Reklama Rodzaje sieci społecznościowych

Rodzaje sieci społecznościowych

-

- Advertisment -

Media społecznościowe stały się popularnym sposobem udostępniania informacji i treści innym osobom. Serwisy społecznościowe to witryny, które obsługują media społecznościowe. Dla nowych użytkowników mediów społecznościowych dobrze jest wiedzieć, jakie serwisy społecznościowe są dostępne i co robią wszyscy.

Fora

Prawdopodobnie jedna z pierwszych witryn umożliwiających interakcje społecznościowe, fora istnieją już od jakiegoś czasu. Fora zwykle składają się z osób o podobnych zainteresowaniach. Użytkownicy rozmawiają na określony temat i budują relacje ze sobą. Dostarczają wiele informacji na ten temat i są świetnym sposobem na dzielenie się wiedzą.

Blogi

Ludzie lubią wydawać czasopisma i chcą bardziej otwarcie dzielić swoje życie za pośrednictwem Internetu. Te osobiste czasopisma, pierwotnie zwane blogami, ewoluowały. Niektóre dzienniki osobiste nadal istnieją, inne blogi omawiają określoną niszę lub zainteresowania.

Mikroblogowanie

Podobnie jak blogi, ten mikro-magazyn opowiada o tym, co się dzieje. Strony te mogą udostępniać informacje o tym, co dzieje się w życiu danej osoby, lub stanowić informacje, które dana osoba chce udostępnić. Większe wiadomości pojawiają się teraz za pośrednictwem mikroblogów w Internecie. Najbardziej znanym mikroblogiem jest Twitter.

Udostępnianie zdjęć

Serwisy społecznościowe są znane z udostępniania informacji, w tym przypadku zdjęć. Użytkownicy przesyłają swoje zdjęcia do witryn do udostępniania zdjęć. Zamiast wysyłać pojedyncze zdjęcia do rodziny, wysyłasz pojedynczy link. Możesz otagować swoje zdjęcia powiązanymi słowami kluczowymi i pozwolić komentować. Niektóre popularne witryny do udostępniania zdjęć to Flickr i Picasa.

Udostępnianie wideo

YouTube to witryna do udostępniania wideo, którą prawie wszyscy widzieli. Filmy są udostępniane w Internecie, dodawane są słowa kluczowe, aby ludzie mogli wyszukiwać te hasła lub tytuł filmu. Ludzie mogą komentować, jeśli właściciel filmu na to zezwala. Podobnie jak inne formy mediów społecznościowych, pozwala na bardziej osobisty obraz rzeczywistego użytkownika.

Professional

Przemysł sieciowy był od dawna wymieniany jako zaleta w kręgach zawodowych. Utworzenie sieci pozwala osobie łączyć się z ludźmi i poznawać innych specjalistów za ich pośrednictwem. Profesjonalne media społecznościowe pozwalają na tego typu możliwości w sieci. Jeśli więc wyprowadzisz się z rodzinnego miasta, nadal możesz łączyć się ze swoimi byłymi współpracownikami i innymi osobami w swoim zawodzie. Linked to jedna z najpopularniejszych profesjonalnych sieci społecznościowych.

Social

Po pewnym czasie pracy z ludźmi mogą zostać Twoimi przyjaciółmi. Wtedy będziesz miał przyjaciół z kościoła, twojej szkoły i przyjaciół, których spotkałeś na bardzo różne sposoby. Portale społecznościowe są bardziej społecznościowe, więc są też strony, które pozwalają użytkownikom utrzymywać kontakt z osobami, które znają. Jeśli liderem był MySpace, to obecnym liderem jest Facebook. Rośnie na całym świecie.

Zakładki

Głównym celem tych sieci społecznościowych jest wymiana informacji. Jeśli czytasz ciekawą, informującą lub inspirującą stronę internetową, możesz dodać ją do zakładek. Robiąc to, twierdzisz, że ci się podoba. Twoi znajomi uczą się, co lubisz i mogą to przeczytać. Strony, które zakładki wielu osób stają się popularne i kierują innych do strony. Digg, Delicious i StumpleUpon to bardzo popularne strony z zakładkami.

Inne formaty

Istnieją inne rodzaje sieci społecznościowych, z których niektóre są bardzo podobne do wymienionych tutaj. Wiele witryn ma świetną komunikację i korzysta z tego rodzaju innych sposobów interakcji użytkownika. Ludzie uwielbiają komunikować się i wchodzić w interakcje, więc jest to rozwijająca się dziedzina z coraz większą liczbą witryn.

[ff id="5"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you