Dom Remontując kuchnię - wykorzystajmy tapetę

Remontując kuchnię - wykorzystajmy tapetę

-

- Advertisment -

Remontując kuchnię, należy dobrze rozplanować swoje działania. Jest to pomieszczenie o innych charakterze, niż pozostałe pokoje w domu. To właśnie w kuchni wyjątkowo ważne jest rozmieszczenie gniazdek kontaktowych i ulokowanie sprzętu AGD w wygodnej lokalizacji. Ponadto, ważne jest także oświetlenie; zarówno naturalne światło słoneczne za dnia, jak i sztuczne po zachodzie słońca jest istotne.
Kolejną ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego pokrycia zarówno ścian, jak i podłogi oraz sufitu.
Na podłogę najlepiej nadają się płytki kafelkowe. Możliwości jest wiele. Obecnie prawie każdy sklep internetowy i stacjonarny z materiałami budowlanymi ma w swoim katalogu wiele rodzajów kafelek kuchennych. Kafelki matowe może i będą wyglądały efektywnie, lecz jednak ich doskonała prezencja jest tymczasowa- z biegiem czasu wszystkie zarysowania i ewentualne odpryśnięcia będą rzucały się w oczy o wiele bardziej, niż na nieco bardziej błyszczących płytkach.
Warto też wybrać kafelki wzorzyste. Na takich płytkach zabrudzenia stają się mniej widoczne, a przez to ich częste czyszczenie nie będzie konieczne.
Jeżeli jednak boimy się, że kafelki będą się tłukły, możemy wybrać linoleum, często imitujące drewno. Jest ono stosunkowo tanie i na ogół nie powstają w nim ubytki. Należy jednak zachować ostrożność- w kuchni bardzo często coś upada nam na podłogę bądź wylewa się. Może to skutkować odbarwieniem się linoleum, często trwałym.

architecture-523616_1920Z kolei podłoga z prawdziwego drewna bądź paneli je imitujących będzie wyglądała niezwykle efektownie. Jednak i tu należy uważać, gdyż taka podłoga jest również podatna na zniszczenia, a ponadto stosunkowo wymagająca jest jest konserwacja.
Kiedy już wiemy, czy pokryjemy podłogę, swoje rozważania możemy przenieść na powierzchnie pionowe, jakimi są ściany naszej kuchni. I tutaj możliwości wydają się być nieograniczone; jednak to tylko wrażenie.
Tapety w kuchni nie są najlepszym pomysłem. To pomieszczenie, w którym co jakiś czas coś pryska, paruje i brudzi się. Zmycie tłustych plam i pozostałych zabrudzeń z tapety sprawi, że bardzo szybko utracą swój pierwotny stan i będą wymagały wymiany.
Dlatego lepiej jest zdecydować się na farby bądź- znowu- kafelki. Farba świetnie sprawdzi się w miejscu, w którym nie zamierzamy wykonywać generujących zanieczyszczenia czynności. Na pozostałych fragmentach ściany rozsądne będzie położenie kafelek- np. tam, gdzie gotujemy i smażymy, zmywamy brudne naczynia lub kroimy czy mieszamy produkty żywnościowe, przygotowując posiłek.

Projekty domów Z500

Latest news

Skuteczna reklama - dobra strona i pozycjonowanie.

Litery przestrzenne to stosunkowo nowy sposób na reklamę, która przyciągnie wzrok. Firmy oferujące stworzenie liter przestrzennych, posiadają zaplecze, które...

Psychoterpia - droga ku zdrowiu psychicznemu

Są w życiu człowieka takie chwile, z którymi nie może sobie sam poradzić. Jeśli sytuacja taka nas przerasta a...

Leczenie uzależnień

Różne są rodzaje uzależnień, które należy leczyć. Pośród nich znajdują się między innymi narkotyki czy alkohol. Ośrodki, które zajmują...

Pobyty rehabilitacyjne w górach

Pobyty rehabilitacyjne w górach, to czas w którym niepełnosprawne dzieci mogą poczuć się zupełnie normalnie i nauczyć się samodzielności....
- Advertisement -

Grodzenie posiadłości w dobie społeczeństwa rozwiniętego.

Jeśli zależy ci na pomalowaniu mieszkania, a nie masz czasu aby zrobić to sam, wynajmij firmę, która zrobi to...

Deweloper - czy warto kupić nowe mieszkanie?

Developer zajmuje się realizacją inwestycji komercyjnych i mieszkaniowych. Developer działa nie tylko na terenie Krakowa, ale i innych miast....

Must read

Skuteczna reklama - dobra strona i pozycjonowanie.

Litery przestrzenne to stosunkowo nowy sposób na reklamę, która...

Psychoterpia - droga ku zdrowiu psychicznemu

Są w życiu człowieka takie chwile, z którymi nie...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you