Rozwój osobisty Odkryj swoje ukryte zasoby marketingowe w celu szybkiego rozwoju...

Odkryj swoje ukryte zasoby marketingowe w celu szybkiego rozwoju firmy

-

- Advertisment -

Marketing to podstawa biznesu. Bez marketingu nie ma klientów, a bez klientów nie ma biznesu.

Z mojego doświadczenia w doradztwie biznesowym każdy definiuje marketing nieco inaczej, ale zawsze łączy je jedno - marketing jest uważany za działanie mające na celu przyciągnięcie nowych klientów. Niezależnie od tego, czy jest to reklama online, czy publikacje, uczestnictwo w targach lub sieci, marketing jest sposobem, w jaki firmy przyciągają potencjalnych klientów, a pracownicy sprzedaży zamykają tych potencjalnych klientów.

Tak, to marketing - ale tylko część. W rzeczywistości nie jest to najważniejsza część.

Co firmy mylą się w marketingu

Zdobycie klienta może być trudne, dlatego warto zainwestować czas i pieniądze w pozyskiwanie nowych klientów. Ale to, co robisz po pozyskaniu klienta, stanowi największą dźwignię, jaką możesz wykorzystać do rozszerzenia działalności.

Po pozyskaniu klienta zbyt wiele firm staje się pasywnymi. Zdobywają kupującego, sprzedają im podstawową usługę, a czasami sięgają, aby znaleźć zainteresowanie ponownym zakupem.

Takie postępowanie pozostawia niezliczone ilości pieniędzy na stole.

Gdy masz zadowolonego klienta, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że kupi od ciebie ponownie, ponieważ zyskałeś zaufanie. Im więcej dotrzesz do pierwotnego zakupu, tym większe prawdopodobieństwo, że wrócą.

Ponowne zaangażowanie poprzednich klientów to najpewniejszy sposób na przyspieszenie rozwoju firmy.

Co mogę sprzedać?

Wszystkie firmy potrzebują dywersyfikacji produktów i usług. Jeśli większość Twoich przychodów pochodzi z 1-2, Twoja firma nie ma odporności. Zmiana warunków rynkowych lub zmiana preferencji bazy klientów może bardzo szybko wykoleić całą firmę.

Jeśli nie rozwijasz i nie testujesz nowych produktów, powinieneś tak być!

Produkty zaplecza

To ilustruje kolejny powód do odsprzedaży wcześniejszych klientów. Produkty front-end przyciągają klientów do drzwi. Jeśli warunki rynkowe zmienią się, a Twoje produkty nie będą już tak skuteczne, nadal masz wszystkich swoich poprzednich klientów. Oznacza to, że możesz nadal rozwijać tę relację i sprzedawać im usługi, których potrzebują.

Zaufanie

Chodzi o zaufanie. Jeśli zbudowałeś to zaufanie, klienci nie wahają się powiedzieć im, czego chcą. Wszystko, co musisz zrobić, to zapytać!

Inne aktywa marketingowe

Poprzedni klienci zapewniają największy punkt dźwigni dla rozwoju biznesu. Ale istnieje wiele innych zasobów marketingowych, które powinieneś wykorzystać. Należą do nich:

  • Partnerstwa z innymi firmami - Jeśli klient chce produktu lub usługi, których nie możesz zaoferować z jakiegokolwiek powodu, skontaktuj się ze sklepem, który może to zrobić.
  • Optymalizacja procesu sprzedaży - Twój proces sprzedaży działa, ale czy testujesz w celu stałego zwiększania wydajności?
  • Źle zdefiniowana unikalna propozycja sprzedaży (USP) - Czy poświęciłeś czas na opracowanie USP, na który reaguje Twój rynek i który pracownicy zinternalizowali?
  • Zaangażowanie społeczności - Rozważ wolontariat w swojej społeczności na rzecz organizacji charytatywnych lub organizacji non-profit według własnego wyboru. To świetny sposób na uzyskanie widoczności i przyciągnięcie lojalnych klientów.
  • Sprzedaż dodatkowa i sprzedaż krzyżowa dodatkowych produktów i usług - Jakie inne produkty możesz podać w punkcie zakupu? Czy zapewniasz swoim klientom wersję premium usługi? Wielu weźmie to, ale musisz to zaoferować!

Dolna linia

Poszerz swoją perspektywę marketingową - pozyskiwanie nowych klientów to coś więcej niż tylko reklama Twojej firmy.

Skoncentruj się na sprzedaży klientom, których już pozyskałeś. Zwiększ swoją średnią wartość życia klienta (LCV), nie inwestując więcej w marketing. Skoncentruj się również na innych niewykorzystanych zasobach marketingowych, takich jak opracowywanie przekonujących dostawców usług internetowych i wspólne przedsięwzięcia z innymi przedsiębiorstwami.

Wszystkie firmy nie wykorzystały w pełni zasobów marketingowych. Nie spiesz się, aby je znaleźć i obserwuj, jak kwitnie Twoja firma.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii