Podróże Jak kupić plecak turystyczny

Jak kupić plecak turystyczny

-

- Advertisment -

Jako osoby podróżujące przez całe życie wszyscy uwielbiamy nasz lekki, wszechstronny sprzęt, który może wytrzymać trudne warunki drogowe. Przekładnia powinna być niezawodna, wielofunkcyjna, trwała i działać powyżej oczekiwań. Nic nie może być bardziej prawdziwe, jeśli chodzi o zakup dobrego plecaka turystycznego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będzie to Twój dom z dala od domu. Podróże, zwłaszcza te długie, dosłownie sprawdzą granice Twojej torby i Twojego ciała, dlatego nigdy nie należy podejmować takiej decyzji impulsywnie. Kupowanie plecaków nie powinno być decyzją pochopną i zawsze należy brać pod uwagę takie czynniki, jak długość podróży, pojemność, materiały, funkcjonalność i wygoda. Kiedy po raz pierwszy poważnie zobowiązałem się do zainwestowania w dobry pakiet, byłem w REI przez dobre 3 godziny - myślę, że zaczęli wątpić, żebym starał się o pracę.

Gdyby moje trzy godziny były wskazówką, zakup dobrego plecaka nie jest łatwym zadaniem. W przypadku setek producentów plecaków i stylów, można się temu oprzeć. Cokolwiek robisz, nie rób tego tanio. Zrobisz sobie przysługę iw końcu kupisz nową. Dobry plecak to inwestycja. Nie musisz wydawać 500 USD na plecak, ale uważaj na tani, bez dodatkowych przebiegów, za 70 USD, ponieważ będziesz żałować wady projektu i braku akcesoriów. Wydaj trochę więcej na dobry plecak zaufanej marki, który będzie Twoim towarzyszem podczas wielu nadchodzących wyjazdów. Pakiet Osprey, na który się zdecydowałem, podróżował ze mną ze Stanów Zjednoczonych na Bliski Wschód przez 10 niesamowitych lat i wiem, że ma jeszcze dobre 10 lat.

Plecak podróżny lub plecak turystyczny

Zanim zaczniesz kupować odpowiednie opakowanie, ważne jest, aby poznać różnicę między plecakami podróżnymi a plecakami turystycznymi. Hybrydowy plecak podróżny to plecak z tylnym panelem zapinanym na suwak, podobny do walizki. Plecaki spacerowe są bardziej powszechnymi cylindrycznymi plecakami ładowanymi od góry z paskami, klamrami i górną pokrywą. Niektórzy uważają, że plecaki turystyczne nadają się tylko na rękawiczki, a nie ma miejsca na plecak, nie zgadzam się. To, co działa dla Ciebie, sprowadza się do osobistych preferencji i stylu podróży. Plecaki podróżne świetnie nadają się do łatwego, zorganizowanego dostępu do sprzętu i transportu z hostelu do hostelu. Świetnie sprawdzają się również podczas krótkich spacerów, a nawet jako dzienne przygotowanie.

Z drugiej strony, jeśli masz plany biwakowe lub plany dalekobieżne w swoich planach podróży, możesz rozważyć plecak turystyczny. Plecaki turystyczne są zaprojektowane z myślą o komforcie, prawidłowym rozłożeniu ciężaru i wytrzymałości. W przeciwieństwie do plecaków podróżnych, plecaki turystyczne będą miały ulepszenia, takie jak pełnowymiarowe pasy biodrowe, systemy zawieszenia na ramionach i plecach, a także wiele pasków do przenoszenia, aby złagodzić dyskomfort. Pakowanie od góry do dołu nie jest tak wygodne, aby uzyskać dostęp do sprzętu, ale jest częścią prawidłowego rozłożenia ciężaru. Dobrym kompromisem byłby plecak turystyczny z dostępem do bocznego ładunku.

Trochę generalizuję, ponieważ mają plecaki podróżne, które są w górnym zakresie pojemności z bardziej zaawansowanymi systemami zawieszenia, ale jeśli masz zamiar dostać plecak o pojemności 70 litrów, możesz również zapalić plecak turystyczny. Zaufaj mi, będziesz zadowolony, że odbyłeś tę nieoczekiwaną 20-milową podróż do następnego miasta.

Osobisty styl plecaka

Następnie określ styl podróży, który zazwyczaj lubisz robić. Jeśli nie jesteś gotowy na zakup innego plecaka na każdą wyprawę, zdaj sobie sprawę, że styl podróżowania pozwoli Ci na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze i da Ci element podstawowego wyposażenia, który jest gotowy na każdą wyprawę. Na przykład, jeśli zwykle jeździsz na długich trasach, nie musisz kupować torby o dużej pojemności i prawdopodobnie możesz uciec z opakowaniem o pojemności od 35 do 50 litrów, podczas gdy długoterminowe podróże drogowe mogą wymagać 65 litrów lub więcej,

Ale rozmiar jest dość subiektywny i nie powinien być jedynym decydującym czynnikiem. Niektórzy są w stanie spakować bardzo nagie kości, podczas gdy inni potrzebują trochę więcej. Rozważ te czynniki:

Jak długa jest Twoja podróż:

W zależności od długości podróży pojemność i całkowita waga paczki będą się różnić. Krótkie podróże wymagają mniejszej pojemności, a długie podróże zwykle wymagają więcej. Pamiętaj jednak, że im większa paczka, tym trudniejsza będzie. Wydanie 50 funtów może nie wyglądać na dużo, ale za dwa miesiące poczuje się jak tona cegieł.

Jaki rodzaj aktywności będziesz wykonywać:

Osobiście uważam, że jedna torba może nimi rządzić, biorąc pod uwagę, że generalnie używam mojego opakowania dla wszystkich. Jednak może to nie być dla wszystkich. Znajomość rodzaju zajęć, które będziesz wykonywać, pomoże Ci uciec od idealnego plecaka. Jeśli nie planujesz go dużo nosić, rozważ plecak podróżny lub nawet plecak na kółkach, a jeśli planujesz pokonywać duże odległości, plecak turystyczny może być bardziej odpowiedni. Lubię być przygotowany na wszelkiego rodzaju spontaniczne zajęcia, dlatego bardziej skłaniam się ku plecakom turystycznym. Ponadto plecaki turystyczne są na ogół trochę ciaśniejsze, więc należy pamiętać, że im trudniejsza aktywność, tym większy nacisk na torbę.

Zlew lekki lub kuchenny:

Chociaż wspomniałem wcześniej, że rozmiar nie jest głównym czynnikiem decydującym, nadal ważne jest, aby wziąć pod uwagę pojemność w oparciu o to, co zamierzasz przynieść. Jeśli Twoja latarka jest ultralekka, unikaj plecaków o dużej pojemności, ponieważ zawsze będziesz przynosić za dużo lub jeśli uda Ci się spakować lekką, Twój plecak nie rozłoży prawidłowo ciężaru. I odwrotnie, jeśli Twój plecak jest za mały, nie zmieści się we wszystkim. Zastanów się, jaki sprzęt przynosisz, i odpowiednio dobierz pojemność swojej torby. Nie wahaj się zabrać swoich produktów do sklepu, aby zobaczyć, jak pasują do paczek. Renomowany sprzedawca, taki jak REI, nie będzie miał z tym problemu.

Na co zwrócić uwagę w plecaku turystycznym

Plecaki różnią się funkcjonalnością tak samo, jak wyglądem, a droższe modele mają najwięcej dzwonków i gwizdków. Jak we wszystkim, twoja decyzja jest ściśle związana z rodzajem podróży, które lubisz robić.

Wodoodporny

Twoja paczka prawdopodobnie nie będzie całkowicie wodoodporna. Tak więc, jeśli jest zanurzony lub w potoku, ubrania i sprzęt nadal będą przemoczone. Chociaż większość plecaków jest teraz dostarczana z osłoną przeciwdeszczową, nadal chcą być wykonane z mocnego, odpornego na rozdarcie i lekkiego nylonu silikonowego lub materiału Cordura, który pozwala deszczowi lub wodzie zapobiegać spadaniu koralika.

Odpinany plecak na co dzień

ta opcja jest naprawdę osobistą preferencją, a nie prawdziwą umową, ponieważ wielu podróżnych przynosi dodatkowy pakiet na jednodniowe wycieczki. Ale dla tych, którzy koncentrują się na lekkim podróżowaniu, noszenie dwóch toreb może być niewygodne. Osobiście podoba mi się opcja odpinanej torby dziennej, ponieważ mam ją tylko wtedy, gdy jej potrzebuję. W moim Osprey górna pokrywa służy również jako czapka dzienna Nie jest tak wygodna jak dedykowana leżanka, ale spełnia swoje zadanie.

Wysoko załadowane zamki błyskawiczne

Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. Bez względu na to, jak dobry jest plecak, jeśli punkty mocowania są, jak zamki błyskawiczne, słaba cała torba jest bezwartościowa. Jeśli to możliwe, upewnij się, że zamki błyskawiczne są szczelne i zamykane.

Kieszenie i przegrody

Im więcej sekcji, tym lepiej. Dobre plecaki mają zwykle kilka przegródek, które pomagają przechowywać i oddzielać sprzęt, więc nie musisz przesiewać warstw odzieży tylko po to, by znaleźć swój pasek. Na przykład karty można umieścić w górnej pokrywie, a bloki można wygodnie przechowywać w bocznej kieszeni. Decydujesz się jednak na spakowanie, specjalne kieszenie pozwalają na łatwy i szybki dostęp do Twojego ekwipunku. Większość plecaków ma również strategicznie rozmieszczone kieszenie, jak na pasie biodrowym, dzięki czemu możesz dostać się do swojego sprzętu bez wyrzucania paczki.

Lekka rama wewnętrzna

Plecaki są zwykle dostarczane z ramą wewnętrzną, ramą zewnętrzną lub bez ramki. Gorąco polecam lekką ramę wewnętrzną wykonaną z mocnych prętów z włókna węglowego. Zapewnia większą obsługę obciążenia i po prostu wygląda lepiej. Ramy zewnętrzne są nieporęczne, zauważalne, a użycie z datownikami i plecakami bezramowymi zapewnia ogromne wsparcie podczas ładowania przy większych ciężarach. Zaufaj mi, bez odpowiedniego rozłożenia ciężaru, Twoje ramiona poczują każdy funt.

Boczny dostęp do ładunku

Coraz rzadziej widzę tę funkcję w nowszych plecakach, ale jeśli zdarzy ci się znaleźć taki z bocznym dostępem, jesteś złoty. Będziesz mógł uzyskać dostęp do przedmiotów z głównej komory torby bez kopania od góry. Twoje życie będzie o wiele łatwiejsze.

System zawieszenia z wyściełanymi ramionami i pasami nośnymi

Nawet nie myśl o kupowaniu plecaków, chyba że mają one regulowany lub stały system zawieszenia wraz z zestawem wsporników. System zawieszenia to część, która zwykle spoczywa na plecach i gdzie łączą się wyściełane ramiona. Stały system oznacza, że ​​pasuje do jednego rozmiaru tułowia, a regulowany system można skalibrować. Cały ten system ma za zadanie pomóc ustabilizować obciążenie i przenieść ciężar na biodra. Paski do noszenia, takie jak pasek na mostek, również pomogą przenieść ciężar, minimalizując ból i dyskomfort.

Wentylacja

Aby zmniejszyć dyskomfort spowodowany irytującymi spoconymi plecami, weź wentylowany plecak. Większość pakietów z wewnętrzną ramą będzie miała jakiś system wentylacji lub cechę konstrukcyjną, która zachęca do przepływu powietrza, tworząc trwałą warstwę, która oddycha między sobą a plecakiem. Chociaż nie jest to konieczne do podtrzymywania ładunku, zdecydowanie zwiększa poziom komfortu.

Wyściełany pas biodrowy w pełnym rozmiarze

Jest to prawdopodobnie najważniejsza cecha każdego plecaka, ponieważ biodra utrzymają 80% wagi plecaka. Wprowadzenie paska pomoże uniknąć zmęczenia, dyskomfortu i oczywiście rozłożenia obciążenia. Upewnij się, że kupujesz ten pełny rozmiar, w którym ochraniacze sięgają do bioder z przodu i nie są tylko cienkim paskiem z klamrą.

Wiele punktów i lokalizacji mocowania narzędzi

Ta funkcja jest osobistym życzeniem i tak naprawdę nie wpływa na komfort i rozkład obciążenia, ale myślę, że jest równie ważna. Podoba mi się pomysł posiadania nadmiaru pasków, sprzączek i punktów mocowania narzędzi. Możesz wykonać naprawy na miejscu z różnych nieoczekiwanych okoliczności, dzięki czemu Twój plecak nie tylko będzie pełnił funkcję torby. Jesteś w stanie zawiązać, zaczepić i naprawić cały bałagan w drodze bez konieczności noszenia akcesoriów. Niektóre plecaki zaczęły zawierać „łańcuchy stokrotek” (które zwykle znajdują się na płytkach do wspinaczki), czyli serię pętli do mocowania narzędzi.

Wewnętrzny zbiornik na wodę

Wewnętrzna komora, w której mieści się Twój ulubiony pęcherz nawadniający (np. Camelpak, Platypus), dzięki czemu masz swobodny dostęp do H2O. Otwory w plecaku umożliwią dostęp do tuby z łykiem, co sprawia, że ​​jest to bardzo praktyczna funkcja podczas długich podróży. Nie będziesz musiał zagłębiać się w opakowanie ani zatrzymywać rozpędu w poszukiwaniu butelki wody.

Ile potrzebuję plecaka

Nie ma określonej reguły na to pytanie, ponieważ zależy ono całkowicie od stylu podróży, czasu trwania podróży i warunków pogodowych. Ogólnie rzecz biorąc, im zimniejsza pogoda, tym wyższa wymagana wydajność; im większa pojemność, tym większa masa całkowita. Staram się spakować światło i zabrać tylko to, co mieści się w plecaku. Dlatego najlepszą radą jest znalezienie pojemności torby, w której czujesz się komfortowo i spakowanie tylko tego, czego absolutnie potrzebujesz i co Ci odpowiada. Poniżej podaję bardzo ogólne wytyczne:

Długość podróży / pojemność w litrach (L)

Wycieczki jednodniowe 25-35L

1-3 noce 35-50L

3-5 nocy 50 do 75l

5+ nocy 65 + L.

Jak znaleźć odpowiednie dopasowanie

Aby zapewnić najwyższy komfort i właściwe rozłożenie obciążenia, należy upewnić się, że plecak jest odpowiednio dopasowany. Najlepiej byłoby spróbować przed zakupem, ale nie zawsze jest to opcja. Aby znaleźć to poprawnie, musisz znaleźć długość tułowia, a nie wysokość, która jest w calach między siódmym kręgiem szyjnym a kością piersiową. Innymi słowy, od podstawy szyi do górnej części bioder. Po wykonaniu tego pomiaru skorzystaj z tego poradnika:

Rozmiar plecaka / Rozmiar tułowia w calach

Bardzo małe 15 ½

Małe 16 do 17 ½

Średni / normalny 18–19 cali

Duży / wysoki 20+

Jeśli chodzi o rozmiar talii, większość plecaków ma regulowane pasy biodrowe, więc określenie dokładnego rozmiaru bioder nie jest tak ważne, jak określenie długości tułowia. Po prostu upewnij się, że pas znajduje się na wysokości bioder, około cala powyżej i poniżej pępka.

Ile wydać na plecak turystyczny

Znajdziesz plecaki o wartości od 100 do 600 USD. Jeśli nie masz nieograniczonego budżetu i nie chcesz najnowszego modelu tylko dlatego, że nie musisz wydawać więcej niż 300 USD. Z wyżej wymienionymi również zostałbym z niczym poniżej 150 dolarów, ponieważ zabraknie im niezbędnych funkcji, takich jak system zawieszenia lub wyściełany pas w biodrze. Kupowanie plecaków to inwestycja, a ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz, jest rozrywanie szwów lub odcinanie pasków, gdy tego najbardziej potrzebujesz. Po prostu upewnij się, że Twój plecak ma wymienione powyżej funkcje i pasuje wygodnie.

Najlepsze marki plecaków

Istnieją setki wspaniałych marek z równie przerażającą liczbą stylów i modeli. Nie jestem dokładnie autorytetem, według którego marka jest lepsza od następnej. Mogę tylko powiedzieć, które marki preferuję i takie, których jakości ufam. Używam tych samych plecaków Osprey od 2004 roku, a moja żona Gregory używa ich prawie tak długo. Mogę szczerze powiedzieć, że po nieustannym wykorzystywaniu linii lotniczych, powrotnych podróżach i zagranicznych przygodach żaden pasek, zamek czy klamra nie powinny być nigdy wymieniane. Warto również wspomnieć, że Osprey i Gregory udzielili dożywotniej gwarancji na wszystkie swoje torby. Prawdopodobnie nigdy go nie będziesz potrzebować, ale dobrze jest wiedzieć, że firma stoi za swoimi produktami.

rybołów

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w produkcji plecaków i dożywotniej gwarancji Osprey emanuje jakością. Mają jeden z największych wybór stylów i rozmiarów na wszystkie rodzaje przygód, a ich pakiety zawierają najnowszą technologię z plecakiem. Osprey to mój osobisty faworyt i wybieram wybraną markę; naprawdę nie możesz się pomylić z tymi facetami.

Gregory

Podobnie jak Osprey, ci ludzie specjalizują się w plecakach. Moja żona potwierdzi ich jakość i wygodę. Używa swojego plecaka od blisko 10 lat bez konieczności jego naprawy lub wymiany. Gregory zapewnia również dożywotnią gwarancję na swoje produkty.

Północna strona

Pochodząca z San Francisco firma North Face od ponad 40 lat opracowuje sprzęt do przygód. Nigdy nie miałem przyjemności korzystania z ich plecaków, ale czuję się jak powiernik niosący ich paczki każdego dnia tygodnia.

Arc'teryx

Oprócz bardzo fajnej nazwy, Arc'teryx produkuje również fantastyczne produkty. Są jedną z droższych marek na rynku, ale jeśli jesteś gotów zapłacić taką cenę, na pewno otrzymasz jakość

Deuter

Marka z niskiej i średniej półki, Deuter to solidny wybór, jeśli chcesz mieć funkcję w rozsądnej cenie. Są w grze z plecakiem od 1968 roku i są bardzo popularne wśród Europejczyków.

Akcesoria do plecaków

Osłona przeciwdeszczowa (osobna lub wbudowana)

Większość plecaków jest wodoodporna, ale nie są wodoodporne, co czyni je wrażliwymi na stałą ekspozycję na deszcz. Jest to cenny dodatek, jeśli Twój plecak nie ma jeszcze wbudowanej osłony przeciwdeszczowej. Nie musisz wyobrażać sobie pieniędzy ani wydawać dużych pieniędzy, po prostu upewnij się, że pasuje do rozmiaru Twojej paczki. Używam osłony przeciwdeszczowej REI Ducks Back Cover i działa idealnie.

Torba podróżna

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest uszkodzenie plecaka, zanim jeszcze wyruszysz w podróż. Ze wszystkimi paskami, odsłoniętymi ramionami i haczykiem można coś łatwo złapać i rozerwać. Torba lotniskowa zakryje cały plecak (worek myśliwski wewnątrz torby) i ochroni go podczas transportu. Dodatkowo można założyć zamek na zamki jako dodatkową warstwę odstraszającą. Mam Osprey Airporter LZ. Chciałbym, żeby był lżejszy (waży około 1 funta), ale myślę, że jest tego wart dla dodatkowego spokoju.

No cóż, mój przewodnik „jak kupić fenomenalny plecak turystyczny”.

[ff id="1"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii