Rozwój osobisty Okrągłe formuły w inwestycjach typu venture capital i aniołach:...

Okrągłe formuły w inwestycjach typu venture capital i aniołach: ciekawe trendy i wskazówki

-

- Advertisment -

1. W ciągu ostatniej dekady wielkość nasion uległa stagnacji, a liczba transakcji spadła. Dla niewprawnego oka wydaje się, że konkurencja o dolary nasion jest większa. Pod powierzchnią są jednak doświadczenia startupów założycieli recyklingu. Powodem spadku działalności jest to, że zespoły są lepiej przygotowane, doświadczone finansowo, mają dostęp do bardziej przystępnego wsparcia, marnują mniej czasu i zasobów, korzystają z innych form finansowania PRZED kołami i skręcają lub decydują się wyjść wcześniej - w fazie przedsiewnej. (Założyciele skaczą w poszukiwaniu nowych możliwości).

Zespoły założycieli są poddawane recyklingowi

2. Więcej firm poszukujących nasion ma już sprzedaż, wyrażanie zainteresowania i jakąś formę walidacji rynku z powodu gospodarki o obiegu zamkniętym ducha przedsiębiorczości i zachowań. Firmy nasienne są bardziej zaawansowane niż 10 lat temu. Założyciele wykorzystują inne sposoby pozyskiwania funduszy (tak jak powinni! Ponieważ początkowe finansowanie jest bardzo drogie!) Ponadto wykorzystują swoje doświadczenie w rozpoczynaniu, współzałożeniu, konsultacjach i / lub wczesnym zatrudnieniu w poprzednich firmach. To stwarza cyrkulującą ekonomię doświadczeń biznesowych. Nie tylko seryjni przedsiębiorcy, ale także duża grupa osób, które doświadczyły rozwoju startupów (nieudane, udane i wszystko pomiędzy w wielu rolach!).

Dostawca środków jest poddawany recyklingowi

3. Więcej inwestorów bierze udział w każdej rundzie, a rundy zalążkowe stają się bardziej oparte na współpracy. Coraz więcej małych funduszy, aniołów i grup aniołów wspólnie inwestuje. Oznacza to, że wiele transakcji ocenia transakcje (DOBRY), ale przechodzą również BADY transakcje, ponieważ wpływ każdej transakcji na cały portfel jest mniejszy, a FOMO (strach przed zaginięciem) może uzyskać ten podpis! Umysł Theranos (ouch).

WSKAZÓWKA: Nikt nie mówi o mentalności stada i nauczy się, jak się uczyć w przyszłości. Ze względu na charakter finansowania i recyklingu, pierwsi inwestorzy są w stanie skanować transakcje na czas, przy niższych kwotach, i grać w przyszłych rundach, które muszą dostać się na czas i z innymi: zapłacić za grę.

Recykling założycieli i sponsorów zmienia również wyjścia:

4. Wyjścia są również poddawane recyklingowi! Firmy są nabywane, publikowane, dzielone, odsprzedawane, sprywatyzowane, ponownie publikowane i istnieje wiele nowych możliwości wyjścia. W rzeczywistości jest to obszar dojrzały do ​​zakłóceń. Witamy w świecie wyjść z recyklingu.

A proces finansowania stał się bardziej interesujący i złożony.

5. Zarówno przedsiębiorcy, jak i dostawcy usług finansowych poczują się bardziej swobodnie w nawigacji po wielu opcjach finansowania dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność lub rozwijających się, pojawiają się nowe możliwości finansowania: lepsza wiedza na temat finansowania społecznościowego, kryptowalut, hybryd (sejfów / banknotów zamiennych) i rodzajów SFI (możemy nazwać) specjalne instrumenty finansowe?). Dostawcy kapitału pożyczają mechanizmy SPV, SPE i SVI. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie nowe możliwości się wyklują.

Wszystkie te procesy recyklingu i zmiany pozycji wpływają na zwrot z inwestycji i rynków kapitałowych

6. Cykle są dłuższe: Wspinaczka na większą górę trwa dłużej, zwłaszcza jeśli na drodze były quasi-wyjścia, szpilki, coraz większe koła. Wpływa to na sposób, w jaki negocjujemy środki finansowe dla firmy, ponieważ na końcu tunelu jest światło, ale tunel wciąż się wydłuża. Połącz to z niepewnością co do tego, jak wypadną inwestorzy. Znów jest to obszar, który jest gotowy do zakłóceń i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć nowe możliwości. Przy dłuższych cyklach zwrot z inwestycji maleje, dlatego firmy są zmuszane do znalezienia nowych i ingerujących sposobów na podniecenie inwestorów i NOWYCH inwestorów, którzy według doniesień mają większą awersję do ryzyka i bardziej ryzykowni, ale w rzeczywistości są bezwzględni.

Dłuższe drogi wymagają więcej zasobów,

Ale nie ma podaży kapitału w próżni

7. Rynki publiczne kurczą się, a inwestorzy - zwłaszcza inwestorzy instytucjonalni - przeżywają kolejkę politycznego szaleństwa. Analfabetyzm finansowy i gospodarczy, który wynika głównie z zaskakującego zainteresowania kontrolą granic, a nie zdrowej gospodarki światowej, przenika na arenę polityczną, na której decyzje są bezwzględne, a menedżerowie finansowi skupiają się zamiast tego na tworzeniu i promowaniu nowego bogactwa w celu zmniejszenia głupiego (pluszowego) ryzyka .

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie solidnego talentu, recyklingu kapitału i technologii wspiera gospodarkę, pomimo błędów politycznych.

Sygnały są jasne dla inwestorów: Zarabiaj na czas, wspieraj wiele startupów, ucz się i współpracuj.

Sygnały sugerują przedsiębiorcom: skorzystaj z wielu form finansowania, skorzystaj z dynamicznego finansowania, poproś inwestorów o wsparcie (nie tylko pieniądze) i stwórz dynamiczne zespoły.

Aha, a dla właścicieli małych firm, którzy myślą, że „małe jest piękne”, teraz bardziej niż kiedykolwiek, mój słynny cytat 100% z 1 to 1, ale 1% z 1000 to więcej niż kiedykolwiek. Bądź w harmonii, wykop iluzję „bezpiecznego” i zaakceptuj ideę „wzrostu”. Jeśli przestaniemy rosnąć, zaczniemy umierać. Małe jest piękne, po prostu nie do utrzymania.

Dla agencji rządowych i agencji rozwoju gospodarczego zagadka staje się coraz bardziej złożona ... Zaczekaj!

Naprawdę nie wiemy, co robimy, ale wiemy!

[ff id="6"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you