Zdrowie 7 produktów bogatych w kolagen

7 produktów bogatych w kolagen

-

- Advertisment -

Co to jest kolagen? Kolagen jest właściwie rodzajem białka, głównej substancji strukturalnej występującej w tkance łącznej zwierząt. Zasadniczo składa się z aminokwasów, takich jak arginina, hydroksyprolina, pralina, glicyna i tak dalej. Poniżej znajduje się lista 10 produktów spożywczych, które mogą naturalnie zwiększyć kolagen w skórze.

Kapusta

Kapusta jest odpowiednią dietą dla Twojej skóry, ponieważ zawiera kolagen. Fitoskładniki i przeciwutleniacze, takie jak sulforafan, izotiocynaty, zeaksantyna, tiocyjaniany i lutenina, mogą zwiększać elastyczność i nawilżenie skóry.

Ponadto kapusta jest doskonałym źródłem witaminy B6, błonnika, manganu, kwasu foliowego i tak dalej. Warzywo zawiera żelazo, fosfor, magnez i wapń. Wszystkie te rzeczy pomagają wzmocnić twoje kości i obniżyć ciśnienie krwi.

Produkty sojowe

Twoja dieta powinna również obejmować wysokiej jakości produkty sojowe, takie jak ser i mleko sojowe. Te rzeczy pomagają zapobiegać drobnym zmarszczkom i zmarszczkom na skórze. Genisteline, hormon roślinny, stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra jest silniejsza i bardziej elastyczna.

Czerwone owoce i warzywa

W przypadku kolagenu można jeść czerwone owoce, takie jak truskawki, wiśnie, pomarańcze i jabłka. Podobnie czerwone warzywa, takie jak czerwona papryka, pomagają zwalczać starzenie się. Przeciwutleniacze, takie jak likopeny w tych owocach i warzywach, stymulują produkcję kolagenu w organizmie.

Fasola

Dla zdrowej skóry upewnij się, że jesz fasolę. W rzeczywistości fasola zawiera kwas hialuronowy, który jest dla Ciebie ważny, jeśli chcesz pozostać młody. W rzeczywistości kwas hialuronowy może dłużej zatrzymywać wodę. W rezultacie możesz pozbyć się zmarszczek i zmarszczek, a skóra będzie świecić. Faktem jest, że kwas hialuronowy w fasoli pomaga w migracji komórek i proliferacji. Możesz jeść fasolę w dowolnej formie.

Marchewki

Marchewki są w rzeczywistości dobrym źródłem witaminy A, która pomaga twojemu ciału wytwarzać więcej kolagenu. Poza tym korzenie pomagają ciału kontrolować rozpad elastyny ​​i kolagenu. Inną ważną rolą korzeni jest to, że stymulują i pogrubiają skórę właściwą. To daje Twojemu ciału lepszy przepływ krwi.

Orzechy włoskie i siemię lniane

Orzechy włoskie i nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega 3. Według ekspertów, wysokiej jakości kubek orzechów włoskich ma około 10,8 gramów. Te kwasy tłuszczowe są niezbędne dla dobrego zdrowia. Pomaga zapobiegać chorobom serca i poprawia wzrost, funkcjonowanie i rozwój mózgu. Uszkodzenie komórkowego DNA skóry powoduje, że zbyt duże promieniowanie UV powoduje mutacje genetyczne. W rezultacie możesz rozwinąć raka.

Oliwki zielone lub czarne

Zielone lub czarne oliwki odgrywają ważną rolę w diecie, pomagając zachować zdrowie. W rzeczywistości są ciężkie od siarki, która stymuluje tworzenie kolagenu. W przeszłości siarka była stosowana w leczeniu problemów skórnych, takich jak zapalenie skóry. Substancja pomaga w walce z trądzikiem, tłustą skórą i zapobiega zatykaniu porów skóry.

Tak więc, jeśli szukasz żywności, z której można uzyskać kolagen, powinieneś spróbować niektórych z produktów, o których mówiliśmy w tym artykule.

[ff id="7"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you