Przemysł Czym są rury stalowe i w jakiej branży są...

Czym są rury stalowe i w jakiej branży są najczęściej używane?

-

- Advertisment -

Co to są rury stalowe?

Ma strukturę przypominającą rurę, składającą się z różnych stopów, takich jak mangan, aluminium, wolfram i tytan. Są mocne, wytrzymałe i trwałe z natury i są odlewane w prostokątnym, okrągłym i kwadratowym kształcie. Mówi się - co roku produkuje się ok. Tony rur stalowych - bo ma to wielkie zastosowanie w różnych branżach budowlanych.

Rodzaje rur stalowych

Są dwojakiego rodzaju - bez szwu i spawane. Stopiona stal przechodzi przez perforowany pręt, aby przekształcić ją w puste stalowe rury bez szwu. Spawane blachy stalowe są wytwarzane przez zwijanie i zwijanie blachy stalowej i spawanie w szwach, aby nadać jej wytrzymałość i wytrzymałość.

Wcześniej rury bez szwu uważano za solidne i mocniejsze niż spawane. Jednak dzięki postępowi technologicznemu spawanie jest teraz również wystarczająco mocne i jest wykorzystywane w wielu branżach.

Zastosowanie rur stalowych w różnych gałęziach przemysłu / środowiskach domowych

Rury stalowe są obecnie szeroko stosowane w środowiskach przemysłowych i domowych. W środowiskach przemysłowych są cenione i używane ze względu na ich wyjątkową wytrzymałość i zdolność do wytrzymywania niszczących elementów, nagłej temperatury i nacisku sił środowiskowych. W warunkach domowych służą do rur gazowych i są osadzone w urządzeniach, nawet w lodówce jest stalowa rura.

Najpopularniejsze branże, w których konstrukcje stalowe są szeroko stosowane

Te rury stalowe są najczęściej używane w branży budowlanej / samochodowej.

W budownictwie i technologii

• Zastosowania przemysłowe dla rur HSS (puste przekroje konstrukcyjne) są okrągłe, prostokątne lub kwadratowe (odpowiednie do wymagań przemysłowych).

• Te, które są okrągłe, nazywane są CHS (okrągła pusta struktura), kwadraty nazywane są SHS (kwadratowa pusta struktura), a prostokątne nazywane są RHS (prostokątna pusta struktura).

• Na placach budowy służą do wykonywania rusztowań z metalu, który służy do ułatwienia przemieszczania się pracowników oraz ciężkiego sprzętu lub materiałów. Co najlepsze, konstrukcje te nie wymagają nakrętek i śrub, aby nadać konstrukcji pełny kształt.

Okrągłe i kwadratowe HSS są często używane do wykonywania słupów w konstrukcji, podczas gdy prostokątne HSS są często używane w spawanych ramach.

W produkcji samochodów

• Rury stalowe w przemyśle motoryzacyjnym są obecnie bardzo wysokie od początku lat 90-tych.

• W takich sytuacjach są często używane do produkcji części samochodu lub różnych pojazdów.

• Zawieszenie, układy sterowania pojazdem i części wtrysku paliwa są produkowane wyłącznie z rur stalowych o jakości przemysłowej.

[ff id="4"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you