Rozwój osobisty Zaleta szczęścia

Zaleta szczęścia

-

- Advertisment -

Shawn Achor napisał książkę „Szczęście, która oferuje siedem zasad pozytywnej psychologii, które promują sukces i wydajność w pracy”. Pojęcie wzrostu pourazowego jest stosunkowo nową koncepcją i jest definiowane jako doświadczenie pozytywnej zmiany, która następuje w wyniku walki i bardzo wymagających kryzysów życiowych. Korzyści są nieograniczone i obejmują zwiększone poczucie osobistej siły, zmienione priorytety oraz bogatsze życie egzystencjalne i duchowe.

Uwielbiam podstawę jego książki, w której wspomina o zasadzie badawczej zwanej „upadkiem”. „Istnieje grupa osób zwanych„ pozytywnymi wartościami odległymi ”- które mają duży optymizm i sukces - i są w stanie osiągnąć wzrost nie pomimo traumy, ale z tego powodu” - pisze.

Shawn zaprasza czytelników do wypróbowania tego krótkiego pozytywnego eksperymentu psychologicznego:

Wyjmij kartkę papieru i zapisz trzy największe momenty wzrostu w swoim życiu.

Nie zajęło mi dużo czasu, aby wyjść ze zwolnienia, wrócić do szkoły bardzo późno w życiu i wypadku samochodowego.

Shawn jest aktywny w wystąpieniach publicznych w 45 krajach na całym świecie. Wyniki tego ćwiczenia pokazują, że 90% odpowiedzi dotyczyło bardzo stresujących okresów zmian. Obejmują one pójście na studia, studia za granicą, grę w finale, pozostawienie jednej pracy w celu znalezienia lepszej, narodziny dziecka, a nawet depresję. Największe momenty wzrostu są spowodowane stresem i zmianami.

Dla mnie zwolnienie, powrót do szkoły i wypadek samochodowy były traumatyczne, ale to nie koniec historii. Kiedy spotkałem ten ciąg wydarzeń, pomyślałem: „Co teraz?”

W rzeczywistości istnieje wiele badań dotyczących osób, które doświadczyły wzrostu po najgorszych urazach, jakie można sobie wyobrazić: zawale serca, raka piersi i walce wojskowej. W rzeczywistości może być katalizatorem zmian. W rzeczywistości wiele osób dostosowało swoje priorytety. Wszyscy znamy ludzi, którzy to zrobili, i nie było nic niezwykłego, by być świadkiem ich postępu. Niektóre były i są dla mnie wielką inspiracją. W moim przypadku utrata pracy prowadzi do zmiany kariery, która jest zgodna z moją podstawową wizją i wartościami. Shawn uważa, że ​​jeśli doświadczyłeś traumy, znajdź jedno działanie - coś, co wiesz, że możesz - aby złagodzić negatywne uczucia związane z traumą.

W dniu 11 września 2001 r. Piosenkarka Patti Austin zarezerwowała lot na lot wewnętrzny w Stanach Zjednoczonych, ale musiała odwołać swoją podróż z powodu obowiązku rejestrowania. Lot został następnie porwany przez terrorystów i rozbity przez zabicie wszystkich na pokładzie w drodze do Białego Domu. Pomyślała, że ​​gdyby odbyła ten lot, tak właśnie będzie i jako osoba duchowa zrozumiała, że ​​Bóg musi mieć większe plany na swoje życie. Zmieniła swoje nastawienie i zdała sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, aby rozwiązać problemy zdrowotne, które najbardziej ją trapią. Więc skoncentrowała się na utracie 40 funtów. operacja obejścia. To pozwoliło jej mózgowi „wygrać”, pozwalając jej dalej iść do przodu.

Co uniemożliwia nam dokonywanie pozytywnych zmian w naszym życiu? Boimy się zmian, a niektórzy są zadowoleni. Kiedy zmieniasz zdanie, zmieniasz swoje nawyki. Klucz do wzrostu przyszedł, gdy zobaczyłem optymistyczną wersję, w przeciwieństwie do pesymistycznej wersji tego, co naprawdę wydarzyło się podczas tych wydarzeń.

Nauczono nas formuła sukcesu w młodym wieku. Jeśli będziemy ciężko pracować, odniesiemy większy sukces i jeśli odniesiemy większy sukces, będziemy szczęśliwi. Gdyby to była prawda, to gdybyśmy mogli po prostu znaleźć wspaniałą okazję do wygrania tego następnego wydarzenia, stracić te dziesięć funtów, wówczas nastąpiłoby szczęście. Wszyscy wiemy, że tak po prostu nie jest. Czy szczęście promuje sukces? Nie, koncepcja jest całkowicie opóźniona. Kiedy jesteśmy pozytywni, nasze mózgi stają się bardziej zaangażowane, kreatywne, zmotywowane, energiczne, odporne i produktywne w pracy i życiu. Potwierdzają to rygorystyczne badania w dziedzinie psychologii i neuronauki, badania dotyczące zarządzania i najważniejsze organizacje na całym świecie.

Uraz w naszym życiu nie zawsze jest przyjemny - ale jest to początek historii i może nie być końcem. Ci, którzy dobrze się rozwijają, myślą, że ich zachowanie nadal ma znaczenie i że wzrost jest nadal możliwy.

[ff id="6"]

Latest news

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy szukać tych, które są uznawane za dobre? Najważniejsze przy wyborze odzieży...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...
- Advertisement -

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Must read

Gdzie szukać dobrych ubrań?

Ubrania możemy kupić w dzisiejszych czasach od ręki. Gdzie jednak powinniśmy...

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...
- Advertisement -

Czytaj dalejRELATED
Artykuły w kategorii