Bez kategorii Hostel - nocowanie w Krakowie czy w Łodzi tanio?

Hostel - nocowanie w Krakowie czy w Łodzi tanio?

-

- Advertisment -

Wynajęcie hostelu to częste rozwiązanie wybierane przez tych, którzy na pierwszy miejscu stawiają cenę, nie zaś ekskluzywność danego miejsca. Hostel to dobra opcja dla ludzi mniej zamożnych lub skupiających się na innych aspektach podróży niż miejsce noclegu. Warto dać szanse hostelom - wbrew pozorom czasem za niższą ceną stoi niemal hotelowy standard, zaś profesjonalizm obsługi w niczym nie odbiega od tej, którą spotykamy w trzy-, czterogwiazdkowych hotelach.
Ilość hosteli w dużych miastach powoli wypiera już liczbę hosteli. Większość osób podróżujących na własną rękę wybiera właśnie to rozwiązanie, podczas gdy wynajem pokoi hotelowych preferowany jest przez organizujące wycieczki biura podróży.
Należy też nadmienić, że co miasto - to hostel. O ile te europejskie nie odbiegają od siebie znacznie standardem i mamy gwarancję, że wynajmując pokój w Pradze czy Krakowie nie zauważymy znacznej różnicy, tak na hostele w Turcji czy okolicznych krajach radziłabym uważać, ponieważ bywa, że naiwny turysta otrzyma pokój w stanie "agonalnym" za cenę całkiem porządnego hotelu.
Alternatywnym sposobem podróżowania jest posiadanie własnego campera. Wówczas jedynym kosztem noclegu, jakie ponosimy, jest wynajęcie miejsca parkingowego. Nie jest to rozwiązanie dla wszystkich - miłośnicy wygód i luksusu nie będą raczej zachwyceni, ale sądzę, że znajdzie się całkiem spora gruba zwolenników takiego rodzaju podróżowania.
Częstym rozwiązaniem są także pokoje gościnne wynajmowane przez osoby prywatne, pensjonaty, a także podróżowanie za pomocą couchsurfingu czy airbnb.
Kierowcy zaś wybierają zwykle motele, które w bardzo niskiej cenie oferują akceptowalny standard, wystarczający dla kogoś, kogo nadrzędnym celem jest się po prostu wyspać.
Opcji jest mnóstwo. Hostel jest jednak jedną z najbardziej uniwersalnych i bezpiecznych, gdzie w parze idzie cena i jakość i to właśnie hostele polecałabym początkującym podróżnikom, żeby uniknąć zbędnych rozczarowań i by podróż przebiegała w miłej atmosferze i bez braków w portfelu.

Latest news

Skuteczna reklama - dobra strona i pozycjonowanie.

Litery przestrzenne to stosunkowo nowy sposób na reklamę, która przyciągnie wzrok. Firmy oferujące stworzenie liter przestrzennych, posiadają zaplecze, które...

Psychoterpia - droga ku zdrowiu psychicznemu

Są w życiu człowieka takie chwile, z którymi nie może sobie sam poradzić. Jeśli sytuacja taka nas przerasta a...

Leczenie uzależnień

Różne są rodzaje uzależnień, które należy leczyć. Pośród nich znajdują się między innymi narkotyki czy alkohol. Ośrodki, które zajmują...

Pobyty rehabilitacyjne w górach

Pobyty rehabilitacyjne w górach, to czas w którym niepełnosprawne dzieci mogą poczuć się zupełnie normalnie i nauczyć się samodzielności....
- Advertisement -

Grodzenie posiadłości w dobie społeczeństwa rozwiniętego.

Jeśli zależy ci na pomalowaniu mieszkania, a nie masz czasu aby zrobić to sam, wynajmij firmę, która zrobi to...

Deweloper - czy warto kupić nowe mieszkanie?

Developer zajmuje się realizacją inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych. Developer działa nie tylko na terenie Krakowa, ale i innych miast....

Must read

Skuteczna reklama - dobra strona i pozycjonowanie.

Litery przestrzenne to stosunkowo nowy sposób na reklamę, która...

Psychoterpia - droga ku zdrowiu psychicznemu

Są w życiu człowieka takie chwile, z którymi nie...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you