Rozwój osobisty Zarządzanie nastawieniem - jak silna jest twoja zdolność rozumowania...

Zarządzanie nastawieniem - jak silna jest twoja zdolność rozumowania i zdobywania wszystkiego, czego chcesz w życiu?

-

- Advertisment -

Zdolność rozumowania jest jednym z najważniejszych sześciu czynników intelektualnych. Ludzie muszą dobrowolnie zdecydować się wykorzystać ten czynnik do spełnienia swoich marzeń. Wszyscy mężczyźni, kobiety i dzieci mają zdolność myślenia i posługiwania się rozumem, ale nie wszyscy! Świadczy o tym ogromny odsetek populacji zmarłej, zepsutej lub wciąż pracującej z konieczności w momencie przejścia na emeryturę. Czy to nie interesujące, że tylko 1–4% populacji ma znaczne bogactwo, które daje im czas na cieszenie się wszystkim, co ten świat może zaoferować na emeryturze?

Umiejętność posługiwania się naszym rozumem oznacza, że ​​możemy używać logiki. Co to tak naprawdę oznacza? Logiczność oznacza, że ​​masz możliwość gromadzenia, organizowania i wykorzystywania informacji w sposób, który pogłębia twoją pozycję życiową, aby być szczęśliwszym, zdrowszym i bogatszym z ludźmi, których kochasz. Czy to nie jest cel?

Przyjrzyjmy się bliżej czterem podstawowym procesom myślenia. Procesy myślenia mogą być: deklaratywne, kumulatywne, szeregowe lub równoległe. Najbardziej podstawową formą logiki jest po prostu coś powiedzieć. Na przykład, jeśli powiem „to czerwony samochód”, byłoby to uznane za deklaratywne. Jeśli obserwujesz dzieci od najmłodszych lat, będą się komunikować za pomocą deklaratywnych oświadczeń. Mogą powiedzieć coś w stylu „To duży pies”.

Teraz, jeśli dodam więcej złożoności do tego stwierdzenia i stwierdzę: „To czerwony samochód i jedzie szybko”. To byłoby uważane za logikę kumulatywną. Niektóre osoby z deklaratywnego sposobu myślenia osiągną kumulację, ale nie wszyscy.

Dodajmy teraz jeszcze bardziej złożonego: „To czerwony samochód i jedzie szybko. Poważne myślenie jest bardziej zaawansowane niż myślenie deklaratywne lub kumulatywne, ponieważ obejmuje łączenie pomysłów.

Teraz, dla najbardziej zaawansowanej formy procesu myślowego, zbadajmy myślenie równoległe. Myślenie równoległe obejmuje wiele procesów szeregowych jednocześnie. Dam wam przykład: „To czerwony samochód i jedzie szybko. Mogę zdobyć bilet, podróżując szybko i przekraczając ograniczenie prędkości. Z drugiej strony, jeśli nie spróbuję dostać się na lotnisko tak szybko, jak to możliwe, spóźnię się na lot. „Ta forma myślenia jest równoległa. Obejmuje to możliwość spojrzenia na pomysł z wielu perspektyw, porównania i porównania, znalezienia optymalnego rozwiązania.

Każdy z nas przejawia różne formy procesów myślowych. Najważniejsze pytanie brzmi: gdzie zazwyczaj czujemy się najbardziej komfortowo? Kiedy jesteśmy zrelaksowani i zestresowani, jak się komunikujemy? Sposób komunikowania się jest bezpośrednim odzwierciedleniem złożoności procesów myślowych. Złożoność procesów myślowych jest odzwierciedleniem wyzwań, które próbujesz pokonać, aby rozwinąć swoje życie. Wielkość twoich celów zależy od ciebie. Im większe jest Twoje wyzwanie i im więcej zadajesz pytań, będą one bezpośrednio związane z otrzymywanymi odpowiedziami i rozwiązaniami. Jak tworzysz swoje pomysły?

Zauważysz, że ludzie odnoszący sukcesy mogą myśleć o pomysłach wielowymiarowo i są myślicielami równoległymi. Polecam zwrócenie uwagi na to, jak układasz swoje myśli i naprawdę spędzasz czas na zastanawianiu się, gdzie jesteś i dokąd musisz iść.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii