Przemysł Jak recesja wpłynęła na przemysł budowlany

Jak recesja wpłynęła na przemysł budowlany

-

- Advertisment -

Od jakiegoś czasu pytam siebie (i innych): „Co to było? Dobry o wielkiej recesji? „Ten kryzys gospodarczy został uznany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) za najgorszą globalną recesję od czasów II wojny światowej. Jego wpływ był odczuwalny w prawie każdej możliwej branży, a zwłaszcza w branży budowlanej. Trwał przez 18 nieskończenie długich miesięcy, między 2007 a 2009; najgorszy okres przypadł na połowę 2009 roku.

Jak wpłynęło to na budownictwo komercyjne i co wydarzyło się / będzie prawie pięć lat po oficjalnym „zakończeniu” wielkiej recesji?

Co się stało?

Branża budowlana jest przyzwyczajona do cyklicznych zmian, ale wielka recesja nie była typowym spowolnieniem czy cykliczną zmianą. Żaden sektor budownictwa nie został oszczędzony przed poważnymi skutkami wielkiej recesji. nie są to obiekty mieszkalne, handlowe, przemysłowe lub ciężkie.

Jednym z rzadko wymienianych aspektów recesji jest cykliczna Bum branży budowlanej bezpośrednio nastąpiła recesja, która pozostawiła na rynku duży wybór nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

W miarę pogłębiania się recesji właściciele domów nie próbowali płacić za swoje domy, inni nie kupowali domów, które planowali, a inwestorzy byli niezwykle ostrożni w finansowaniu nowych projektów budowlanych.

Przewidywano, że lata 2012–2013 będą okresem wzrostu, a budownictwo poza mieszkaniem powinno nadal się ożywić. Po raz kolejny wystąpiły opóźnienia w odzyskaniu pomocy, częściowo spowodowane przez władze i instytucje finansowe:

  • Środek wiążący budżet federalny, który powoduje zmniejszenie wydatków rządowych.

  • Zamknięcie rządu federalnego.

  • Ograniczenia kredytowe dla projektów budowlanych, hipoteki, pożyczki ogólnie.

  • Podniesienie długoterminowych stóp procentowych w oparciu o oczekiwania rządu dotyczące ograniczenia programu stymulacyjnego.

Czynniki te oraz niezwykle powolne ożywienie gospodarki światowej wywarły naprawdę bezpośredni i negatywny wpływ na budownictwo.

Przechodzę do 2015 roku

Jaki jest więc stan budownictwa komercyjnego w 2014 roku i później? Odzyskiwanie następuje, ale nie w zwiększonym tempie. Czynniki, które (zdaniem obserwatorów branżowych) wpłynęły na wzrost w 2014 roku:

  • Opóźnienia pogodowe w projektach na początku roku.

  • Trwająca inercja na rynku instytucjonalnym i obniżone prognozy kosztów budowy.

  • Instytucje finansowe kontynuowały restrykcyjną metodę udzielania kredytów.

Czy jest jakaś dobra wiadomość? tak! Przyjrzyjmy się niektórym korzystniejszym zmianom w 2014 roku i niektórym pozytywnym wskaźnikom, które pojawią się w 2015 roku:

  • Pewne złagodzenie ograniczeń kredytowych W drugim kwartale 2014 r. Kredyty wzrosły o 4%, głównie w branży nieruchomości komercyjnych.

  • Komercyjne projekty budowlane szybko rosną w kilku regionach Stanów Zjednoczonych, szczególnie w Teksasie (Houston) i ogólnie w regionie południowym, a także w Nowym Jorku (Rochester i Nowy Jork), Massachusetts (Boston) i Luizjanie (Nowy Orlean).

  • Konsumenci są „ostrożnie optymistyczni”, a wydatki rosną, podobnie jak wzrost liczby miejsc pracy.

Sektor budownictwa komercyjnego został dotknięty i nadal jest głęboko dotknięty wielką recesją. Ale przemysłowcy, a także konsumenci, są ostrożnie optymistyczni (z większym naciskiem na ostrożność niż optymizm), że branża posuwa się powoli i stabilnie do przodu.

[ff id="4"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii