteczka kolagenu została z powodzeniem ustabilizowana (utrzymywana razem) przez mechanizm wzmacniający, przy użyciu hydroksyproliny - wodorowego mechanizmu wzmacniającego, który łączy się z cząsteczką kolagenu i utrzymuje ją razem. Hydroksylowana wersja aminokwasu proliny jest ważną częścią białka kolagenu. Po udanym połączeniu i usieciowaniu z kolagenem wzmacnia dużą cząsteczkę, utrzymując nienaruszoną integralność strukturalną i zachowując swoje najcenniejsze właściwości.

Potężne siły międzycząsteczkowe (wiązania wodorowe), które wzmacniają strukturę molekularną, są tymi samymi siłami aktywnymi, które przyciągają cząsteczkę do matrycy białkowej skóry. Punkty przyciągania działają jak chemiczne uchwyty, które zatrzaskują się na macierzy komórkowej skóry jak magnes, przyciągając ją mocno i wzmacniając podstawowe konfiguracje białek, których niedobór powoduje, że komórki skóry stają się nierówne.

Oprócz zdolności do łączenia się i wchłaniania w sieć komórkową skóry, jak zauważył prezes BCI Harry Klenda, badania kliniczne wskazują, że zastrzeżony związek kolagenu neutralizuje i chroni przed uszkodzeniem wolnych rodników.

Nic dziwnego, że wolne rodniki przyspieszają proces starzenia. Ciało ludzkie składa się ze wyspecjalizowanych komórek, z których każda pełni określoną funkcję. Z wiekiem wolne rodniki, zwane zaostrzonymi atomami lub cząsteczkami, powoli uszkadzają sąsiednie komórki. Kiedy wolny rodnik atakuje atom w pobliżu, kradnie elektron, aby się ustabilizować. Ale pobierając elektron z innej substancji chemicznej, sama cząsteczka dawcy staje się wolnym rodnikiem i proces się powtarza. Reakcja łańcuchowa (znana jako prokreacja) może trwać tysiące zdarzeń. To jest uszkodzenie, a każde zdarzenie starzeje się czyjś wygląd każdego dnia.

Jednak dalsze dowody eksperymentalne sugerują, że wolny rodnik wyrządza niewielkie szkody podczas atakowania „luźnego” białka lub innej cząsteczki w ciele, podczas gdy wolny rodnik atakujący zintegrowane białko kolagenowe skóry powoduje przerwanie nici kolagenowej. Gdy tylko białka skóry ulegną wielokrotnym pęknięciom, traci swoją elastyczność. Skóra staje się cienka i zwiotczała.

Komórki na zewnętrznej warstwie naskórka są codziennie poddawane 5000 atakom wolnych rodników. A ponieważ liczba uszkodzonych komórek stale rośnie, rośnie również zapotrzebowanie na przeciwutleniacze. Jednak wraz ze spadkiem zdolności do wytwarzania przeciwutleniaczy we własnej obronie proces starzenia przyspiesza z każdym rokiem.

Harry Klenda, prezes BCI: dowody eksperymentalne potwierdzają, że kolagen w stanie aktywnym chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników na dwa sposoby: Działa jako ofiarny cel ataków wolnych rodników i wyklucza zanieczyszczenie wolnych rodników w środowisku. Preparat przyciąga wewnętrznie wytworzone rodniki jak magnes, a jednocześnie osłania wprowadzone zewnętrznie wolne rodniki od bariery skórnej.

Zastosowany kolagen [loose collagen protein] zostaje zaatakowany, zanim wolne rodniki przedostaną się do wewnętrznie przyłączonych białek kolagenu skóry; wyklucza również czynniki środowiskowe, które powodują starzenie: zanieczyszczenie, metale ciężkie i procesy biochemiczne. Jest to zsynchronizowany kompleks o podwójnym (nakładającym się) działaniu przeciwutleniającym; każdy dzień stosowania aktywowanego kolagenu to dzień, w którym skóra się nie starzeje.

Analizując korzyści płynące z aktywności biochemicznej, czystości i chłonności, wydaje się, że nowe postępy w przemyśle kosmetycznym mogłyby znacząco skorzystać z tego nowego odkrycia w badaniach nad kolagenem. Badania te stworzyły nowo ustabilizowaną, ale aktywną cząsteczkę kolagenu o niespotykanej zdolności do wchłaniania i łączenia starych białek - potencjalnie oznaczając pierwszą generację produktów do pielęgnacji skóry, które zajmują się bezpośrednią przyczyną starzenia, a nie skutkami. Wyniki kliniczne przynoszą również obiecujące odkrycia do uniwersalnych zastosowań w przemyśle medycznym.

[ff id="7"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii