Rozwój osobisty Jakie są cechy zrównoważonych społeczności?

Jakie są cechy zrównoważonych społeczności?

-

- Advertisment -

Ochrona środowiska stała się ważnym sposobem życia dla rosnącej części populacji. Niektórzy ludzie angażują się w zielone życie, jeśli zdecydują się żyć w zrównoważonych społecznościach. Te populacje spełniają wspólny cel życia w sposób, który koncentruje się na zdrowiu i odporności środowiska, gospodarki i społeczeństwa.

Pomysł

Wzrost gospodarczy i rozwój mają zasadnicze znaczenie dla ciągłego dobrobytu ludzi. Jeżeli jednak taki rozwój szkodzi zasobom naturalnym w wyniku zanieczyszczenia wody, powietrza i gleby; niszczenie lasów; zalanie wysypisk śmieci; i wytwarzając toksyczne odpady, wynik netto będzie ostatecznie ujemny zamiast pozytywnego. Znalezienie sposobów na poprawę jakości życia dzięki rozwojowi gospodarczemu przy jednoczesnym zachowaniu środowiska jest warunkiem wstępnym zrównoważonych społeczności. Zrównoważone dzielnice szukają alternatywnych opcji rozwoju gospodarczego, które nie mają szkodliwych skutków ubocznych, takich jak zanieczyszczenie powietrza, niekontrolowany rozwój miast, zatłoczenie i pełne składowanie.

Strategie osiągnięcia zrównoważonego rozwoju gospodarczego

Ostrożnie korzystaj z zasobów lokalnych - każda społeczność ma do dyspozycji zasoby lokalne. Kiedy dzielnica odkryje lokalne zasoby, a następnie zobowiązuje się do zaspokojenia potrzeb swoich ludzi dzięki tym towarom, wszyscy skorzystają. Ta wewnętrzna pomysłowość tworzy miejsca pracy, zwiększa ekonomię i zmniejsza negatywne skutki. Społeczność, która współpracuje w celu zaspokojenia tych podstawowych potrzeb, dobrze się rozwija.

Tworzenie skutecznej infrastruktury - Rozwój miast i nieefektywne projektowanie miast mają negatywny wpływ na środowisko. Miasto bez starannego planowania wymaga od mieszkańców silnego polegania na swoich pojazdach. Ekologiczna alternatywa obejmuje staranne planowanie otaczającego projektu, aby ułatwić ludziom dotarcie do pracy, szkoły i zakupów. Dostęp do transportu publicznego jest integralną częścią zrównoważonych społeczności.

Osiąganie efektywności energetycznej - Kiedy wszyscy w sąsiedztwie pracują razem, aby oszczędzać energię, zwykle zdarzają się duże rezultaty. Firmy i gospodarstwa domowe, które koncentrują się na redukcji odpadów, zapobieganiu zanieczyszczeniom i recyklingowi, mogą współpracować z korzyścią dla wszystkich. Tego rodzaju dzielnice zwykle doświadczają zmniejszenia różnego rodzaju szkód, takich jak zanieczyszczenie powietrza i nadużywanie ziemi.

Priorytet jakości życia - Wiele osób jest coraz bardziej świadomych znaczenia monitorowania jakości życia w codziennym życiu. Kiedy społeczność preferuje ten styl życia w swoim projekcie, mieszkańcy są na ogół szczęśliwsi. Stworzenie atrakcyjnego sąsiedztwa z czystą wodą i powietrzem, otwartymi terenami zielonymi i dostępem do obszarów naturalnych jest pozytywną strategią z korzyścią zarówno dla ludzi, jak i środowiska.

Tworzenie miejsc pracy - Osiągnięcie świadomości ekologicznej często tworzy nowe miejsca pracy. Tworzenie miejsc pracy w technologiach środowiskowych, redukcja odpadów, zapobieganie zanieczyszczeniom i recykling często pomogą stworzyć dobrze prosperującą gospodarkę wspólnotową.

Realistycznie osiągnięcie zrównoważonego rozwoju jest procesem. Okolica nie osiąga tego stanu z dnia na dzień, ale można nad nim pracować ze znacznymi ulepszeniami. Aby osiągnąć sukces, zrównoważone społeczności muszą przyjąć perspektywę długoterminową, dostosowując swoje ukierunkowanie do dnia dzisiejszego i jutra. Ten rodzaj perspektywy pomoże zapewnić, że obecne i przyszłe potrzeby populacji zostaną zaspokojone.

[ff id="6"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you