Kurs kelnerski – kurs pierwszego i drugiego stopnia

Planujesz zostać kelnerem? W takim razie praktycznie niezbędny jest kurs kelnerski, który przygotuje cię do pracy w tym zawodzie. Cóż może być bowiem lepszego od dobrego jedzenia i właściwej obsługi, która stanowi jego przypieczętowanie? Zadowolony klient to oczywiście szansa na większy napiwek. Kurs kelnerski to również rozwiązanie dla tych osób, które planują zmianę kwalifikacji zawodowych, lub uzyskanie dodatkowych umiejętności.
Zwyczajowo kurs kelnerski podzielić możemy na dwa etapy. Pierwszy z nich zawiera podstawy związane z obsługą gości. Innymi słowy restauracyjny savoir vivre, czyli podstawy obsługi gości, które z pewnością zaprocentują w przyszłej pracy. Poznamy podstawy z zakresu serwisu dań, serwisu win oraz innych istotnych zagadnień. Drugi etap to zazwyczaj obsługa klientów na imprezach okolicznościowych. Dowiemy się w jaki sposób zorganizować bankiet, konferencję, przerwę kawową lub inną imprezę.
Na szkoleniu dowiemy się w jaki sposób powinien prezentować się kelner, czyli jak wygląda profesjonalny strój. Jakimi zasadami powinien kierować się kelner, jaka powinna być jego postawa i słownictwo. Poznamy także podstawy funkcjonowania restauracji. Równie istotne będzie także poznanie tajników z zakresu przygotowania stanowiska pracy, zwane niezbędnikiem kelnerskim. Poznamy także zastawę stołową poprzez porcelanę, sztućce i szkło. Nauczymy się także w jaki sposób prawidłowo dobierać sprzęt do charakteru potrawy oraz napoju.
Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu teoretycznego oraz praktycznego otrzymamy zaświadczenie w formie dyplomu, które potwierdzi uzyskane przez nas umiejętności i będzie świetnym dodatkiem do CV. Otrzymamy także skrypt zawierający wiedzę, która przedstawiona została na szkoleniu. Kurs kelnerski to niezbędnik każdej restauracji, która pragnie być postrzegana jako profesjonalna. Bowiem nie tylko samo jedzenie ma znaczenie, sposób jego podania jest równie istotny. To właśnie klienci dzięki swojemu nastawieniu oraz obyciu stanowią niejako twarz naszej restauracji.