Reklama Wskazówki dotyczące mediów społecznościowych dla agencji ubezpieczeniowych B2B

Wskazówki dotyczące mediów społecznościowych dla agencji ubezpieczeniowych B2B

-

- Advertisment -

Silna obecność w mediach społecznościowych może stanowić wyzwanie dla agencji ubezpieczeniowych B2B (business-to-business). Wiele firm B2B ma trudności z zaprezentowaniem swojego profesjonalizmu i budowaniem publiczności poprzez marketing w mediach społecznościowych. Weź pod uwagę następujące wskazówki, aby upewnić się, że Twoja agencja zmaksymalizuje marketing w mediach społecznościowych.

Stwórz własną osobę online

Twoja obecność w mediach społecznościowych powinna mieć jasno określoną osobowość. Informacyjne, pomocne, angażujące, aktualne i istotne to wszystkie cechy, które najnowocześniejsze konta w mediach społecznościowych B2B uwzględniają podczas tworzenia swojej osobowości online. Zdecyduj, jak brzmi Twój głos internetowy. Czy jesteś formalny czy nieformalny, czy rozmawiasz z osobami lub firmami, czy brzmisz jak reporter lub obsługiwany współpracownik? Czy udostępniasz firmowe wydarzenia pracownicze, tworzysz konkursy, powiadamiasz o zmianach lub przepisach w tej dziedzinie, czy o wszystkim? Celem Twojej agencji jest stworzenie zastawki i poczucia wspólnoty zarówno z klientami, jak i potencjalnymi klientami. Ale najpierw musisz zidentyfikować swoją osobę z mediów społecznościowych.

Opracuj pisemną strategię, która obejmuje kartę wyników prospektu i identyfikator kupującego

Tworząc strategię marketingową, zadaj sobie następujące pytania:

  • Kim jest Twoja grupa docelowa w sieci - i jak zróżnicowana jest ta grupa? Zacznij od utworzenia karty wyników potencjalnego klienta.

  • Które platformy społecznościowe najlepiej trafiają do tej grupy odbiorców? Być może będziesz musiał przeszukać różne platformy, aby zobaczyć, które platformy mediów społecznościowych są najlepsze dla Twoich klientów i potencjalnych klientów.

  • Jaki rodzaj treści jest najbardziej korzystny dla Twojej grupy docelowej? Czy byłyby to infografiki, obszerne artykuły, informacje pomocy technicznej, najświeższe komentarze, aktualizacje przepisów, czy też połączenie tych wszystkich elementów?

  • Jakie są Twoje krótko- i długoterminowe cele w mediach społecznościowych? Może Twoim krótkoterminowym celem jest po prostu konsekwentne udostępnianie treści. Twój długoterminowy cel obejmuje budżet reklamowy na rozwój i potencjalnych klientów.

  • W jaki sposób twoi konkurenci korzystają z mediów społecznościowych? Badając konkurencję, możesz dowiedzieć się wiele o tym, co robić, a czego nie.

Komentuj wiadomości i przepisy, które są ważne dla Twoich odbiorców

Przekazywanie komentarzy na temat najnowszych wiadomości i zmieniających się przepisów branżowych to świetny sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy w swojej dziedzinie i zapewnienie klientom wglądu w zrozumienie tych aktualizacji. Może to prowadzić do wyższego poziomu zaangażowania i większej widoczności na stronach mediów społecznościowych. Możesz korzystać z Alertów Google i alertów w mediach społecznościowych, aby śledzić słowa kluczowe w swojej branży i nadążać za dynamicznie zmieniającymi się wydarzeniami.

Organiczne vs. Płatne posty

Jeśli Twoja agencja ubezpieczeniowa stale publikuje treści o wysokiej jakości, możesz rozważyć zwiększenie liczby postów i reklam. Możesz potrzebować wskazówek na ten temat, ponieważ budżet można szybko wydać, a wielowymiarowy wspólny test z atrakcyjnymi obrazami i niestandardową grafiką może znacznie poprawić zasięg i zwrot z inwestycji.

Zdobądź godną szacunku publiczność

Wyglądanie jak profesjonalista i wykazanie się znaczną liczbą obserwujących i poziomem zaangażowania to połowa sukcesu, gdy zaczynasz swoją inicjatywę marketingową w mediach społecznościowych. Główne platformy, z których powinna korzystać Twoja agencja, to: LinkedIn, YouTube, Facebook, Twitter i Google+, prawdopodobnie w tej kolejności, chociaż może to mieć wpływ na rynki docelowe. LinkedIn i YouTube mogą być bardzo cenne dla firm B2B. LinkedIn to dobre miejsce na rozpoczęcie, jest to platforma bardzo biznesowa. Następnie korzystaj z YouTube z filmami, nagranymi webinarami, a nawet prostym głosem dzięki aktualizacjom PowerPoint. Postaraj się jak najszybciej zwiększyć liczbę obserwujących. Na przykład może to być 500 obserwujących na LinkedIn, Twitterze i Facebooku. Podczas gdy 5000 lub więcej byłoby fajne, Twoja agencja będzie początkowo dążyć do uzyskania podstawy profesjonalizmu i niezawodności.

[ff id="5"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you