Reklama Wskazówki dotyczące mediów społecznościowych dla agencji ubezpieczeniowych B2B

Wskazówki dotyczące mediów społecznościowych dla agencji ubezpieczeniowych B2B

-

- Advertisment -

Silna obecność w mediach społecznościowych może stanowić wyzwanie dla agencji ubezpieczeniowych B2B (business-to-business). Wiele firm B2B ma trudności z zaprezentowaniem swojego profesjonalizmu i budowaniem publiczności poprzez marketing w mediach społecznościowych. Weź pod uwagę następujące wskazówki, aby upewnić się, że Twoja agencja zmaksymalizuje marketing w mediach społecznościowych.

Stwórz własną osobę online

Twoja obecność w mediach społecznościowych powinna mieć jasno określoną osobowość. Informacyjne, pomocne, angażujące, aktualne i istotne to wszystkie cechy, które najnowocześniejsze konta w mediach społecznościowych B2B uwzględniają podczas tworzenia swojej osobowości online. Zdecyduj, jak brzmi Twój głos internetowy. Czy jesteś formalny czy nieformalny, czy rozmawiasz z osobami lub firmami, czy brzmisz jak reporter lub obsługiwany współpracownik? Czy udostępniasz firmowe wydarzenia pracownicze, tworzysz konkursy, powiadamiasz o zmianach lub przepisach w tej dziedzinie, czy o wszystkim? Celem Twojej agencji jest stworzenie zastawki i poczucia wspólnoty zarówno z klientami, jak i potencjalnymi klientami. Ale najpierw musisz zidentyfikować swoją osobę z mediów społecznościowych.

Opracuj pisemną strategię, która obejmuje kartę wyników prospektu i identyfikator kupującego

Tworząc strategię marketingową, zadaj sobie następujące pytania:

  • Kim jest Twoja grupa docelowa w sieci - i jak zróżnicowana jest ta grupa? Zacznij od utworzenia karty wyników potencjalnego klienta.

  • Które platformy społecznościowe najlepiej trafiają do tej grupy odbiorców? Być może będziesz musiał przeszukać różne platformy, aby zobaczyć, które platformy mediów społecznościowych są najlepsze dla Twoich klientów i potencjalnych klientów.

  • Jaki rodzaj treści jest najbardziej korzystny dla Twojej grupy docelowej? Czy byłyby to infografiki, obszerne artykuły, informacje pomocy technicznej, najświeższe komentarze, aktualizacje przepisów, czy też połączenie tych wszystkich elementów?

  • Jakie są Twoje krótko- i długoterminowe cele w mediach społecznościowych? Może Twoim krótkoterminowym celem jest po prostu konsekwentne udostępnianie treści. Twój długoterminowy cel obejmuje budżet reklamowy na rozwój i potencjalnych klientów.

  • W jaki sposób twoi konkurenci korzystają z mediów społecznościowych? Badając konkurencję, możesz dowiedzieć się wiele o tym, co robić, a czego nie.

Komentuj wiadomości i przepisy, które są ważne dla Twoich odbiorców

Przekazywanie komentarzy na temat najnowszych wiadomości i zmieniających się przepisów branżowych to świetny sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy w swojej dziedzinie i zapewnienie klientom wglądu w zrozumienie tych aktualizacji. Może to prowadzić do wyższego poziomu zaangażowania i większej widoczności na stronach mediów społecznościowych. Możesz korzystać z Alertów Google i alertów w mediach społecznościowych, aby śledzić słowa kluczowe w swojej branży i nadążać za dynamicznie zmieniającymi się wydarzeniami.

Organiczne vs. Płatne posty

Jeśli Twoja agencja ubezpieczeniowa stale publikuje treści o wysokiej jakości, możesz rozważyć zwiększenie liczby postów i reklam. Możesz potrzebować wskazówek na ten temat, ponieważ budżet można szybko wydać, a wielowymiarowy wspólny test z atrakcyjnymi obrazami i niestandardową grafiką może znacznie poprawić zasięg i zwrot z inwestycji.

Zdobądź godną szacunku publiczność

Wyglądanie jak profesjonalista i wykazanie się znaczną liczbą obserwujących i poziomem zaangażowania to połowa sukcesu, gdy zaczynasz swoją inicjatywę marketingową w mediach społecznościowych. Główne platformy, z których powinna korzystać Twoja agencja, to: LinkedIn, YouTube, Facebook, Twitter i Google+, prawdopodobnie w tej kolejności, chociaż może to mieć wpływ na rynki docelowe. LinkedIn i YouTube mogą być bardzo cenne dla firm B2B. LinkedIn to dobre miejsce na rozpoczęcie, jest to platforma bardzo biznesowa. Następnie korzystaj z YouTube z filmami, nagranymi webinarami, a nawet prostym głosem dzięki aktualizacjom PowerPoint. Postaraj się jak najszybciej zwiększyć liczbę obserwujących. Na przykład może to być 500 obserwujących na LinkedIn, Twitterze i Facebooku. Podczas gdy 5000 lub więcej byłoby fajne, Twoja agencja będzie początkowo dążyć do uzyskania podstawy profesjonalizmu i niezawodności.

[ff id="5"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii