Zdrowie Dowiedz się, jak organizm wytwarza kolagen

Dowiedz się, jak organizm wytwarza kolagen

-

- Advertisment -

Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie lubisz szukać przyczyny każdego problemu, który próbujesz rozwiązać. To samo dotyczy rozwiązania problemu zmarszczek i zwiotczenia skóry.

W tym artykule podzielę się z Tobą informacjami o tym, jak ciało produkuje kolagen i jakie są różne produkty kosmetyczne, których możesz użyć do walki z problemem zmarszczek.

Pomyślcie sami, naukowcy już wspomnieli o utracie kolagenu jako głównej przyczynie zmarszczek, a jeśli zrozumiecie, w jaki sposób ciało produkuje kolagen, czy nie byłoby łatwo rozwiązać problem zmarszczek? Przeanalizujmy to szczegółowo.

Produkcja kolagenu w organizmie odbywa się na dwa sposoby. Jedna w komórkach skóry nazywa się produkcją wewnętrzną, a druga znajduje się poza komórkami skóry, zwaną zewnętrzną.

Produkcja wewnętrzna
Nasze komórki składają się z substancji zwanej rybosomami. W rybosomach powstaje struktura peptydowa. Struktura ta jest dalej przekształcana w prokolagen. Za pomocą witaminy C w organizmie prokolagen przekształca się w strukturę potrójnej helisy.

Stamtąd jest wysyłany do aparatu Golgiego do pakowania i ostatecznie eksocyty komórki wydzielają to białko.

Produkcja zewnętrzna
Peptydy są przekształcane w tropokolagen przy użyciu peptydazy prokolagenu. Miliony cząsteczek tropokolagenu łączą się, tworząc fibryle kolagenowe, a liczne fibryle łączą się, tworząc włókno kolagenowe. Wreszcie białka takie jak fibronektyna i integryna pomagają tym włóknom przyczepić się do błon komórkowych.

Teraz, gdy wiesz, jak organizm wytwarza kolagen, powinno być dla ciebie jasne, że oba procesy mają bardzo złożoną naturę, a my, ludzie, nie możemy naśladować.

Powodem, dla którego wyjaśniłem oba procesy szczegółowo, było to, że chciałem ostrzec cię o produktach takich jak pigułki, zastrzyki i płyny, które rzekomo uwalniają cząsteczki kolagenu do skóry.

Produkty te nie mogą powielać tego, co przed chwilą omówiliśmy; ponadto proces łączenia włókien z błoną komórkową jest również procesem złożonym. Dlatego w twoim interesie jest unikanie takich produktów.

Więc jakie jest rozwiązanie?

Do tej pory jedyną realną metodą, zgodnie z którą naukowcy zgadzają się produkować więcej kolagenu w organizmie, jest stworzenie korzystnego środowiska w ciele i komórkach skóry.

Zdrowe ciało i zdrowe komórki skóry wytwarzają naturalne peptydy, aminokwasy i białka, które pomagają stymulować naturalną produkcję kolagenu w organizmie. Ponadto istnieją sposoby kontrolowania działań, takich jak aktywność wolnych rodników i utlenianie komórek skóry, które hamują produkcję kolagenu w organizmie.

Oprócz wiedzy o tym, jak organizm wytwarza kolagen, ważne jest, aby rozpoznać produkty, które mogą pomóc odżywić i chronić komórki skóry. Produkty, które chronią w ciągu dnia i odżywiają w nocy, dostarczają skórze i komórkom niezbędnych składników odżywczych.

Odwiedź moją stronę Skin Health Solution już dziś i odkryj wiele innowacyjnych składników, które pomogą Ci uzyskać miękką i gładką skórę w ciągu kilku tygodni.

[ff id="7"]

Latest news

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok był trudnym rokiem. Jednak branża działała dobrze pomimo spowolnienia gospodarczego...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości marki wśród docelowych odbiorców i przekonywania ich do kupowania produktów...

Stwórz własną gospodarkę dzięki domowej firmie internetowej

Jeśli życie nie służyło Ci tego, czego naprawdę chciałeś, czasy były ciężkie i nie zarabiasz pieniędzy, które chcesz, i...

Świadectwa agentów ubezpieczeniowych dotyczące wejścia do branży

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!Cztery pytania podkreślające pasję do ubezpieczeń samochodowych, mieszkaniowych, biznesowych, majątkowych...
- Advertisement -

7 najlepszych narzędzi oszczędzających czas, które uzupełniają marketing w mediach społecznościowych bez zwiększania nakładu pracy!

Przy całej ciężkiej pracy potrzebnej do założenia, prowadzenia i zapewnienia rentowności firmy, nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców ma...

Garmin Nuvi 1690 Przegląd GPS piesze wycieczki

Plusy: nüLink! Usługi, rozmowy w trybie głośnomówiącym, odczytywanie wysokościPrzeciwko: Za dużo reklam, nośniki MicroSDWprowadzony na rynek w styczniu 2010...

Must read

Przegląd branży World Cruise

Według światowego przeglądu rejsów dla operatorów rejsów 2009 rok...

Zarządzanie mediami społecznościowymi: klucz do większej sprzedaży i szczęśliwszych klientów

Firmy odnoszące sukcesy wykorzystują dziś Internet do budowania świadomości...
- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you