Dom Remontując kuchnię - wykorzystajmy tapetę

Remontując kuchnię - wykorzystajmy tapetę

-

- Advertisment -

Remontując kuchnię, należy dobrze rozplanować swoje działania. Jest to pomieszczenie o innych charakterze, niż pozostałe pokoje w domu. To właśnie w kuchni wyjątkowo ważne jest rozmieszczenie gniazdek kontaktowych i ulokowanie sprzętu AGD w wygodnej lokalizacji. Ponadto, ważne jest także oświetlenie; zarówno naturalne światło słoneczne za dnia, jak i sztuczne po zachodzie słońca jest istotne.
Kolejną ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego pokrycia zarówno ścian, jak i podłogi oraz sufitu.
Na podłogę najlepiej nadają się płytki kafelkowe. Możliwości jest wiele. Obecnie prawie każdy sklep internetowy i stacjonarny z materiałami budowlanymi ma w swoim katalogu wiele rodzajów kafelek kuchennych. Kafelki matowe może i będą wyglądały efektywnie, lecz jednak ich doskonała prezencja jest tymczasowa- z biegiem czasu wszystkie zarysowania i ewentualne odpryśnięcia będą rzucały się w oczy o wiele bardziej, niż na nieco bardziej błyszczących płytkach.
Warto też wybrać kafelki wzorzyste. Na takich płytkach zabrudzenia stają się mniej widoczne, a przez to ich częste czyszczenie nie będzie konieczne.
Jeżeli jednak boimy się, że kafelki będą się tłukły, możemy wybrać linoleum, często imitujące drewno. Jest ono stosunkowo tanie i na ogół nie powstają w nim ubytki. Należy jednak zachować ostrożność- w kuchni bardzo często coś upada nam na podłogę bądź wylewa się. Może to skutkować odbarwieniem się linoleum, często trwałym.

architecture-523616_1920Z kolei podłoga z prawdziwego drewna bądź paneli je imitujących będzie wyglądała niezwykle efektownie. Jednak i tu należy uważać, gdyż taka podłoga jest również podatna na zniszczenia, a ponadto stosunkowo wymagająca jest jest konserwacja.
Kiedy już wiemy, czy pokryjemy podłogę, swoje rozważania możemy przenieść na powierzchnie pionowe, jakimi są ściany naszej kuchni. I tutaj możliwości wydają się być nieograniczone; jednak to tylko wrażenie.
Tapety w kuchni nie są najlepszym pomysłem. To pomieszczenie, w którym co jakiś czas coś pryska, paruje i brudzi się. Zmycie tłustych plam i pozostałych zabrudzeń z tapety sprawi, że bardzo szybko utracą swój pierwotny stan i będą wymagały wymiany.
Dlatego lepiej jest zdecydować się na farby bądź- znowu- kafelki. Farba świetnie sprawdzi się w miejscu, w którym nie zamierzamy wykonywać generujących zanieczyszczenia czynności. Na pozostałych fragmentach ściany rozsądne będzie położenie kafelek- np. tam, gdzie gotujemy i smażymy, zmywamy brudne naczynia lub kroimy czy mieszamy produkty żywnościowe, przygotowując posiłek.

Projekty domów Z500

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii