Przemysł Jak nowoczesne systemy ubezpieczeniowe wzmacniają branżę ubezpieczeniową

Jak nowoczesne systemy ubezpieczeniowe wzmacniają branżę ubezpieczeniową

-

- Advertisment -

Najwyższy czas, aby ubezpieczyciele rzucili kajdany w swoich starszych systemach, co zwiększa tłumienie presji rynkowej, utrudniając efektywność ich działalności. Jednak aby to zrobić, muszą najpierw docenić ulepszoną funkcjonalność i wartość dodaną, jaką udana transformacja PAS może wnieść do ich działalności. Prawda jest taka, że ​​nie każdy chce zdawać sobie sprawę z wartości istniejącego systemu zarządzania polityką (PAS) z jego różnymi modułami.

Nie ma wątpliwości, że nowoczesny PAN przekształca branżę ubezpieczeniową i umożliwia towarzystwom ubezpieczeniowym odzyskanie utraconej pozycji poprzez wpływ na jej ludzi, procesy i technologię; oferując jednocześnie niezrównane poziomy dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa. Między innymi ubezpieczyciele, którzy są lojalni wobec swojego starszego systemu, muszą zmierzyć się z pewnymi twardymi prawdami:

1. Luka między tymi, którzy mają i nie mają: Ubezpieczyciele są w dużym stopniu zależni od starszych systemów, które obsługują ich podstawowe aplikacje. Wspierają codzienne zadania, takie jak wystawianie i obsługa polis, obsługa roszczeń oraz procesy ubezpieczeniowe i fakturowe. To sprawia, że ​​ubezpieczyciele niechętnie manipulują swoimi starszymi systemami. Ale ten wysoce regulowany i intensywnie dokumentujący przemysł jest poważnie utrudniony przez ograniczenia nałożone przez ich starsze systemy. Ubezpieczyciele, którzy nadal angażują się w nieefektywne, ale działające starsze systemy, ręcznie przetwarzają stosy papieru i kluczowe dane między systemami, tworząc ogromne wąskie gardła i opóźnienia w ich działaniu. Generują również błędy, które spowodują dodatkowe wąskie gardła w późniejszym czasie. Z drugiej strony, przyjmując nowoczesny PAS, ubezpieczyciele zyskują ogromną elastyczność procesów i mogą łatwo modyfikować stare produkty i wprowadzać nowe, przy skróconym czasie wprowadzania na rynek. Kiedy zwraca się do nich więcej firm ubezpieczeniowych, połowa branży przekształca swoje procesy, sposób pracy i żałośnie pozostawia drugą połowę za obsługą klienta, wydajnością i konkurencyjnością.

2. Nie obejmuje transformacji cyfrowej: Starsze systemy działają na językach i architekturach systemów opracowanych w latach 70. i 80. XX wieku. Ich wiek sprawia, że ​​zupełnie nie nadają się do wspierania cyfrowej transformacji, w czasach, gdy każda branża przesyła swoje dane do chmury i wykorzystuje duże aplikacje do uzyskiwania strategicznych i praktycznych informacji biznesowych. Firmy ubezpieczeniowe, które to rozumieją, przyjmują nowoczesne PAS, aby szybko inicjować zmiany niezbędne do wejścia w erę cyfrową.

3. Niekompetencja: Nie ma wątpliwości, że ubezpieczyciele bez nowoczesnego PAS tracą na rynku aktywację usług, znaczenie techniczne i szybkość produktu w porównaniu z ubezpieczycielami, którzy go przyjęli. Niektórzy z nich mogli już zaadoptować inne systemy, które pomogły im rozbudować starszy system, wymagając bardzo kompetentnego zespołu do przeprowadzenia niezbędnej adaptacji i modernizacji podstawowego systemu. Jeśli ubezpieczyciel odrzuci modernizację, która chce zmniejszyć ryzyko niepowodzenia wdrożenia i migracji danych, może to nieuchronnie doprowadzić do niekompetencji i godnej pożałowania utraty udziału w rynku.

4. Niezbyt redukcja ryzyka: A niechęć do ryzyka i unikanie zakłóceń będzie oczywiście dla branży ubezpieczeniowej, ale może nie być na tyle rozległe, aby ubezpieczyciel unika przyjęcia nowej technologii, która obawia się ryzyka. Gdy świat wokół nich przenosi swoją działalność do chmury, muszą zaakceptować minimum zakłóceń, czekając na realizację swojej wizji potrzebnej technologii i wynikających z niej korzyści z cyfrowej transformacji.

5. Problem z wdrożeniem: Firmy muszą docenić znaczenie zastąpienia przestarzałej technologii i przestarzałych metod rozwoju. Muszą także rozpoznawać i modyfikować wszystkie inne ograniczenia strukturalne w procesach. Strach przed niepowodzeniem wdrożenia nie może stać na przeszkodzie bezpiecznej okazji do uzyskania przewagi konkurencyjnej poprzez transformację starszego systemu.

Podczas gdy wszystkie te obawy powstrzymują niektóre firmy ubezpieczeniowe, inne pozostają skoncentrowane na rynku i napędzane potrzebami biznesowymi związanymi z wdrożeniem modernizacji podstawowego systemu. Ich firmy dobrze się rozwijają, podczas gdy inne giną, ponieważ takie ulepszenia poprawiają ich szybkość reakcji. Zmniejszają luki w strategii produktów i dystrybucji oraz zapewniają doskonałą obsługę klienta, aby zatrzymać dotychczasowych klientów i dotrzeć na nowe rynki. Ich ulepszone usługi wzmacniają samą branżę ubezpieczeniową, czyniąc ją silniejszą i bardziej atrakcyjną dla klientów.

[ff id="4"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii