Przemysł Formuła sukcesu branży muzycznej - czy to jest?

Formuła sukcesu branży muzycznej - czy to jest?

-

- Advertisment -

Artyści często chcą wiedzieć, czy istnieje dokładna formuła, którą mogą zastosować, aby zapewnić sukces w branży muzycznej. Czy istnieje taka formuła? Co mogą zrobić artyści, aby zapewnić pomyślny wynik? Czy można zrealizować dokładny biznesplan, aby odnieść sukces jako artysta, czy też o wyniku decyduje w branży czysty los?

Czas jest ważny

Jeśli chodzi o właściwe podejście do branży muzycznej, czas jest najważniejszy. Nie ma znaczenia, jakie inne talenty artysta ma po swojej stronie ani jakie strategie zastosowały, najważniejszym czynnikiem jest czas. Spójrz na rynek, aby zobaczyć, kiedy potrzebny jest dokładny rodzaj talentu lub niepodpisany artysta. W ten sposób wiesz, kiedy może być Twój idealny czas.

Podaż i popyt

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów, przemysł muzyczny ma łańcuch podaży i popytu. Niektóre gatunki mają większe zapotrzebowanie niż inne. Ponadto lokalne zapotrzebowanie i krajowe zapotrzebowanie na niepodpisanych muzyków są bardzo różne. To, że masz przełom w swojej okolicy, nie oznacza, że ​​przeżyjesz przełom narodowy. Są artyści, którzy rozwijają się lokalnie, ale nie generują wystarczającej reklamy, aby przyciągnąć uwagę międzynarodową, a nawet krajową.

Talent nie jest czarno-biały

Talent to znacznie więcej niż głos artysty lub umiejętności instrumentalne. Obejmuje umiejętności takie jak taniec, obecność, pisanie piosenek i kompozycja muzyczna. Ma to również wiele wspólnego z tym, jak prezentujesz się opinii publicznej. Najważniejszym talentem artysty jest przede wszystkim możliwość kontaktu z publicznością.

Musisz być w stanie połączyć się z odbiorcami i sprawić, by poczuli wiadomość, którą próbujesz przekazać. W końcu muzyka polega na dzieleniu się historią i generowaniu emocji. Kiedy wytwórnie oceniają talenty i promują muzyków, patrzą na artystę jako na pakiet. Jeśli artysta ma silne umiejętności w jednym obszarze, może zrekompensować brak innych.

Użyj swojego wizerunku, aby zmaksymalizować sukces

Twój obraz powinien być twój sam. Chociaż świadomość może pomóc twojej sprawie, powinno być również coś całkowicie wyjątkowego w twoim osobistym stylu i wizerunku. Fani nie chcą ciągle oglądać dokładnie tego samego i zdecydowanie nie chcą widzieć artysty, który jest dokładnie taki jak inny.

Pokaż swoje rzeczy

Doświadczenie jako artysta może wiele znaczyć, jeśli chodzi o promocję piosenek. Obejmuje to, ile koncertów zrobiłeś i jak dobrze przygotowujesz się do prób. Ale co najważniejsze, chodzi o zarządzanie awariami i przezwyciężanie ich. W ten sposób pokonujesz odrzucenie lub robisz pozytywne rzeczy na podstawie negatywnych opinii. Doświadczenie jest dobre, podobnie jak profesjonalizm. Kiedy jesteś niepodpisanym artystą, im więcej masz doświadczenia i profesjonalizmu, tym większa szansa, że ​​zostaniesz podpisany przez dużą wytwórnię. Wykorzystaj to, co wiesz, aby pozwolić osobom poważnie patrzeć na swoją muzykę.

Wszystko ma swoją cenę

Prawdziwe życie nie przypomina filmów. Prawdopodobnie nie odniesiesz magicznego sukcesu z dnia na dzień, tylko dlatego, że masz niesamowite talenty. Wiele osób o niesamowitych talentach nigdy nie ujrzy światła dziennego w branży muzycznej. Dotarcie tam, gdzie chcesz, wymaga wysiłku, czasu i wiele razy, a nawet pieniędzy. Przemysł muzyczny nie oferuje bezpłatnego wzrostu sukcesu. Pracuj z innymi artystami, pozostań w studio, łącz się w branży, graj koncerty i nie tylko.

Te rzeczy często wymagają więcej pieniędzy i czasu, niż niektórzy zdają sobie sprawę. Nawet najlepsi artyści mogą szybko upaść na twarz bez dokładnego planowania.

Ucz się od najlepszych

Uczenie się od najlepszych jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Ci, którzy odnieśli sukces, mogą zobaczyć rzeczy, których nigdy nie zrobiłbyś sam. Ale możliwe jest również, że mentor zbytnio skoncentruje się na rzeczach, które również dla ciebie nie działają. Mentorzy i doradcy są ważni. Po prostu upewnij się, że wybrałeś właściwy i dokonaj oceny każdej porady, którą zobaczysz, aby sprawdzić, czy zadziała.

Wiedz, czego chcą i wykorzystaj swoje najlepsze i najgorsze, aby to zapewnić

Podłączenie do grona fanów jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na rozwój jako artysta. Jest to nie tylko ważna część promocji piosenek, ale także poznajesz, czego naprawdę chcą Twoi fani. Artyści i fani mogą teraz swobodnie komunikować się w sposób, o którym artyści z poprzednich generacji mogli tylko pomarzyć. Możesz nie tylko spełnić wszystkie poniższe wymagania, ale także przyjąć dobre pomysły, gdy tylko się pojawią. Chociaż zawsze będą odbywać się imprezy dla fanów organizowane przez agentów i promotorów, media społecznościowe są bezpośrednią linią życia artysty dla fanów i nie można ich lekceważyć. Poznaj swoje najlepsze i najgorsze rzeczy i wykorzystaj je, aby zdecydować, co możesz, a czego nie możesz dać fanom. Wszystko inne, co działa, może zostać przekazane zespołowi.

Granie

Reklama muzyki może być podstępna. Czasami droga do sprzedaży płyt i słuchania radia może być dłuższa i bardziej rockowa, niż początkowo sądził artysta. Może to również być błędne koło, ponieważ może zająć gry radiowe, aby uzyskać rekordową sprzedaż i na odwrót. Może być także konieczne zarezerwowanie i rozegranie wielu koncertów. Zdobycie wszystkich trzech pomaga zapewnić sukces. Jednak może być trudno uzyskać dostęp do którejkolwiek z tych aren bez pokazania doświadczenia i bazy fanów z co najmniej jednej. Niemniej jednak nawet artyści, którzy do tego dojdą, mogą nie sprzedać wystarczającej liczby płyt, aby kontynuować. Dlatego ważne jest, aby stale robić rzeczy, aby zapewnić sukces we wszystkich obszarach.

Dostosowanie do zmian

Mieć cierpliwość. Nawet jeśli zrobisz wszystko dobrze, sukces nie zawsze jest natychmiastową gwarancją. Musisz nauczyć się być elastycznym. Czasami oznacza to po prostu relaks i nie przesadzanie. Ale przede wszystkim oznacza to, że musisz przyzwyczaić się do rzeczy, które nie idą zgodnie z planem. Zmiany, które zachodzą w branży, akceptacja koncertów, których zwykle nie robisz, łamanie normalnej rutyny i rzeczy, które wyrzucają cię z harmonogramu, są jedynymi rzeczami bezpiecznymi w branży muzycznej. Ci artyści, którzy wychodzą ponad to, co potrafią płynąć z prądem, zwykle powstają szybciej niż ci, którzy nie mogą.

Poznaj branżę od środka

To jedyny sposób na odniesienie sukcesu w branży muzycznej. Musisz znać każdą scenę muzyczną i dokładnie, jak działa każda ruchoma część, aby stworzyć całość podczas promocji muzyków. Oznacza to, że musisz dokładnie przestudiować, co robić w studiu, dowiedzieć się więcej o opłatach licencyjnych i innych dochodach, publikować oferty, rezerwacje i wiele więcej. Muzyka może być w centrum uwagi, ale nie jest to jedyna rzecz, którą musisz wiedzieć. Musisz także być mistrzem w badaniach i biznesie. Ta wiedza nie tylko pomaga ci szybko iść do przodu, ale może także pomóc ludziom skorzystać z ciebie i zacząć od nowa.

Przeczytaj więcej na temat wkroczenia do branży muzycznej, odwiedzając stronę www.superstartunes.com/blogs/

[ff id="4"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii