Rozwój osobisty Czy twoja marketingowa baza danych jest gotowa na odblokowanie...

Czy twoja marketingowa baza danych jest gotowa na odblokowanie wzrostu i zysków?

-

- Advertisment -

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep detaliczny, księgowego, smakosza, klub zdrowia czy praktycznie każdą małą firmę, baza klientów i potencjalnych klientów będzie kluczem do sukcesu Twojej firmy. W czasach brutalnej konkurencji i przeciążenia informacjami taka baza danych jest najłatwiejszym i najmniej kosztownym sposobem na utrzymanie bezpośrednich relacji z grupą osób najbardziej krytycznych dla zdrowia społeczeństwa.

Pomyśl o swojej bazie danych jako o paliwie w silniku marketingowym, umożliwiającym prowadzenie ukierunkowanych kampanii direct mail, e-mail i kampanii telemarketingowych. Są to programy marketingowe i reklamowe, które pomagają Twoim dobrym klientom wrócić, przynieść nowych i zwiększyć przychody i zyski, gdy pracują zgodnie z harmonogramem.

Być może przypominasz wielu właścicieli firm, z którymi rozmawiam, którzy wciąż muszą inwestować czas i wysiłek potrzebny do stworzenia podstawowej bazy klientów i potencjalnych klientów. Albo uruchomiłeś już jedną, która jest teraz bardzo nieaktualna. Może to być kosztowne w postaci utraconych dochodów i zysków.

Jak zacząć od swojej marketingowej bazy danych

Technologia komputerowa, z której większość z nas korzysta na co dzień, sprawiła, że ​​zapisywanie nazwisk, adresów, e-maili i numerów telefonów osób, które teraz od Ciebie kupują lub prawdopodobnie od Ciebie kupią, będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Następnie możesz zachować swoje imię przed nimi, zaprosić ich z powrotem, zwabić ich specjalnymi ofertami i nagrodzić ich za lojalność.

W zależności od firmy, w której prowadzisz działalność, istnieje wiele sposobów gromadzenia informacji kontaktowych potrzebnych do pozostania w kontakcie, czy to w systemie POS, fakturach, wizytówkach czy serwetkach koktajlowych. Oto kilka kroków na początek:

  1. Pamiętaj, kiedy i jak inne firmy zbierają od Ciebie dane kontaktowe. Kiedy poczułeś, że to wtargnięcie, i kiedy z przyjemnością się nim podzieliłeś; dlaczego
  2. Zobacz różne punkty kontaktowe między Twoją firmą a klientami, a także potencjalnych nowych klientów. Rozważ zbieranie lub potwierdzanie ich informacji: po wylogowaniu, podczas rozmowy telefonicznej z pomocą techniczną, w Internecie, na końcu spotkania biznesowego. Wybierz przynajmniej jeden
  3. Upewnij się, że zbieranie danych kontaktowych jest integralną częścią wybranej przez Ciebie interakcji i za każdym razem nauczaj swoich pracowników w ten sam sposób.
  4. Zapisz te informacje natychmiast w bazie danych kontaktów, takich jak Act! (184 USD na 10 użytkowników) lub SalesForce.com (5 USD na użytkownika, miesięcznie na podstawowe zarządzanie kontaktami)). Jeśli zrobisz to równomiernie i na czas, będziesz w stanie promować swoją firmę z dokładnością i za znacznie mniej pieniędzy, gdy Twoja baza danych będzie rosła. Konieczność cofnięcia się i wyczyszczenia i zduplikowania danych jest kosztownym, chaotycznym wysiłkiem, więc skonfiguruj je od samego początku.
  5. Jeśli go nie masz, utwórz plan marketingowy na nadchodzący rok. Uprość to - jedna strona może być w porządku - i wypisz kampanie, które planujesz uruchomić przy użyciu bazy danych, w tym pocztę e-mail, pocztę bezpośrednią i telefon. Oszacuj także nakład pracy, ciężkie koszty dolara i inne potrzebne zasoby oraz sposób pomiaru wydajności.

Generuj potencjalnych klientów ze swojej witryny

Witryna Twojej firmy może już być stałym źródłem nowych kontaktów. Jednak wiele firm odkryło, że generowanie potencjalnych klientów w Internecie nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Musisz inwestować w witryny, które przyciągają Twój rynek docelowy, zwykle poprzez interaktywność, odpowiednie treści i świetny design. Ponadto słowa kluczowe powinny być zoptymalizowane pod kątem odbiorców docelowych, aby znaleźć Cię w Google i innych wyszukiwarkach. Osoby doświadczone technicznie mogą to zrobić samodzielnie za pomocą narzędzia takiego jak WordTracker (59 USD / miesiąc). Inną opcją jest outsourcing optymalizacji wyszukiwarek (znany jako SEO) takich firm jak AdzZoo lub HubSpot.

Po wygenerowaniu ruchu w sieci i obserwowaniu ciągłego przepływu potencjalnych klientów większość systemów zarządzania treścią internetową może automatycznie dodawać dane do bazy danych.

E-mail marketing ze swoją bazą danych

Jeśli planujesz regularny e-mail marketing, usługa e-mail marketingu może również gromadzić i przechowywać dane dla Ciebie. Jeśli naprawdę chcesz, aby wyglądał profesjonalnie i generował wyniki, skorzystaj z jednej z tych usług, takich jak stały kontakt, reakcja pionowa, AWeber (zwykle poniżej 40 USD miesięcznie). Usługi te przekraczają koszt 99% działalności, ponieważ oszczędzają tyle czasu i zapewniają zgodność z przepisami i standardami antyspamowymi.

Co najważniejsze, powierz komuś swojemu personelowi odpowiedzialność za niezbędne wprowadzanie danych i zarządzanie wysokiej jakości bazą danych. Jest to krytyczny krok, ponieważ zyskowna baza danych rośnie z czasem. Upewnij się, że ta osoba lub osoby mają odpowiednie narzędzia, jasne kryteria jakości i włączają je do oceny wyników i równania premiowego.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii