Reklama Sprzedaż w mediach społecznościowych bez odciągania ludzi

Sprzedaż w mediach społecznościowych bez odciągania ludzi

-

- Advertisment -

5 porad i ostrzeżeń dotyczących sprzedaży w mediach społecznościowych

Media społecznościowe są jednym z najlepszych narzędzi marketingowych: możesz rozwijać swoje treści i reklamy, aby dotrzeć do dużej grupy odbiorców, a osoby, które lubisz i / lub obserwuj, są Twoimi fanami, więc są już docelowymi odbiorcami.

Jednak ludzie mogą być odporni na sprzedaż na tych platformach. Strony takie jak Facebook, Instagram i Twitter widzą dziś jako miejsca do udostępniania treści i interakcji z przyjaciółmi, rodziną i markami.

Naprawdę musisz podejść do tego podejścia we właściwy sposób, lub możesz zrazić odbiorców, powodując, że będą oglądani lub inaczej, ponieważ oczekują dwukierunkowych rozmów i angażujących treści, które nie będą sprzedawane.

Ważne jest również, aby wyjaśnić, że sprzedaż społecznościowa nie oznacza promowania Twojego produktu lub usługi online, aby ludzie mogli je kupić.

Sprzedaż społecznościowa oznacza wykorzystanie mediów społecznościowych do komunikowania się z perspektywami sprzedaży i budowania relacji, które, mam nadzieję, zamieni ich w klientów.

Na przykład niedawno podałem wskazówki dotyczące czasu na herbatę dotyczące rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem tworzenia witryny. Ludzie mogli komentować i zadawać pytania w czasie rzeczywistym, a na Facebooku Live było wiele informacji na temat wynajmu profesjonalnej firmy zajmującej się programowaniem stron internetowych.

Nie tylko rozmawiałem z ludźmi, aby nas zatrudnić do potrzeb tworzenia stron internetowych; Udostępniłem odpowiednie informacje i pozyskałem klientów, którzy mogliby szukać firmy, aby im pomóc.

Po zidentyfikowaniu sprzedaży społecznościowej omówmy, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces:

1. Pomyśl o związkach, a nie o znakach dolara.

Pamiętaj, aby publikować odpowiednie treści niezwiązane ze sprzedażą. Chcesz stać się profesjonalnym zasobem dla swojej witryny, więc skup się na wartości dodanej przepływów użytkowników.

Według badania przeprowadzonego przez LinkedIn kupujący aktywni w mediach społecznościowych witają opinie ekspertów branżowych. Ponadto 76% kupujących jest gotowych rozmawiać z potencjalnymi oferentami.

Poznaj swoich potencjalnych klientów, zadając im ciekawe pytania, odpowiadając na nie w odpowiednim czasie i odpowiadając na komentarze. Im więcej zbudujesz zaufania i lojalności, tym większe szanse, że zmienisz obserwatora w płacącego klienta.

Przeczytaj: Moc narracji w mediach społecznościowych

Dawno, dawno temu twoja strategia koncentrowała się w dużej mierze na udostępnianiu linków do treści stron trzecich swoim odbiorcom. Cóż, te czasy już minęły i jeśli chcesz się wyróżnić w zatłoczonym i hałaśliwym środowisku internetowym, musisz skupić się na opowiadaniu content marketingowym.

2. Nie spiesz się, aby utworzyć konta.

Upewnij się, że biografia i profil są wypełnione na wszystkich platformach, których chcesz używać do sprzedaży społecznościowej. Podaj adres URL swojej witryny, nas, numer telefonu i inne istotne informacje kontaktowe.

Może także pomóc w rejestrowaniu odpowiednich postów, przyciągnięciu uwagi twoich marek i przyciągnięciu wysokiej jakości zdjęć. To z kolei zwiększa zaufanie i lojalność, czyniąc ludzi wygodniejszymi i bezpieczniejszymi do prowadzenia interesów z tobą.

Zobacz, jak jeden z naszych klientów, urząd stanu cywilnego, poświęcił czas nie tylko na wypełnienie swoich danych kontaktowych, ale także na sekcję „Nasza historia” na Facebooku.

3. Wybierz mądrze swoje wiadomości.

To, co działa na jednej platformie, może nie działać na innej. Dokąd idą Twoi potencjalni klienci? Gdzie rozmawiają o interesach lub szukają rekomendacji dla restauracji? Ogólnie:

* LinkedIn jest bardziej ukierunkowane na biznes, więc łatwiej jest tam ludziom wysyłać wiadomości marketingowe.

* Twitter ma świetną funkcję wyszukiwania, dzięki czemu możesz łatwiej łączyć się z potencjalnymi klientami i znajdować odpowiednie tematy.

* Istnieje wiele społeczności na Facebooku, do których możesz dołączyć i dołączyć (pamiętaj, nie bądź głośny!)

* Instagram i Pinterest służą do wizualizacji, a nie do długich treści.

Dostosowując wiadomości do swojej platformy, bardziej prawdopodobne jest przyciągnięcie odpowiedniego rodzaju klientów.

4. Pozwól, aby treści generowane przez użytkowników sprzedawały się Tobie.

Nie musisz wykonywać wszystkich prac związanych ze sprzedażą społeczną sam! Istnieje wiele sposobów korzystania z treści generowanych przez użytkowników (UGC), w tym:

* Konkursy i prezenty, które zachęcają obserwujących do udostępniania treści, skrótów i / lub wiadomości.

* Oceny lub recenzje Twojego produktu lub usługi

* Referencje

Na przykład J. Crew publikuje recenzje i recenzje użytkowników na swojej stronie internetowej, więc kiedy zamieszczają sukienkę lub koszulę na swoim koncie w mediach społecznościowych i ktoś kliknie, zobaczą wotum zaufania innych osób.

Treści generowane przez użytkowników pomagają nie tylko Tobie, ale także Twoim klientom. Prawie 80 procent ludzi twierdzi, że UGC kieruje ich decyzjami zakupowymi. To sytuacja korzystna dla wszystkich!

5. Spróbuj, przetestuj i spróbuj ponownie.

Każdy właściciel firmy powinien monitorować i mierzyć swoje wysiłki, niezależnie od tego, czy jest to dostarczanie biuletynu cyfrowego, czy kampania Google AdWords. Przeglądaj swoje dane i statystyki, aby określić, co działa, a co nie.

Ludzie mogą być przekierowywani z Twojego posta na Facebooku na stronę w Twojej witrynie, ale spędzają na nim tylko kilka sekund.

Musisz dowiedzieć się, dlaczego tak jest: czy Twoje wiadomości są niejasne? Znudzony Czy jest uszkodzony link? Obserwując odwiedzających, możesz zobaczyć, gdzie musisz szukać.

Google Analytics to bezpłatne narzędzie, którego można używać do mierzenia statystyk witryny, a istnieją płatne narzędzia, które pomogą Ci rozbić i zrozumieć swoje dane.

Im więcej próbujesz sprzedawać w mediach społecznościowych, tym lepszy jest zwrot z inwestycji (i tym bardziej zadowoleni będą Twoi obserwatorzy).

Chociaż sprzedaż społecznościowa różni się od tradycyjnych metod, nadal buduje relacje i wiarygodność. Skoncentruj się na osobie stojącej za platformą, a nie przekształcaniu jej w sprzedaż lub kierowaniu do lejka marketingowego. Nie spiesz się i zbuduj społeczność potencjalnych ludzi, którzy Cię powitają.

[ff id="5"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii