Rozwój osobisty Czasy zmian dla firm marketingu cyfrowego

Czasy zmian dla firm marketingu cyfrowego

-

- Advertisment -

Ostatnio dużo myślałem o ciągle zmieniającym się środowisku, ponieważ dotyczy to marketingu internetowego oraz usług, które firmy i korporacje kupują od cyfrowych agencji marketingowych.

Ostatnio wielu z was pamięta wiadomości o kilku firmach, które odciągnęły od YouTube dolary reklamowe, więc wielu wiodących twórców treści YouTube bardzo martwiło się spadkiem przychodów - i jestem pewien, że Google i YouTube nie były zadowolone. albo o sytuacji.

Potem przeczytałem, gdzie Proctor & Gamble, wielki inwestor marketingu cyfrowego na całym świecie, ostatnio obniżył ponad 140 milionów dolarów na reklamę cyfrową z powodu nieefektywnej reklamy online. Dlaczego powiedzieli, że te reklamy były nieskuteczne? Ich dwa najczęściej cytowane powody to to, że wiele z ich reklam zostało połączonych z nieodpowiednią jakością treści, co oznacza, że ​​YouTube nie mógł zidentyfikować, które kanały są dobrym miejscem do umieszczenia tych reklam, a firmy otrzymywały swoje nazwy, a reklamy związane z treścią nie chciały być nie związany. Po drugie, wiele z ich reklam trafiło do kanałów i miejsc, w których „roboty” patrzyły na ludzi zamiast na ludzkie oczy. A roboty nie wydają żadnych pieniędzy na produkty, więc te dolary reklamowe właśnie zostały wyrzucone.

Zabawne było to, że po tych cięciach reklamowych korporacje te nie odnotowały praktycznie żadnej utraty sprzedaży ani wzrostu działalności. Jedyną rzeczą, która się zmieniła, był wzrost procentowej efektywności wydatków reklamowych związanych ze sprzedażą.

JP Morgan Chase obniżył w marcu 400 000 witryn z ogłoszeniami do zaledwie 5000 wstępnie zatwierdzonych witryn, a według ich głównego dyrektora marketingu Kristin Lemkau, do New York Times: Nie zaobserwowaliśmy pogorszenia naszych wyników „od zmiany” .

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, że korporacje stale wycofują się z wydawania pieniędzy na reklamę telewizyjną w kierunku reklamy cyfrowej, ponieważ, szczerze mówiąc, możliwe było pozyskanie o wiele większej liczby potencjalnych klientów online za dolara wydanego online. Wiele firm marketingu cyfrowego doświadczyło dramatycznego wzrostu na przestrzeni lat w wyniku nieoczekiwanego wydatkowania pieniędzy w mediach.

Od pewnego czasu była to utopia, ale teraz korporacje uczą się, jak pokazują powyższe przykłady. Tworzą teraz tabele statystyczne i wykresy, których potrzebują, aby pokazać swoim zespołom zarządzającym, jak skuteczne są wydatki na media. A teraz są w stanie powiedzieć, gdzie ich huk po prostu nie ma, i szczegółowo przeanalizować te statystyki, aby dowiedzieć się, dlaczego - dzięki czemu można teraz zobaczyć te ograniczone rodzaje ruchów zachodzące w środowisku biznesowym i oświadczenia o tym, dlaczego następuje redukcja.

Dziś, aby zyskać kapitał medialny od tych korporacji, staje się coraz bardziej jasne, że firmy marketingu cyfrowego powinny być najlepiej przygotowane do udowodnienia dowodów statystycznych, że wydane pieniądze doprowadzą do oczekiwanego zwrotu finansowego. Jako firma marketingowa musisz zacząć odpowiadać na pytania dotyczące sposobu zarządzania finansami, aby prawdziwi ludzie, a nie roboty, mogli zobaczyć umieszczane reklamy i umieszczane reklamy w wysokiej jakości miejscach związanych z treścią. Jeśli nie możesz, możesz skończyć tak, jakby był taki sam jak 3500 stron internetowych, które skorzystały z reklam JP Morgan Chase.

Krótko mówiąc, coraz trudniej jest dzisiaj być firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym i stanie się jeszcze bardziej. Firmy świadczące usługi marketingu online będą musiały dokładać należytej staranności, znajdując miejsca, w których mogą wydawać budżety reklamowe firmy. A więcej należytej staranności oznacza więcej pracy, która jest redukowana do marży zysku. Jeśli jednak chcesz pozostać w biznesie przez dłuższy czas, musisz się na tym dobrze postarać. Ci, którzy to zrobią, wybiorą inne firmy spośród firm reklamowych, które tego nie zrobią.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii