Motoryzacja Filtry uzdatniające sprzężone powietrze

Filtry uzdatniające sprzężone powietrze

-

- Advertisment -

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na zamontowanie sprężarki, która przetwarza powietrze i tym samym umożliwia pracę innym urządzeniom pneumatycznym. Co prawda nie jest to nowa technika, ale w ostatnich latach cieszy się chyba coraz większym zainteresowaniem, a wszystko dlatego, że maszyny pracujące za sprawą sprężonego powietrza mogą właściwie funkcjonować nieustannie, a rachunki za energię elektryczną są dużo niższe.
Zanim jednak pojawią się jakiekolwiek oszczędności, musimy zakupić sprężarkę, a tutaj najczęściej zaczynają schody, ponieważ do wyboru mamy produkty różnych producentów. Tańsze i droższe, o zmiennych i stałych parametrach, w końcu — o większej lub mniejszej wydajności pracy.
Zakup sprężarki może się zatem okazać największą trudnością, ponieważ jest to kosztowna inwestycja, wymagająca od nas określenia wszystkich najważniejszych potrzeb. Tutaj wszystko trzeba dokładnie policzyć i przemyśleć, bo liczy się nie tylko jak najniższy koszt zakupu, ale przede wszystkim nasze późniejsze zadowolenie.
Oczywiście, byłoby pięknie, gdyby raz zakupiony sprzęt służył nam całe życie bez konieczności naprawy i konserwacji. Nie ma jednak sensu zaprzątać sobie głowy tą utopijna wizją, ponieważ rzeczywistość najprawdopodobniej okaże się zupełnie inna i chociaż regularne przeglądy będą podstawą, to możemy zrobić wszystko, aby były jak najrzadsze.
Jak to zrobić? Otóż, nietrudno sobie wyobrazić, że powietrze, którym oddychamy wcale nie jest całkowicie przeźroczyste i pozbawione pyłów. I chociaż gołym okiem nie jesteśmy w stanie ich poczuć, z pewnością zdajemy sobie sprawę z ich istnienia.
Pora zatem zdać sobie również sprawę z tego, że tak zanieczyszczone powietrze wcale nie jest idealne zarówno dla nas, jak i dla wszystkich maszyn pneumatycznych, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby powietrze, które do nich trafia było maksymalnie oczyszczone. Niezbędnym uzupełnieniem sprężarki będzie zatem filtr, który zatrzyma na zewnątrz niepotrzebne drobinki.
Może nam się wydawać, że to zupełnie niepotrzebny element, ale wszystkie osoby, które chociaż raz w życiu musiały zapłacić za czyszczenie sprężarki lub innych urządzeń z pewnością potwierdzą, że gra niewarta jest świeczki, ponieważ wymienne filtry do sprężonego powietrza są rozwiązaniem dużo tańszym.
Nie wydajemy przecież tak dużej kwoty na konserwację, a przy okazji, wydłużamy również żywotność maszyn, dlatego można powiedzieć, że filtry załatwiają za nas całą brudną robotę, pod warunkiem, że pamiętamy o ich systematycznej wymianie.
Zanim jednak dokonamy zakupu, powinniśmy wiedzieć, który filtr powinniśmy wybrać, bo jego rodzaj ma ogromne znaczenie, a jest uzależnione przede wszystkim od miejsca, w jakim wykorzystujemy sprężarkę.
Jak się domyślamy, w niektórych przedsiębiorstwach, gdzie produkowane są na przykład artykuły spożywcze czy w laboratoriach farmakologicznych bardzo ważna jest sterylność, dlatego tam powietrze musi być całkowicie czyste. W podobnych miejscach najlepiej sprawdzą się zatem filtry, które pochłaniają nie tylko drobinki, ale również znajdujące się w nim zapachy. Najczęściej decydujemy się zatem na filtry do sprężonego powietrza, w których użyto aktywnego węgla, ponieważ radzi sobie świetnie w takich warunkach, i chociaż jest to chyba najtańsze rozwiązanie, to na pewno nie jedyne.
Oczywiście, nie tylko tutaj tak ważne jest to, aby do maszyn trafiało odfiltrowane z zanieczyszczeń powietrze, chociaż zazwyczaj w miejscach mniej wymagających (takich jak na przykład zakład lakierniczy) przykłada się do tego znacznie mnie uwagi, co niestety przekłada się później na efektywność oraz żywotność używanych sprzętów.
Jeśli zatem chcemy, aby wszystko pracowało sprawnie jak najdłużej, musimy pamiętać o filtrach do sprężonego powietrza, które skutecznie odseparują wszystkie zanieczyszczenia i uzdatnią powietrze do użytku.
Nie wystarczy jednak kupić jakikolwiek pasujący filtr, ale należy się zastanowić nad jego głównym zadaniem. Użyjemy bowiem nieco innego filtru, jeśli będziemy chcieli wyczyścić powietrze z suchych drobinek pyłu, a zupełnie innego, jeśli chcemy odseparować powietrze od cząsteczek oleju. Powinniśmy więc uwzględnić to wszystko i wybrać filtr o najlepszych parametrach, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mogli skutecznie obniżyć koszty eksploatacyjne.

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you