Rozwój osobisty Czym dokładnie są umiejętności miękkie i dlaczego mają takie...

Czym dokładnie są umiejętności miękkie i dlaczego mają takie znaczenie?

-

- Advertisment -

Kiedy po raz pierwszy zacząłem mówić o znaczeniu umiejętności miękkich i wyników w tym temacie w 2008 r., Często otrzymałem bardzo negatywną odpowiedź. Byli uważani za kpiny. Były zbyt ciepłe, niejasne i zbyt wrażliwe dla profesjonalistów. Wśród nich znalazło się zbyt wiele „kobiet”, które mogłyby mieć wartość w trudnym świecie biznesu. Byli również postrzegani jako dezprofesjonalizujący i dewaluujący to, co profesjonaliści trzymali blisko i drogi.

Jednak kiedy problem zaczyna być omawiany w tak prestiżowych miejscach, jak Harvard Business Review, Wall Street Journal i Financial Times, musimy zauważyć. Kiedy szkoły biznesu na całym świecie zaczynają dodawać programy z tego zakresu do swoich programów nauczania, musimy poważnie się temu przyjrzeć. Każdego dnia, gdy Google publikuje blogi, fora Q i As, wiadomości, artykuły w czasopismach, wywiady z wiodącymi liderami i menedżerami oraz podcasty na ten sam temat, moje przekonanie jest wzmacniane, że Soft Skills to nadchodzący problem. Jednak wiele osób wciąż mnie pyta: czym dokładnie są umiejętności miękkie?

Definiowanie „umiejętności miękkich”.

Pierwszą rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest to, że są czymś więcej niż umiejętnościami ludzi. Większość ludzi sprowadza je do tego - umiejętność dobrego komunikowania się z innymi ludźmi, bycia popularnym wśród innych ludzi, innymi słowy, dobre umiejętności interpersonalne. Gdyby to było takie proste. Możemy nauczyć ludzi, jak to robić. Takie jest podejście Dale Carnegie do „Nawiązywania przyjaźni i wpływania na ludzi”.

W mojej książce - Soft Skills - Hard Stuff of Success - podam definicję umiejętności miękkich. Są to „umiejętności, których używamy do rozwoju, zmiany, transformacji lub poprawy naszej osobowości, zachowania, postaw i myślenia w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów w życiu zawodowym (i osobistym)”.

Te cztery aspekty przyciągają nas lub zniechęcają. Jeśli podoba im się sposób, w jaki z nimi pracujemy, a także sposób, w jaki uważamy, że mają takie same postawy wobec życia i pracy, jak oni i mają podobne wzorce zachowań, jak my, będą chcieli być wokół nas. Chcą z nami współpracować, mają nas w ramach swojej profesjonalnej sieci, a nawet chcą z nami współpracować przy wspólnych przedsięwzięciach lub partnerstwach.

Z drugiej strony, jeśli między nami a nimi będzie niewielki rezonans, jeśli wyrzucimy ich w niewłaściwy sposób, jeśli w ogóle się nie zgodzimy, nie będzie związku. Na przykład, jeśli mamy sprzeczną osobowość lub bardziej liberalne podejście do dotrzymywania terminów, myślenia czarno-białego o większości problemów i zachowania nieprofesjonalnego, trudno będzie nam dziś promować się w większości organizacji.

Musimy zrozumieć naszą osobowość i sposób, w jaki spotykamy innych. Czy mamy negatywną lub pozytywną osobowość? Czy jesteśmy aktywni czy reaktywni? Musimy zdawać sobie sprawę z naszego zachowania, sposobu mówienia i działania, ubierania się i dbania o siebie. Czy nasze zachowanie jest odpowiednie do sytuacji, w których się znajdujemy? Czy nasze myślenie jest solidne i sztywne, czarno-białe, czy też jest otwarte i elastyczne? Czy mamy głód, który koncentruje się na brakach i brakach, czy też mamy podejście ukierunkowane na wzrost do liczebności? Najważniejsze jest to, że ci, którzy nie rozwinęli umiejętności miękkich, zdadzą sobie sprawę z ich braku, w przeciwnym razie nie mogą nic z tym zrobić.

Niedawno usłyszałem, jak ktoś powiedział: „Kiedy zacząłem wykonywać dobrą robotę dla organizacji (tj. Prace techniczne),„ Smoocher ”wyszedł, ssąc szefa. To nigdzie blisko kwalifikacji, które posiadam. ale dostał awans. „Prawdopodobnie Smoocher prowadzi ołowiu, co jest bardzo ważną umiejętnością miękką do rozwinięcia. Zna swojego szefa oraz jego cele i ambicje związane z organizacją. Wie, że musi być na tej samej stronie co szef, jeśli chce awansować w organizacji. Potrzebuje swojego szefa, aby go poznać, kochać i ufać mu. Dostosowuje swoje cele do celów organizacji, aby pomóc zrealizować wizję organizacji. Jego szef prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że „Smoocher” to ktoś, kogo chce w swoim zespole, ponieważ jest zrównoważony. „Ssanie” jest bardzo kpiącym terminem i zdecydowanie nie jest tym, co robi „Smoocher”.

Wiele osób, takich jak ten skarżący, jest zdezorientowanych, że nie otrzymuje możliwości i promocji, których chcą, ponieważ nie zdawały sobie sprawy, że muszą spędzać tyle czasu na rozwijaniu i doskonaleniu swoich umiejętności nietechnicznych, ponieważ mają kwalifikacje techniczne. Jeśli jesteś bardzo logiczny i racjonalny z silnym technicznym zginaniem, nie jest to łatwe. I dlatego umiejętności miękkie są w rzeczywistości bardzo trudnymi umiejętnościami. Nie jest łatwo spojrzeć na siebie i stwierdzić, że musimy się zmienić, zrobić coś innego i wziąć za to odpowiedzialność. Możliwość zrobienia tego polega na rozwijaniu pewności siebie.

  • Co muszę zmienić w sobie osobowość dotrzeć tam, gdzie chcę iść? Czy jest coś w moim stosunku do ludzi, co powstrzymuje mnie od pójścia tam, gdzie chcę iść? Bądź odważny i zapytaj swojego przełożonego lub zaufanego kolegę.
  • Zapytaj o to samo zachowanie . Czy działam jako lider, którym chcę być? Czy spotkałem się i dobrze współpracowałem z tymi osobami, które zajmowałem w imieniu organizacji?
  • Mam „coś do zrobienia” dostęp do mojej pracy? Czy podejmę dyskrecjonalny wysiłek? Czy moje stanowisko jest bardzo laissez-faire i rejsowe?
  • Mam myślenie kto może zaakceptować te zmieniające się czasy, niepewność i nieprzewidywalność? Czy też wydaje mi się, że boję się i boję się pod powierzchnią i staram się zachować kontrolę nad wszystkim w celu mikro-modyfikacji siebie i innych?

Umiejętność zadawania tych pytań i odpowiadania na nie dotyczy samowiedzy, która jest niezbędną miękką umiejętnością, którą należy rozwinąć. W rzeczywistości jest obecnie uważana za jedną z najważniejszych umiejętności miękkich dla liderów i aspirujących liderów, i dlatego wszystkie najlepsze kursy MBA i podyplomowe kursy biznesowe mają interaktywne programy, które umożliwiają uczestnikom rozwijanie ich pewności siebie.

Nie możesz sam rozwijać i udoskonalać swoich umiejętności miękkich.

Pierwszym ważnym krokiem, jaki musisz zrobić, jest uświadomienie sobie, że nie możemy zmienić tych aspektów naszej osobowości, zachowania, postaw ani sposobu myślenia. Zrobilibyśmy to, gdybyśmy mogli. Wszyscy mamy martwe punkty, które stanowią przeszkodę dla naszego sukcesu. Musimy znaleźć trenera, mentora, partnera wykonawczego lub dołączyć do Mastermind, aby przejść do następnego poziomu.

Znajdź trenera

Wszyscy wiemy, co trenerzy robią w drużynach sportowych lub co robią dla elitarnych sportowców. Zwiększają swoje mocne strony i pomagają im pracować nad swoimi słabościami. Budują je, nadają im sprawność fizyczną i psychiczną, motywują i inspirują. Ci, którzy odnoszą największe sukcesy, zawsze przypisują znaczną część swojego sukcesu swojemu trenerowi. Coach rozwoju przywództwa działa prawie tak samo. Ty wyznaczasz swoje cele. Pomagają ci je osiągnąć. Pomogą ci je ulepszyć. Zwykle pomagają odkryć talent i potencjał, o których nigdy nie wiedziałeś, że masz. ALE, ale musisz wykonać pracę. Większość autokarów jest opłacana. Niektóre sesje robocze do sesji, ale większość pracuje w pakietach z wieloma sesjami i wyznacza cele, zobowiązuje się do spełnienia w tym czasie. Coaching jest bardzo skoncentrowany na rozwiązaniach.

Znajdź mentora.

Mentorzy są przewodnikami po bokach, a nie mędrcami na scenie. Chodzą z tobą po drodze i dzielą się swoimi doświadczeniami, więc nie musisz wymyślać roweru za każdym razem, gdy skręcasz. Mentor jest bardziej odpowiedni niż trener, kiedy czujesz się dość skoncentrowany, czujesz, że twoje umiejętności miękkie są dobrze rozwinięte, ale możesz pomyśleć o zajmowanej pozycji. Na przykład zmagasz się z niepewnością i nieprzewidywalnością dzisiejszych zmieniających się czasów. Czujesz się pewnie, ale masz jasne cele i ambicje. Wiesz, dokąd chcesz iść, właśnie uderzyłeś teraz w ceglane ściany. Dobry mentor będzie w stanie określić, gdzie jesteś, ponieważ prawdopodobnie byli tam na pewnym etapie swojej kariery. Na tym etapie mogą Cię motywować i inspirować. Mogą być wzmocnione głosem. Mogą się uspokoić - ale nie zdobędą dla ciebie pracy ponownie. Mentorzy mogą pochodzić z Twojej organizacji lub z innej organizacji. Są to bardziej doświadczeni ludzie, których podziwiasz za ich miękkie umiejętności. Niektórzy mentorzy są opłacani; niektóre nieopłacone. Wiele większych organizacji ma programy mentorskie. Relacja mentoringowa jest często bardziej nieformalna niż relacja coachingowa i niekoniecznie obejmuje regularne spotkania. Są tam, kiedy ich potrzebujesz.

Znajdź silnego partnera.

Partner wykonawczy jest współpracownikiem w Twojej organizacji lub poza nią, i może to być osoba z innej branży, z którą spotykasz się regularnie. To musi być ktoś, kogo szanujesz i którym ufasz, a którego osobowość, zachowanie, postawy i myślenie współbrzmią z twoją. Celem tego związku jest wzajemna pomoc w poprawie jego wyników. Udostępniasz to, co chcesz zmienić. W pewnym sensie wzajemnie się mentorujecie. Zadajesz dobre pytania, które zachęcają się do odmiennego myślenia o tym, jak to robisz. Dzielicie się swoimi doświadczeniami. Nic się tutaj nie zmieni.

Dołącz / utwórz grupę Mastermind.

Jest to grupa o wysokiej wydajności, która składa się z ludzi o jasnych celach i absolutnym zaangażowaniu w dostarczanie wszystkiego, co najlepsze. Spotykają się regularnie przez określony czas, na przykład 6-12 miesięcy. Ludzie w grupie mistrzów nie czekają, aż ktoś inny im się przydarzy. Są gotowi, ale chcą pewnego kierunku. Z tego powodu grupami tymi zwykle kieruje ktoś, kto ma umiejętności w obszarze, w którym chce się rozwijać, i dobre umiejętności ułatwiające. Ta osoba jest zwykle opłacana. Czasami grupy te działają bardzo skutecznie z rewolucyjnym modelem przywództwa w obrębie grupy i dlatego nie zawierają żadnych zewnętrznych opłat za moderatora. Jeśli więc chcesz przyspieszyć karierę i czuć, że twoje umiejętności miękkie cię powstrzymują, sięgnij i bądź wystarczająco odważny, aby uzyskać potrzebne wsparcie. Chociaż początkowo wprowadzanie zmian może być trudne, upewnij się, że staje się to bardzo ekscytująca jazda, gdy dorastasz i zmieniasz się, a wspaniałe rzeczy zaczynają się na początku.

  • Otrzymasz wielką pewność siebie.
  • Możesz wejść w każdą nową sytuację z minimalnym, jeśli w ogóle, niepokojem.
  • W sytuacjach kryzysowych możesz zachować autorytatywną obecność, kontrolować, uspokajać ludzi i podtrzymywać ich zaangażowanie we współpracę nad rozwiązaniami. Innymi słowy, jesteś bardzo wytrzymały i możesz odbić się od przeciwności.
  • Zwykle stajesz się naturalnie pozytywny i proaktywny. Z tego powodu ludzie lubią chodzić i pracować z tobą.
  • Możesz komunikować się z wszelkiego rodzaju ludźmi, nawet z ludźmi, których nigdy wcześniej nie widziałeś, i pozwolić im pozytywnie reagować na ciebie.

Wszystkie te cechy sprawiają, że jesteś idealną osobą do motywowania i inspirowania innych, a jeśli jesteś aspirującym przywódcą, twój potencjał przywódczy przejawi się. Jeśli już jesteś na prowadzeniu, staniesz się kimś, kto pójdzie znacznie dalej.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii