Motoryzacja Rozpoczęcie działalności w domu - edukacja drewna

Rozpoczęcie działalności w domu - edukacja drewna

-

- Advertisment -

Niemal każdego dnia słyszę od ludzi lub osób, które czują, że ktoś ich zdradził, który zwerbował ich na jakąś okazję biznesową. Podczas gdy zdecydowanie są oszuści i niektóre dość złe rozbiórki, czasami jest coś więcej. Poniższa historia to moja adaptacja dowcipu, który Tom „Big Al” Schreiter opowiedział w swojej fantastycznej książce „Super Al Prospecting: Oferty specjalne i systemy szybkiego uruchamiania”.

Mój stary przyjaciel, Bob, pochodzi z Arizony. Kilka lat temu zaproponowano mu pracę na północno-zachodnim Pacyfiku. Ol 'Bob nigdy w życiu nie widział tylu drzew. Na początku było przytłaczające, ale zaczęła się do tego przyzwyczajać, a potem naprawdę cieszyła się naturalnym pięknem, które znalazła wokół.

Nie podobała mu się jego nowa praca. Nigdy nie spędził godziny z rodziną lub w oszałamiającej scenerii, którą widział tylko, gdy jechał do pracy iz pracy, jego szef uczył się u Hitlera, a jego wynagrodzenie było kiepskie. Bob był naprawdę sfrustrowany i desperacko szukał sposobu, by zmienić swoje życie.

Pewnego dnia, gdy wjeżdżał na swoje podwórko, spacerował jego sąsiad Jim. Bob nagle zauważył, że Jim i większość jego sąsiadów zaczęła odczuwać nowe bóle, ubierała się swobodnie, pracowała stosunkowo krótko, zawsze wydawało się, że zarabia wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać porządek, była w dobrej formie fizycznej i wydawało się, że mają ze sobą coś wspólnego. Pomyślał o swoim rosnącym brzuchu, sprzęcie biurowym, upadającym koncie bankowym i braku przyjaciół i zapytał: „Hej, Jim! Czy możesz mi powiedzieć, co zarabiasz na życie?”.

Jim odpowiedział: „Jestem puukauppuri!”

„Czy możesz w tym zarabiać?”

- Jasne. Spójrz na te wszystkie drzewa? To tylko duże stosy pieniędzy. Chłopaki i ja wychodzimy i wycinamy parę, sprzedajemy drewno i zarabiamy naprawdę dobrze.

Bob wiedział, czym jest drewno, ale rodem z Arizony nigdy nie myślał o zarabianiu drzew!

Rozejrzał się po garażu, znalazł stary topór pozostawiony przez poprzedniego lokatora i skierował się w stronę lasu. Kiedy znalazł ładnie wyglądające drzewo, zaczął siekać. Po kilku minutach był wyczerpany i prawie nie zrobił żadnych nacięć w drewnie. Po krótkim odpoczynku spróbował jeszcze raz i musiał się bardziej zatrzymać. Prawie się poddał, a drewno ledwo się uzębiło.

Właśnie wtedy Jim podszedł i zobaczył, co się dzieje. Zaśmiał się i powiedział: „Bob, umarłeś nad kilem, zanim drzewo spadnie tym tępym toporem. Zabierz go do sklepu z narzędziami i wyostrz go. Och, a przy okazji, nikt nie kupuje drewna z tego drzewa, jest pełne termitów! całkiem dobre. "

Bob podziękował mu i poszedł do sklepu z narzędziami.

Sprzedawca sklepu z narzędziami powiedział, że chętnie wyostrza siekierę, ale miał coś jeszcze lepszego. Upuścił ten elegancki wygląd na blat.

"Co to jest?" Zapytał Bob.

„Piła łańcuchowa”, odpowiedział urzędnik. „Za pomocą jednego z nich możesz zdobyć dziesięć razy więcej, niż kiedykolwiek, nawet ostrym toporem”.

Teraz Bob mógł pochodzić z Arizony, ale widział zdjęcia pił łańcuchowych. Nie był pewien, jak go użyć, ale urzędnik zdawał się udzielać mu bezpośrednich informacji, ale nie był do końca pewien.

„Wrócę później do siekiery” - powiedział.

Poszedł do domu Jima. Jim dał mu wiadro.

„Jim, ile czasu zajmuje cięcie drzewa ostrym toporem?”

Jim mu powiedział. Wydawało się, że to dużo pracy i dużo czasu.

„Ile płacisz za każde drzewo?” on zapytał.

Jim też mu ​​to powiedział. Bob zrobił matematykę i zdał sobie sprawę, że robi więcej w pracy biurowej. Zanim jednak zadał następne pytanie, Jim powiedział: „Oczywiście można ścinać dziesięć razy więcej drzew za pomocą dobrej piły łańcuchowej”.

Bingo! Po raz drugi usłyszał to od kogoś, kto powinien wiedzieć. Tym razem matematyka powiedziała mu, że może potroić swoje obecne dochody, pracując mniej godzin tygodniowo ... na dworze, bez dojazdów do pracy i bez konieczności słuchania szefa lub wstawania za drzwi. .

„Jim! W sklepie z narzędziami pracownik biurowy zaoferował mi sprzedaż piły łańcuchowej, ale nie byłem pewien, czy powinienem ją kupić. Teraz myślę, że mogę.”

- Zaczekaj chwilę - powiedział Jim. „Obciążają cię piłą łańcuchową na rękę i nogę, która nie jest przeznaczona do zbioru za pomocą samej szczotki do przycinania. Mam dodatkową piłę łańcuchową, którą ci sprzedaję. To ta sama piła łańcuchowa, z której wszyscy korzystamy i sprzedaję ci ją za 100 USD mniej niż sklep z narzędziami wymaga od ciebie małej kosy spalinowej. . ”

Bob sięgnął po portfel i po niespełna pięciu minutach był w drodze do lasu ze swoim nowym zakupem. Jim zaproponował, że zrobi mu instrukcję obsługi, ale Bob się spieszył i powiedział, że sam się o tym dowie.

Później tego samego wieczora żona Jima zabrała swojego szefa na uroczystość z okazji nowej promocji. Ta promocja wprowadziła go w świat i nie chciał, żeby coś poszło nie tak.

W chwili, gdy impreza miała się rozpocząć, Bob podjechał jak szalony i rzucił się do zatrzymania, niemal uderzając w nią kilku gości. Wyskoczył z samochodu i skierował się w stronę Jima z piłą łańcuchową w ręku i szalejąc po twarzy. Był brudny i spocony. Jego ubrania były podarte i podarte. Gdy zbliżyła się do Jima, wyglądała na pijaną lub wyczerpaną i utkana z boku na bok.

„Oto twój tartak z powrotem” - zaśmiał się i uderzył nim o stół z jedzeniem i butelką z ponczem. Rodzinna pamiątka, która szybko rozpadła się na kilka części. „Oddaj mi pieniądze, ty dyniu” westchnął, z czerwoną twarzą, z wyłupiastymi oczami, z żyłami stojącymi na szyi. „Nakarmiłeś mnie, jak zarabiać pieniądze na własnym biznesie, a potem wymyśliłeś mnie do tego, czego potrzebuję, aby mieć piłę łańcuchową, abyś mógł zarabiać pieniądze, które chcę być niezależny, udając, że cały czas jestem moim przyjacielem”.

„No cóż” - kontynuował - „Noszę i idę teraz do centrum, a powiem wszystkim, do cholery, kim jesteś. To piła łańcuchowa, którą mi sprzedałeś, jest kawałkiem śmieci. Spędziłem cały dzień, próbując wyciąć jedno drzewo nim i nie wytrącił drewna. Już uniemożliwiłem wielu ludziom chodzenie do sklepu z narzędziami, ponieważ są oszustami tak jak ty. W drodze w ten sposób burmistrz i sprzedawca gazet tutaj, i powiedziałem im, jakim oszustem jesteś. Udali się do jego biura, mówiąc, że dotarli do dna i zobaczą, jak kradniesz, pieniądze z więzienia „Rozpieszczę cię za to”.

Wstrząśnięty Jim powiedział: „Nie możesz przychodzić tu i tam, robiąc te wszystkie oskarżenia, rujnując przyjęcie mojej żony, nie mówiąc już o trawniku i może moim życiu. Dałem ci najlepsze informacje, na jakie mogłeś liczyć, i sprzedałem ci wielką piłę łańcuchową w fantastycznej cenie, ponieważ myślałem, że jestem przyjaciółmi. traktowałem mnie, moich przyjaciół i rodzinę w ten sposób, nigdy nie oddam ci pieniędzy! Opuść moją własność. ”

Klątwa z Bobem wskoczyła z powrotem do samochodu i pojechała do jego domu kilka drzwi dalej, zostawiając piłę łańcuchową na stole.

Jim wstał, potrząsając głową piłą łańcuchową i pociągnął za sznur. Kulka osiągnęła punkt kulminacyjny w życiu i jednym szybkim ruchem Jim z łatwością przeciął kilka leżących obok siebie kawałków drewna opałowego.

Zostawiając samochód na własnym podjeździe, Bob spojrzał na hałas i zapytał: „Co to do cholery jest za rakieta?”.

Rozumiesz?

[ff id="3"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii