Rozwój osobisty Cykl życia produktu marketingu sieciowego: cztery etapy budowania downline

Cykl życia produktu marketingu sieciowego: cztery etapy budowania downline

-

- Advertisment -

Większość produktów, zarówno materialnych, jak i niematerialnych, przechodzi przez przewidywalne etapy w swoim naturalnym życiu. Jest to powszechnie określane jako cykl życia produktu w kręgach marketingowych. Te fazy to (1) rozwój produktu, (2) wprowadzenie, (3) wzrost, (4) dojrzałość i (5) spadek.

Twój marketing sieciowy będzie zachowywał się w podobny sposób, co oznacza, że ​​będzie przechodził różne etapy pracy w kierunku twoich celów finansowych. Ponieważ chciałbym przyjąć pozytywny pogląd, nie rozważę opcji „Odrzuć”. Zamiast tego oferuję cztery fazy, przez które przechodzi Twój downline, gdy budujesz go na sukces, co nazywam cyklem życia produktu marketingu sieciowego: (1) Wprowadzenie, (2) Rozwój, (3) Wzrost i (4) Dojrzałość.

1. Wprowadzenie. Ten pierwszy etap ma miejsce, gdy dopiero zaczynasz przygodę z branżą i nie rozwinąłeś jeszcze zestawu umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu w MLM. Być może nie rozwinąłeś „siły jelitowej” potrzebnej do przezwyciężenia początkowej niewydolności. Jeśli nie byłeś jeszcze zaangażowany w program marketingu sieciowego, prawdopodobnie popełniasz błędy i mam nadzieję, że zdasz sobie sprawę, że musisz się dużo nauczyć. Trzeba też uważać na ludzi o dobrych intencjach, którzy powiedzą ci, że ci się nie powiedzie, zwłaszcza rodzinę, przyjaciół i współpracowników.

Podczas wprowadzenia próbujesz osiągnąć sukces, na którym możesz polegać, gdy napotkasz opór. Wielu nowych Networkerów kończy, ponieważ słuchają wszystkich naysayersów, zamiast utrzymywać palące pragnienie poruszania się w trudnych czasach i podążania kursem.

Jeśli twój sponsor nie współpracował z tobą, aby cię uzbroić do sukcesu, to ty musisz się uzbroić. Posłuchaj rad niektórych gigantów w branży - David Butler, Jim Rohn, Bob Schmidt, Sherman Unkefer, by wymienić tylko kilka. Nauczy Cię umiejętności, których potrzebujesz, abyś mógł iść naprzód.

2) Rozwój. Gratulacje Przeszedłeś pierwszy etap i budujesz downline. Teraz bądź dobrym sponsorem, pokazując, jak odnieść sukces. Tutaj Twoim celem jest pomóc im uzyskać downline. Jeśli zrobiłeś to dobrze, powinieneś zacząć pojawiać się budowniczych biznesu. Mamy nadzieję, że masz kilka osób, które podzielają twoją wizję i możesz z nimi konsekwentnie współpracować, aby budować dynamikę.

Podczas fazy rozwoju powinieneś zobaczyć osoby wchodzące w linię, której nie znasz. Są to twoi osobiście sponsorowani dystrybutorzy, którzy przyprowadzają SWOICH osobiście sponsorowanych dystrybutorów. Nadszedł czas, aby upewnić się, że Twoi ludzie uczą swoich ludzi, jak odnieść sukces, tj. Są również dobrymi sponsorami. W tym momencie powinieneś poczuć, że biznes zaczyna się kształtować, że ma szansę się rozwijać.

Ale musisz chronić się przed satysfakcją. To najważniejszy czas, ponieważ musisz zbudować organizację, która może rozwijać się samodzielnie. Zdecydowana większość ludzi, którzy ukończyli marketing sieciowy, robi to podczas pierwszych dwóch faz, więc nie musisz rezygnować z downline. Współpracuj z konstruktorami, aby nie opuszczali sklepu.

3) Wzrost. Na tym etapie Twoje czeki powinny zacząć wyglądać na znacznie większe. Twoi budowniczowie odrastają i możesz mieć kilka udanych nóg. Możesz mieć setki, a nawet tysiące dystrybutorów w swoim downline, a twoi partnerzy biznesowi również zarabiają więcej wypłat.

Gratulacje jeszcze raz. Jeśli jesteś na tym etapie, wykazałeś, że możesz nauczyć twórców biznesu, jak rekrutować i rozwijać własnych przedsiębiorców, a downline zdecydowanie obejmuje samo życie. Czujesz się całkiem dobrze ze sobą i masz do tego wszelkie prawa.

Ale także tutaj musisz chronić się przed satysfakcją. Możesz dobrze zarobić w fazie wzrostu, ale nie jesteś jeszcze wolny w domu. Naprawdę musisz przejść do następnego etapu, jeśli naprawdę chcesz stworzyć bogactwo.

4) Dojrzałość. Twoja organizacja osiągnęła dojrzałość, kiedy nie musisz już dłużej pilnować jej rozwoju. Innymi słowy, bez względu na to, co robisz, nie możesz zapobiec wzrostowi. Odebrała sobie życie, a nawet gdybyś musiał porzucić aktywny biznes, możesz polegać na stałym strumieniu pasywnego dochodu rezydualnego przez resztę życia.

Czy nie dlatego pierwszy raz zająłeś się tym biznesem?

Osiągnięcie dojrzałości jest rzadkie. Wiele downline zbliża się do tej fazy, ale kończy się niepowodzeniem, ponieważ lider zakończył zbyt wcześnie. Pamiętaj, że jeśli nie odżywisz swojej downline, daj im ścieżkę do biegania, chyba że zbudujesz ich zaufanie i zapewnisz im sukces, nie osiągniesz fazy dojrzewania. Przeciwnie, Twoja organizacja prawdopodobnie będzie walczyć gdzieś pomiędzy fazą rozwoju a fazą wzrostu, a osiągnięcie fazy dojrzałości to nic innego jak marzenie o lampie.

Stwórz swój cel, aby twój downline osiągnął wszystkie cztery etapy. Kiedy osobiście sponsorowani dystrybutorzy uważają, że osiągnęli etap dojrzałości, możesz być pewien, że osiągnąłeś etap dojrzałości. W przeciwnym razie Twoja organizacja nigdy nie osiągnie pełnego potencjału.

Do twojego sukcesu!

Bruce Bailey

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii