Rozwój osobisty Osiągnij sukces - 9 kluczowych kroków

Osiągnij sukces - 9 kluczowych kroków

-

- Advertisment -

Zdolność ludzkiego umysłu może służyć nam ponad nasze najśmielsze pomysły. Ma nieograniczoną zdolność uczenia się; a właściwie odżywiony sprzyja jasności myśli, osiągnięć, a nawet długowieczności. Branie odpowiedzialności za pomyślne działanie twojego umysłu i celowe stymulowanie go do produktywnej produkcji może przynieść ogromne korzyści.

Łatwo jest nam skierować nasze działania umysłowe na sprawy zewnętrzne zamiast patrzeć na siebie i inteligentnie korzystać z naturalnych darów mózgu. Ale introspekcja jest dokładnie tam, gdzie zaczyna się sukces i przetwarzane są skuteczne działania.

Kiedy zrozumiecie, że umysł jest miejscem, w którym musi zachodzić wyobraźnia, natchnienie, wiara, zmiana i samodyscyplina, i zaczniecie wypełniać potężne spostrzeżenia i techniki konstruowania procesu, potencjalne wyniki mogą być niezwykłe.

Przejęcie kontroli nad swoimi zdolnościami umysłowymi i dbanie o ich najlepszą przewagę stanowi znaczne przeszkody w osiąganiu ważnych celów. Na przykład nauczysz się, jak przezwyciężyć wątpliwości, zaburzenia psychiczne, tolerancję, odporność i inne samoograniczające się przeszkody, które mogą zagrażać, rozpraszać i sabotować twój rozwój osobisty oraz kroki do sukcesu, aby cię przedstawić.

Aby pomóc Ci znaleźć większą jasność w tym, co dla Ciebie najważniejsze, dokładnie zastanów się, jak rozpocząć wdrażanie niektórych lub wszystkich następujących 9 kluczowych kroków w celu pomyślnego myślenia. Kiedy zdasz sobie sprawę z potencjalnego wpływu, jaki te punkty mogą mieć na twoje życie, na pewno zechcesz być częścią codziennego planu działania na rzecz sukcesu.

1. Zrozum, że szczęście i sukces pochodzą od ciebie.

To świat w tobie stwarza warunki w twoim życiu. Jeśli chcesz się zmienić i rosnąć pozytywnie, naprawdę musisz zdać sobie sprawę, że sukces lub porażka jest odzwierciedleniem twojego wewnętrznego świata. Innymi słowy, to, co ujawniasz na zewnątrz, zależy od twoich wewnętrznych myśli i przekonań oraz od tego, jak zdecydujesz się przetwarzać i działać na podstawie tych elementów. Po zrozumieniu i aktywnej reakcji na sukces wewnętrzny i zewnętrzny mogą się nawzajem karmić i przyczyniać się do osobistego szczęścia i życia, którego pragniesz.

2. Umysł bardzo pragnie być pozytywnie stymulowany i odczuwać sukces.

Ta część ciebie, która odczuwa, dostrzega i usprawiedliwia pragnienie twojego wejścia i późniejszych osiągnięć. Innymi słowy, twój mózg jest zaprojektowany do rozwiązywania problemów i pomagania w osiąganiu wyznaczonych celów. Pomyśl o swoim umyśle jak o czystej płytce, gdzie masz okazję go odżywić i wzmocnić tylko najzdrowszymi myślami, przekonaniami i intencjami. Pomysły, które wybierzesz, aby przyczynić się do pożądanego rezultatu, pokazują wyniki, które masz.

3. Wybór myśli i przekonań kształtuje twoje życie.

To, co myślisz i w co wierzysz, przyciąga cię do twojego życia. Oczywiście pozytywne myślenie i uczciwość dają szansę na bardziej pozytywne wyniki. Podobnie negatywne, ograniczające lub pokonujące myśli zapominają o prawdopodobieństwie negatywnych rezultatów. Czy słyszałeś, że inni mówią, że powinieneś uważać na to, co chcesz (powiedzieć lub pomyśleć), jak dobrze możesz to zrobić? W tych słowach jest to prawdą i może działać na korzyść ciebie lub przeciw tobie. Sposób, w jaki interpretujesz lub wyjaśniasz rzeczy, ma kluczowe znaczenie dla ustalenia, kim jesteś jako osoba i jakie wyniki osiągasz.

4. Jesteś odpowiedzialny za decyzje, działania i wyniki.

Aby przeżyć celowe, zrównoważone i spełnione życie, musisz wziąć 100% odpowiedzialności za swoje decyzje. Obejmuje to, co myślisz, posiadane przekonania, podejmowane przez ciebie decyzje, kroki, które podejmujesz, oraz wyniki, które będziesz czerpać z tych działań. Tylko jedna osoba jest odpowiedzialna za jakość twojego życia. Tą osobą jesteś ty. Biorąc pełną odpowiedzialność za swoje decyzje, działania i wyniki, Twoje podejście do każdego wysiłku jest optymalizowane pod kątem potencjalnego bardziej pozytywnego wyniku.

5. Umysł koncentruje się na jednej myśli na raz - używaj jej mądrze.

Jeśli zaakceptujesz, że umysł ma jedną myśl w danym momencie, wydaje się korzystne, aby każda myśl była naprawdę konstruktywna i przyczyniała się do twojego życia. Może to nie być w 100% realistyczne, ale próba dokonania bardziej skutecznego wyboru myśli jest zdecydowanie lepszą alternatywą niż życie z ograniczającymi lub obraźliwymi myślami.

Naucz się szybko zamieniać negatywne myśli na pozytywne, produktywne lub inspirujące. Konsekwentnie wymaga praktyki. Ale dowiesz się, jak rozwijasz ten wgląd i nawyk chwytania cennych, energetyzujących myśli, negatywne myśli zostaną stłumione i ostatecznie stracą swoją moc.

6. Wiedz, że twoje wzorce myślowe są nawykami i niektóre nawyki należy zmienić.

Jak większość nawyków, możesz zmienić swoje wzorce myślenia. Obejmuje to, o czym myślisz i jak najlepiej wykorzystujesz swoją energię mentalną. Często poddajemy się myślom, które niewiele oferują. Łatwo jest utknąć w tych samych myślach i przekonaniach, wypowiadać te same słowa i powtarzać te same rzeczy. Taki wzór może zastąpić kreatywność, naukę i szanse na bardziej interesujące i pełne przygód życie. Naucz się rozpoznawać wzorce myślowe i określ, gdzie lub czy konieczna jest zmiana. Musisz jednak zachować ostrożność przy dokonywaniu zmian, ponieważ znane wzorce (nawyki), które ci nie służą, są głęboko zakorzenione, a nowe wzorce myślenia wymagają czasu.

7. Musisz dbać o swój wizerunek.

Każdy z nas ma swoje rodzime zdolności, mocne strony, style uczenia się i cechy osobowości. Kiedy poruszasz się w życiu codziennym, twoja pewność siebie może wspierać lub sabotować twoje wysiłki. Może oznaczać różnicę między poczuciem inspiracji a działaniem lub być apatyczny i pozostać w stagnacji. Bezpośrednim sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zanotowanie obrazów mentalnych, które nosisz. Czy te zdjęcia są zgodne z tym, czego naprawdę chcesz dla swojego życia? Jeśli tak, to świetnie. Kontynuuj opiekę i wsparcie. Jeśli jednak, po szczerej samoocenie, poczujesz, że potrzebna jest zmiana w celu dopasowania do pożądanej samooceny, to dowiedz się, jakiej zmiany potrzebujesz i zobowiązaj się do niej.

8. Cele wymagają wiary, determinacji i wytrwałości.

Po określeniu, co chcesz, w odniesieniu do wyniku końcowego, ustal krótko- i długoterminowe cele, które są użyteczne, osiągalne, krystalicznie czyste i mierzalne. Dowiedz się, dlaczego te cele są dla Ciebie ważne i co inspiruje Cię do ich osiągnięcia. Następnie odważnie realizuj swoje cele w określonych ramach czasowych. Nie pozwólcie, aby strach, fałszywe początki, przeciwności losu lub inni ludzie wykorzystywali wasze prześladowania. Wiara w wynik decyduje o wyniku. Wiedz, że zasługujesz na to, czego chcesz i że osiągasz swój cel. Szybko podążaj za swoją wizją i skup się.

9. Podświadomość ma kluczowe znaczenie dla twojego sukcesu.

Aby naprawdę osiągnąć wartościowe i długoterminowe zmiany w kierunku tego, na czym najbardziej Ci zależy, twoje pozytywne myśli muszą dostać się do podświadomości. Mówi się, że aż 90 procent jego zachowań i przekonań jest wynikiem tego, co otrzymuje podświadomość. I zostało wykazane, że jeśli poważnie ćwiczysz ćwiczenia, karmiąc swój umysł dobrze dobranymi informacjami przez co najmniej 20 do 30 kolejnych dni, będziesz miał doskonałą okazję wpłynąć na podświadomość w celu pozytywnej zmiany.

Zamiast pozwalać swojemu otoczeniu kontrolować swoje życie, zdziwisz się, jak twoja podświadomość może cię zachęcać i wspierać, ucząc się ich konsultować i edukować za pomocą informacji, które najlepiej ci pomogą.

[ff id="6"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you