Rozwój osobisty Czy stosunek twojej firmy do konstruktora protektorów jest poza...

Czy stosunek twojej firmy do konstruktora protektorów jest poza raną?

-

- Advertisment -

Właściciel małej firmy produkcyjnej zatrudnia 29 pracowników. Po dorastaniu do tej wielkości i przez 5 lat w tym bardzo konkurencyjnym biznesie właściciel ten odczuwa ból głowy typowy dla społeczeństwa na tym etapie krzywej wzrostu.

Problemy obejmują:
1. Niezdolność CEO do zwolnienia kontroli nad kluczowymi pracownikami i stworzenia poczucia nieufności między osobami w firmie.

2. Pytania dotyczące wzrostu pozostają bez odpowiedzi, ponieważ dyrektor nie stworzył wizji firmy ani nie odczuwał potrzeby dzielenia się nią z innymi ludźmi.

3. Decyzje podejmowane są wyłącznie na poziomie dyrektora generalnego, ponieważ pracownicy wiedzą, że ich decyzje będą ograniczone, a nie tylko kwestionowane, dlatego pracownicy uważają, że nie pytanie jest lepsze niż ryzykowanie.

4. Doświadczeni pracownicy, którzy chcą się wzmocnić i aktywniej uczestniczyć w zarządzaniu firmą, nie otrzymują zachęty i nie są zmotywowani do kontynuowania własnego rozwoju zawodowego z powodu czegoś, co jest postrzegane jako brak zaufania i chęci ze strony firmy. Dyrektor generalny zrezygnował z autorytetu i odpowiedzialności.

5. Dyrektor generalny jest głęboko przekonany, że ludzie muszą po prostu wzmocnić i wykonać swoją pracę oraz okazać niecierpliwość, i w rzeczywistości uważa to za słabość, gdy ludzie nie mogą podejmować decyzji, zadawać zbyt wielu pytań i nie rozumieją, czego się od nich oczekują im.

To społeczeństwo prowadzi do katastrofy.

Czy to się teraz stanie? Nie Wiele firm rozwija się i rozwija wraz z wyżej wymienionymi problemami. Nie ma nic łatwego w zarządzaniu firmą, a bycie w roli prezesa to trudne i trudne miejsce.

Jeśli jednak CEO zatrudnia pracowników, oczekuje się, że wśród osób zatrudnionych będzie kierować, prowadzić, kierować, kierować, trenować i dyscyplinować osoby, które pracują dla tego CEO.

W książce Jamesa Fischera „Nawigowanie po krzywej wzrostu” przedstawia wyjątkowe zjawiska, które wskazują, że w każdym społeczeństwie istnieje mieszanka zaufania i ostrożności, a odnoszący sukcesy prezesi rozumieli tę krytyczną relację. Zrozumieli także, że ich obowiązkiem jest zrównoważyć ten stosunek, aby posunąć swoje społeczeństwa do przodu.

Współczynnik budowniczy / protektor
Zjawisko to nazywa się współczynnikiem budowniczego / protektora (współczynnik B / P) i jest miarą w firmie względem zaufania. uwaga Jest to krytyczne narzędzie pomiarowe dla CEO i jego lidera zespołu, umożliwiające ocenę zdolności firmy do zaakceptowania zmian, pewną reakcję na tę zmianę i pomoc firmie w osiągnięciu jej celów.

Pomysł Konstruktora tworzy nowe pomysły, podejmuje nowe inicjatywy i szuka sposobów na zwiększenie przychodów i rentowności firmy. Twórca postanawia zakwestionować i poprawić sposób, w jaki rzeczy są wykonywane. Są odporne na ryzyko i wspierają wzrost. Twórca ma zaufanie do siły finansowej firmy i ma wysoki poziom zaufania do procesów i systemów korporacyjnych.

Myślenie protektora jest ostrożne i sprzyja spowolnieniu tempa zmian. Są w niekorzystnej sytuacji i bardzo podejrzewani o wzrost. Obrońcy mogą nie czuć się pewni siły finansowej społeczeństwa i niechętnie przyjmują optymizm przyszłości.

Zbyt wielu budowniczych lub zbyt wielu obrońców w społeczeństwie może stworzyć niezrealizowane bariery dla wzrostu.

Dyrektor generalny tej małej firmy produkcyjnej nieświadomie tworzy Protector, ponieważ potrzebuje kontroli i wahania, aby wprowadzić swoich pracowników w wizję i strategiczne plany firmy.

Jego natura kontrolna praktycznie zatrzymała zdolność budowniczego każdego pracownika. Konstruktorzy w firmie, nie wspierając komunikacji, nie będą się wyróżniać, ryzykować i szybko wracać do stanu Protector.

Gdy pracownicy nie dzielą się żadnymi informacjami na temat planów firmy na przyszłość ani ich bieżącej sytuacji finansowej, zawsze wywodzą się z myślenia protektoralnego, które CEO może interpretować jako niechęć do wzmocnienia i wykonania pracy.

Firma o ogromnym potencjale wzrostu nagle znajdzie się w kulturze oporu, dużej rotacji pracowników, a życie CEO stanie się prawie nie do zniesienia.

Określ współczynnik budowniczy / protektor firmy
W dzisiejszej firmie istnieją specyficzne objawy, które natychmiast pokażą, jak zrównoważony jest stosunek Stwórcy / Obrońcy. Lider może uzyskać dobry obraz współczynnika B / P swojej firmy przez 1) dostrojenie napięcia (pomyśl o energii) w Twojej firmie, 2) porozmawiaj z liderem zespołu i zadaj kilka pytań oraz 3) słuchaj swoich pracowników, naprawdę słuchaj.

Jakie są objawy? Czy ludzie biorą udział w otwartym i aktywnym dialogu? Czy spotkania są produktywne, pełne cennych informacji? Czy podejmowane są dobre decyzje?

Jakie są pytania Czy Twój zespół zarządzający lub pracownicy wyglądają optymistycznie na przyszłość? Czy są przekonani o sile finansowej firmy? Czy ufają swoim współpracownikom?

Co mówią twoi pracownicy? Czy jest zbyt wiele scen pukających? Czy istnieje wysoki wskaźnik nieobecności lub obrotów? Czy Twoi kierownicy lub pracownicy narzekają na brak odpowiedzialności? Czy projekty są zbyt często przerywane lub spowalniane?

Kreowanie myślącego twórcy
Lider może pomóc w tworzeniu bardziej myślącego budowniczego w swojej firmie, wykonując jedną rzecz i robiąc to często. Komunikuj się. Komunikuj, dokąd zmierza firma. Powiedz, dlaczego to działa. Przekaż, jakie są cele firmy dzisiaj i w przyszłości. Komunikuj się z ludźmi każdego dnia. Poznaj każdego pracownika. Udostępniaj ważne informacje i rób to często.

Jeśli firma jest świadoma swojego stosunku B / P, może 1) podjąć właściwą decyzję na czas, 2) zaakceptować zmianę w ramach kultury korporacyjnej oraz 3) zaangażować pracowników w znaczący dialog, ponieważ pomógł zaproponować strategiczną przyszłość dla firmy.

Pamiętaj, że pewna firma to firma zyskowna.

[ff id="6"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you