Przemysł Jak wspinać się po drabinie sukcesu w branży muzycznej

Jak wspinać się po drabinie sukcesu w branży muzycznej

-

- Advertisment -

Przemysł muzyczny jest niezwykle złożony. Jak we wszystkich branżach, ważne jest, aby mieć innowacyjne pomysły i myśleć nieszablonowo, aby odnieść sukces w karierze. Sam talent rzadko wystarcza, aby zmienić niepodpisanego artystę w supergwiazdę. Jako artysta bez podpisu dobrze jest mieć talent, ale aby przejść na następny poziom, potrzeba silnej etyki pracy i charakteru. Wielu popularnych artystów spędziło dziś wiele lat ciężko pracując, korzystając z odpowiednich okazji i spotykając odpowiednich ludzi, aby dotrzeć tam, gdzie są dzisiaj.

Po prostu bądź sobą

Może to zabrzmieć ziarnisto, ale bycie wiernym sobie jest pierwszą rzeczą, którą musi zrobić podpisany muzyk, zanim zrobi cokolwiek innego. Możesz być z siebie dumny, ale bądź pokorny w kwestii tego, co trzeba zrobić, aby dostać się tam, gdzie jesteś. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz być, jest arogancja. Praca jako niezależny artysta jest również bardzo satysfakcjonująca, ponieważ nie ma wielu innych, którzy mówią, co robić. Jednak bycie własnym szefem nie jest dla wszystkich. Jeśli pracujesz w firmie, nie pozwól im próbować zmieniać tego, kim jesteś. Bycie innym może wydawać się trudniejsze, ale na dłuższą metę nagrodą jest świadomość, że zrobiłeś coś po swojemu.

Nie zapomnij, skąd pochodzisz

Kiedy zaczynasz karierę w branży muzycznej, możesz łatwo zapomnieć, skąd się wziąłeś. Ważne jest również, aby Twoi przyjaciele nie mieli dostępu do muzyki. Szanuj tych, którzy sprzeciwiają się tobie, i szukaj rady i wskazówek. Najlepsze, co możesz zrobić, to pomóc sprzedawać muzykom, którzy wciąż są na dole. Zawsze znajdź czas dla tych, którzy są dla ciebie ważni i tych, którzy zasługują na twoją uwagę. Ułatwi to nie tylko własny marketing, ale także rozwinie Twoją sieć w sposób, jaki możesz sobie teraz wyobrazić.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Najlepszą rzeczą, jaką możesz mieć wokół siebie we wszystkich przedsięwzięciach, jest posiadanie ludzi, którzy regularnie Cię wspierają i zachęcają. Otaczaj się pozytywnymi osobami o podobnych zainteresowaniach jak Twoje. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą próbowali cię zniszczyć, czasami z zazdrości lub zawiści. Bądź optymistą, ponieważ w końcu dobre czasy przezwyciężą złe. Nic, o co warto walczyć, nie przychodzi łatwo, a walki są tego warte. Utrzymywanie żywej nadziei z dnia na dzień uczyni sukces o wiele słodszym. Posiadanie własnej sieci wsparcia znacznie ułatwia osiągnięcie tego sukcesu w dłuższej perspektywie.

Nigdy celowo nie pal mostów

Nie wszyscy będą po twojej stronie. To po prostu fakt. Ale zrób wszystko, co w twojej mocy, aby mieć otwarte linie dla każdego, kogo możesz. Czasami musisz przeprosić za sytuacje, które nie były nawet Twoją winą. Jeśli przeprosiny nie zostaną przyjęte, przyznaj, że to nie twój problem i przejdź dalej. Życzliwość i uczciwość są złotem. Jeśli masz te dwie rzeczy, znajdziesz odpowiednich ludzi do pracy, ludzi, którzy są naprawdę pełni pasji i poważnie podchodzą do marketingu artystów muzycznych.

Profesjonalizm jest wszystkim

Podobnie jak w każdej innej branży, networking jest ważnym kluczem do sukcesu. Oznacza to, że profesjonalizm jest wszystkim. Dojrzałość, profesjonalność to sposób na zdobycie szacunku. Chociaż ostatecznie dobrze jest być zrelaksowanym, najpierw musisz nawiązać bliskie relacje. Nie ma znaczenia, jak młody czy stary jesteś. Wciąż tak jest, jeśli chodzi o tworzenie sieci. To więcej niż promocja piosenek. Sieci dotyczą ludzi.

Pomagać innym. Nie chodzi tylko o pieniądze

Pieniądze to nie wszystko. Szczególnie w muzyce najlepszym sposobem na to jest pomaganie innym odnieść sukces w ich własnym rzemiośle. Prawie nikt od razu nie zarabia dużo pieniędzy. Podążaj za swoją pasją, a pieniądze przyjdą. Jeśli postawisz innych przed sobą i rozwiążesz ich problemy, staniesz się szczęśliwszą i szczęśliwszą osobą. Tylko upewnij się, że jesteś szczęśliwy i zadowolony i że możesz skuteczniej pomagać ludziom.

Bądź otwarty na każdą muzykę. Możesz być zdumiony tym, jak inspirują Cię gatunki muzyczne, których nigdy wcześniej nie brałeś pod uwagę. Pomyśl uważnie o pomysłach i konstruktywnych opiniach, które ludzie ci przekazują. Kluczowe znaczenie ma uwzględnienie różnorodności w przemyśle muzycznym. Nie pomagaj ludziom tylko oczekiwać czegoś w zamian. Zrób to, ponieważ ci zależy i naprawdę chcesz, aby ta osoba odniosła sukces. Bycie bezinteresownym i nie egoistycznym pomoże ci na dłuższą metę, tworząc połączenia, których inaczej nigdy byś nie miał.

Poświęcenie, ambicja i poświęcenie

Nawet jeśli chodzi o muzykę, będzie miała wiele talentów, a tworzenie świetnej muzyki nie obiecuje sukcesu. Wymaga dużej ambicji i zaangażowania, a po drodze będziesz musiał ponieść wiele wyrzeczeń.

Posiadanie wysokich, pozornie nierealistycznych celów jest w rzeczywistości dobre, o ile nie zostaniesz uprowadzony. Wyznaczanie celów polega na tym, aby zawsze mieć coś do osiągnięcia, niekoniecznie coś, co musisz osiągnąć. Pomoże Ci to utrzymać wysokie oczekiwania. Właściwie dobrze, że ludzie kwestionują i wątpią w twoje cele. To zapewnia motywację. Dobrze jest mieć wysokie wizje, bo nawet jeśli ich unikniesz, i tak osiągniesz coś znaczącego.

Musisz także znać swój poziom oddania muzyce. Czy to dla Ciebie prawdziwa pasja, czy tylko hobby? Jeśli możesz bez tego żyć, nie będziesz miał motywacji, której potrzebujesz, aby naprawdę odnieść sukces w karierze muzycznej. Chociaż dla wielu ludzi muzyka zaczyna się jako hobby, musisz znaleźć dla niej prawdziwą pasję, zanim będziesz mógł się spodziewać, że zabierzesz ją gdziekolwiek.

Powodem, dla którego potrzebujesz tak wielkiego oddania, jest to, że musisz ponieść wiele ofiar. Muzyka musi być Twoim priorytetem w życiu i nic innego nie może stanąć Ci na drodze. To jak tworzenie nowego biznesu. Nie tylko jest wiele rzeczy do zrobienia, które wymagają Twojej stałej uwagi, ale potrzebujesz sieci, aby znaleźć ludzi, którym możesz delegować niektóre z tych obowiązków, abyś mógł skupić się głównie na aspektach twórczych, wykonawczych i produkcyjnych muzyki.

Aby wszystko działało, musisz poświęcić część swojego życia towarzyskiego i wolnego. Nie masz prawa do przerw, dopóki nie sprawisz, że zadziałają. W rzeczywistości twoje koncerty mogą w końcu stać się twoimi przerwami, ponieważ przepełnione domy, które nie mogą czekać na ciebie, są najlepszą dostępną motywacją.

Jeśli zastosujesz się do tych punktów, po sukcesach w przemyśle muzycznym będę czymś więcej niż marzeniem. Gdzieś po drodze znajdziesz jakiś sukces, z którego możesz być zadowolony.

Przeczytaj więcej o włamywaniu się do przemysłu muzycznego, odwiedzając www.superstartunes.com/blogs/

[ff id="4"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii