Rozwój osobisty Jakość i przydatność załogi w kabinie

Jakość i przydatność załogi w kabinie

-

- Advertisment -

Wyrusz w drogę, aby zostać pełnoprawną załogą, to ekscytująca podróż, ale nie bez wyzwań. Dlatego ważne jest, aby mieć pewność, dlaczego, gdzie i co przynosi praca, aby osiągnąć satysfakcję z kariery, doświadczenia finansowego i personelu pokładowego.

Celem tego rozdziału jest zapewnienie wskazówek i ocena, czy ta praca jest dla Ciebie odpowiednia. Bardzo często pozostawiamy tę część pracy odpowiednią dla rekruterów lub ankieterów. Oczywiście, każdy z nas ma nadzieję, że osoba przeprowadzająca rozmowę przyjmie nas bez względu na to, czy jesteśmy dobrym kandydatem do pracy. Możliwe jest również, że spróbujemy kształtować się, aby pasować do pracy, ponieważ dla wielu osób normalne jest, że praca jest dla nich odpowiednia.

Bez odpowiedniej oceny sposób na znalezienie i pracę w tej pracy może być frustrujący, aw wielu przypadkach rozczarowujący z powodu niezrozumienia wymagań dotyczących pracy i jej konsekwencji dla rozwoju kariery, myślenia, zarządzania finansami / zachowania i stylu życia. Wpływa również na długoterminowe zainteresowanie zawodowe, przejście do podstawowych pozycji i osobistą jakość życia.

W kolejnych akapitach mamy nadzieję dostarczyć informacji na temat korzyści płynących z pracy personelu pokładowego, a także niektórych jego zalet i wad.

Wiedza i przydatność do pracy

Rola personelu pokładowego

1. Jak myślisz, na czym polega rola personelu pokładowego / Jak myślisz, co jest głównym obowiązkiem personelu pokładowego?

Członkowie personelu pokładowego są na pokładzie samolotu ze względów bezpieczeństwa. W rzeczywistej sytuacji awaryjnej członkowie personelu pokładowego muszą dopilnować, aby pasażerowie postępowali zgodnie z instrukcjami kapitana, prawidłowo korzystali ze sprzętu zabezpieczającego i zachowali możliwie największą spokój.

Podczas lotu personel pokładowy spędza dużo czasu dbając o komfort pasażerów. Oznacza to zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci podróżujące samotnie, niepełnosprawne lub chore. Załoga musi wydawać się przyjazna i sympatyczna dla każdego, kto potrzebuje pomocy, porady, zapewnienia, współczucia, a nawet okazjonalnej stanowczej perswazji.

Inne obowiązki podczas lotu obejmują przygotowywanie i podawanie jedzenia i napojów oraz późniejsze sprzątanie, sprzedaż towarów bezcłowych oraz pomoc pasażerom w korzystaniu z systemu rozrywki w locie. Dostępne są również formalności, które mogą obejmować raporty lotów, dokumenty celne i imigracyjne, bezcłowe rachunki sprzedaży oraz zamówienia na żywność i napoje.

Na koniec lotu załoga zapewnia bezpieczne opuszczenie samolotu przez pasażerów.

2. Jakie osoby pasowałyby do tej roli?

Osoba, która ma następujące idealne cechy:

A. Dedykacja szczegółom

b. Asertywność

C. Adaptowalność

d. Międzykulturowe zrozumienie / wrażliwość

E. Zorganizowany

F. Zorientowany na reguły

G. Dobre umiejętności słuchania

h. Stabilne emocje

i. Dyscyplina

j. życzliwość

Skromne usposobienie

l. Uczciwość

m. Szczerość

n. Ciepła osobowość

Och Dostępność

G. Poczucie humoru.

Wybrany kandydat będzie również musiał zachować spokój i równowagę w sytuacjach awaryjnych oraz być całkowicie elastyczny w pracy z nowymi ludźmi, lataniem na różnych trasach i pracą w godzinach niemożliwych do połączenia.

3. Czy praca personelu pokładowego jest urocza?

Cóż, z pewnością jest postrzegany jako uroczy i ma z pewnością swoje zalety podróżowania. Ludzie widzą personel pokładowy w akcji, pędzący dookoła świata, od razu wywołujący wrażenie tego, co ich zdaniem wiąże się z pracą. W rzeczywistości klient widzi tylko ułamek tego, co się dzieje, aby każdy lot był udany. Prawda jest taka, że ​​personel pokładowy musi połączyć pracę jako latający kelner lub kelnerka, mobilny sprzedawca, sprzątaczka i wszystkie służby ratownicze w jednym. Może to być wyczerpujący i dezorientujący styl życia, który stawia wysokie wymagania zobowiązaniom rodzinnym i społecznym. Jest to również wymagające fizycznie i wielu członków załogi, którzy nie mają prawidłowej budowy fizycznej (odpowiedni wskaźnik masy ciała lub BMI), zwykle cierpi na urazy dolnej części pleców w pracy z powodu ilości zginania, kucania i podnoszenia potrzebnych do utrzymania bagażu, kart, wózka i używanego sprzętu w samolocie.

W połączeniu z nieregularnym czasem lotu, czasem snu i jedzeniem członek personelu pokładowego zwykle ma nieregularny tryb snu i jedzenie. To nie jest urocza praca, z wyjątkiem usług turystycznych, hoteli i ładnych mundurów dla niektórych międzynarodowych linii lotniczych.

Wraz z pojawieniem się tanich przewoźników wielu członków personelu pokładowego nawet nie podróżuje na samoloty lądujące w innych krajach tylko po to, aby przełączyć się przed powrotem do kraju. Loty te nazywane są lotami powrotnymi i zwykle dotyczą lotów krótkodystansowych trwających nie dłużej niż 3 lub 4 godziny od kraju pochodzenia. Dodatek za lot, jedzenie, posiłki lub lądowanie jest również niższy ze względu na tak szybkie skręty, jak loty na krótkich dystansach.

4. Jakie są wady tej pozycji?

A. Jetlag

b. Nieregularny przyrost / utrata masy ciała

C. Drobne urazy i urazy

d. Ból dolnej części pleców

E. Brak długotrwałej stymulacji psychicznej

F. Zmęczenie fizyczne

G. Odwodnienie

h. Wysypka z powodu podróży za granicę i zmiany pogody

i. Alergia na środowisko hoteli i samolotów

j. Molestowanie płci przeciwnej

Zaangażowanie w związek

l. Choroba ruchowa

m. Zwyczaje finansowe i życiowe

n. Struktura raportowania hierarchii

Och Nieregularne lub nieciągłe godziny pracy

5. Jakie są zalety tej pozycji?

Praca w charakterze personelu pokładowego to nie tylko praca, ale także sposób na życie i zapewnia alternatywny i bardzo zachęcający styl życia, w którym dwa dni robocze raczej nie będą takie same. Czysta dynamika różnych członków załogi, profili pasażerów, miejsc docelowych i struktury listy zapewnia, że ​​zawsze będzie różnorodność.

Ponadto istnieje możliwość odwiedzenia miejsc i poznania kultur, które są poza zasięgiem większości ludzi. Personel pokładowy udaje się do miejsc, o których zawsze marzyli, i interesuje się miejscami, o których niekoniecznie decydują.

Ponadto dobrze jest dostarczyć kupców na ich spotkania na czas, aby połączyć rodzinę i przyjaciół; Dostarcz nowożeńców do miejsc dla nowożeńców lub pozwól na transmisję swoich wymarzonych miejsc. Naprawdę czujesz, że możesz robić coś wartościowego w wyjątkowy sposób, który nie zapewnia wielu prac regularnie pod koniec pracowitego dnia.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii